Nauka angielskiego z filmów

Właśnie odkryłam świetną stronę do nauki języków z filmów i seriali! Na stronie są praktycznie wszystkie produkcje anglojęzyczne. Można włączyć napisy angielskie lub polskie. Można pobierać seriale i teksty.

https://ororo.tv/ref/17903

Czy myślicie, że z filmów, gdy się je nie tylko ogląda, ale także się z nich uczymy słówek i powtarzamy wymowę, można się dobrze nauczyć angielskiego?
Też korzystam z tej strony ;) jakieś 4 lub 5 lat temu zaczęłam oglądać seriale po angielsku, gdyby nie to, to nie wiem czy studiowałabym teraz filologię angielską :D najpierw oglądałam je z napisami polskimi, potem angielskimi, a teraz oglądam albo z napisami albo bez (choć jak oglądam bez to i tak nie wszystko rozumiem, zależy od akcentu haha). Ogólnie myślę, że oglądanie filmów i seriali po angielsku jest świetną metodą na naukę języka, bo można się nauczyć wielu rzeczy: słówek, codziennych wyrażeń, wymowy, a do tego masz możliwość osłuchania się z językiem bez konieczności wyjeżdżania za granicę. Dlatego seriale oglądam nałogowo i nie mam nawet wyrzutów sumienia, w końcu się uczę :D
+ gdyby nie "Gra o tron", nadal nie umiałabym mówić z brytyjskim akcentem :D
edytowany przez kasiaaisak: 07 sie 2019
https://www.youtube.com/channel/UCZReUDptVhSCHqdXzlNxKVQ
Cytat: N55
Czy myślicie, że z filmów, gdy się je nie tylko ogląda, ale także się z nich uczymy słówek i powtarzamy wymowę, można się dobrze nauczyć angielskiego?

Myślę, że można poszerzać zasób słów, zwrotów i utrwalać sobie ich znaczenie.

Dużo tam jednak mowy potocznej, slangów, skrótów których ktoś, kto dopiero zaczyna naukę nie zrozumie. A powtarzanie bez znajomości tego co z czego wynika jest jak uczenie się rozmówek na pamięć, potrafimy powiedzieć ale nie wiemy dlaczego. Dlatego moim zdaniem najpierw podstawy gramatyki, wraz z nowymi słówkami (odpowiednio do stopnia postępów), czasy, okresy warunkowe, czasowniki nieregularne i modalne.
Witam serdecznie wszystkich
Dzięki za polecenie strony, ja właśnie uczę się teraz z seriali i filmów a także staram się uczyć zwrotami. Zobacz sobie ciekawy wpis https://forumnauka.pl/forum-jezyk-angielskie/jak-zaczac-mowic-w-jezyku-angielskim/ jak zacząć mówić w języku angielskim.
Nie każdy wie jak zacząć naukę, najgorzej mają osoby, które zaczynają naukę od zera, dlatego warto trochę się rozejrzeć i poszukać metod do nauki języka.
1