Lang Bot - bot na Messengera do nauki słówek

Temat przeniesiony do archwium.
Cześć forumowicze,

zwracam się do Was z prośbą o przetestowanie bota, którego tworzę, a którego zdaniem jest pomoc w nauce słówek. Projekt jest w bardzo wczesnej fazie - będziecie pierwszymi użytkownikami, więc z góry proszę o wyrozumiałość.

Zadaniem bota jest nauka słówek, których chcemy się nauczyć. W przeciwieństwie do aplikacji, gdzie mamy z góry wyznaczony zbiór słówek - tutaj słówka i tłumaczenia dodajemy sami (podpowiada tłumaczenia). Jedynym wyjątkiem jest pierwszych 10 słówek dodanych na start po wybraniu poziomu jaki Was interesuje.

Nauka może się odbywać za pomocą przeglądania słówek, jeden po drugim lub za pomocą testów, które są generowane losowo na podstawie dodanych słówek. Taki test możecie odpalić sobie w tramwaju, pociągu lub czekając na wizytę u lekarza.

W chwili obecnej nie ma statystyk dotyczących testów, ale pracuję nad tym, aby bot informował o słówkach, które przysparzają najwiecej problemów itp.

Wpis ten nie jest w żaden sposób komercyjny, bot jest całkowicie darmowy, tzw. hobby projekt i byłbym wdzięczny za jakikolwiek feedback - konstrutywna krytyka mile widziana.

PS. Po bocie możecie się poruszać używając elementów interaktywnych lub pisząc i używając języka naturalnego. Nie wszystko jeszcze będzie w stanie zrozumieć, ale im więcej osób będzie go używać tym szybciej nauczy się odpowiadać.

Adres bota na Messengerze: https://m.me/34[tel]

Dzięki z góry!
W części 'nauka' screen orientation się zmienia przy każdym naciśnięciu 'zaczynamy'. Nie wiem czy tak jest w innych systemach ale tak się dzieje w android.
edytowany przez Aaric: 01 lis 2019
Moim zdaniem program do nauki słówek powinien posiadać:
- automatyczne udzwięczenie każdego słówka
- słówko powinno posiadać obrazek kojarzony z słówkiem
- opcję wpisywanie słówka ręcznie z klawiatury po wypowiedzeniu wersji udzwięczonej
- program powinien mierzyć czas udzielenia odpowiedzi. Jeżeli jest zbytnio długi to takie słówko leci do powtórki niezależnie czy odpowiemy dobrze czy źle.
- program powinien wiedzieć jakie słówka umiemy i kiedy zaproponować powtórkę
- każde słówko powinno posiadać przykład wykorzystania w zdaniu
- program powinien mieć możliwość wykonania prostego ćwiczenia z tym słówkiem np. ułożenie z rozrzuconych wyrazów zdania.

Żaden program na rynku czegoś takiego nie ma.
Ja muszę w każdy dzień lub co drugi dzień, trzeci dzień powtarzać 2000 słówek + przykłady z zdaniami. To jest katastrofa ile muszę na to czasu marnować by nic nie zapomnieć. Program Anki jest beznadziejny.
edytowany przez elizo: 07 lis 2019
Te 2K słówek to z jednego języka? Zostaje Ci po tym jeszcze czas na inne formy nauki?
Tak 2k słówek to z jednego języka. Pytasz o inne formy nauki związane z tym językiem czy tak ogólnikowo?
Słówka i nauka podstaw gramatyki ma być takim przygotowaniem do kursu stacjonarnego z angielskiego lub wezmę prywatne lekcje. Jeszcze zobaczę. Ogólnie nienawidzę języka angielskiego, ale koniecznie muszę się go nauczyć :)

Oprócz angielskiego uczę się języka chińskiego -mandaryński (dobrowolnie, dla przyjemności), który o dziwo nie sprawia mi problemu. Myślę, że to jest związane z tym, że lubię chińczyków, kulturę chińską. Nauczyciel na kursie był native. Na co dzień na czatach rozmawiam z chińczykami i po 8 godzin o ile rozmówca jest ciekawy i pasjonujący. Jak któregoś słówka nie znam to albo dopytuje po chińsku i On / Ona mi wyjaśnia, albo szukam definicji w słowniku. Takie słówko pamiętam już zawsze.
edytowany przez elizo: 08 lis 2019