superMemo-bazy-co, jak?

Temat przeniesiony do archwium.
Ostatnio kupilam Super Memo. Uslyszalam cos o innych ze mozna swoje slowka wpisywac do programu-niiejakie tworzenie baz. Co to takiego, jak to sie robi? Prosze o konkretne odpwiedzi.
Na stronie www.zlotemysli.pl jest ebook - instrukcja do supermemo 98 ściągnij i poczytaj, poza tym poszukaj trochę na tym forum jest sporo postów, w których znajdują się odpowiedzi na Twoje pytanie.
No wyobraz sobie ze szukalam na tym forum tutaj w archiwum i nic nie znalazlam! Wpisalam w wyszukiwarce -bazy super memo.I nic ciekzawego nie znalazlam!
Wpisz supermemobez spacji. Wysil się.
szukajcie a znajdziecie:)
http://www.angielski-online.pl/content/blogcategory/67/88/
Dalej nie rozumiem!

Te bazy sie dogrywa do plyty czy jak to jest?

Po prostu nie pojmuje tego!
Poczytałeś choć minutę o SM na forum? Bazę możesz stworzyć sam(a) , potrzebujesz tylko programu Super Memo. Ewentualnie można dopisywac własne "hasła" do istniejącej bazy komercyjnej (np. Basic English).
Poczytalem!I nic nie znalazlem!

Moje pytanie brzmi;czy te utworzenie bazy to jest czasochlonne?

I drugie pytanie:Na jakiej zasadzie sie tworzy ta baze, gdzie ona jest zapisywana.Tzn jezeli uzywam kilku komputerow to czy jestem w stanie korzystac z niej wszedzie i ona nie zginie czy to tylko dziala na jednym kompie i przy jednej instalacji programu, a potem jak ma sie wirusa w kompie czy cos to trzeba ja znowu tworzyc?

Nie rozumiem tego!
Bazę mozna otwierać na różnych komputerach ( jesli posiadaja SM:) . Baza zapisuje sie w lokalizacji ktora sam wymyslic. Tworzenie baz moze byc czasochlonne , a mozna tez ja robic z "automata" ( wczytujesz plik txt w formacie Q&A, export 6000 fraz zebranych przez P. Wimmera zajął mi jakies 5 minut) . Jeśli baza ma byc wykonana porządnie, tj. dodany dxwięk, przykładowe zdanie, pola do wpisywania (Spellpad) to potrafi byc b. czasochlonne. Pozdrawiam i nie zrazaj sie, ja sie uczylem z ang. Helpa i dalo sie:)
Wyobraź sobie taką dziwną książkę, która ma po każdej zadrukowanej stronie, kilka pustych stron, na których możesz pisać dowolne przykłady - słówka, wyrażenia, zdania, wiersze i opowiadania. Niektóre programy np. SuperMemo, eTeacher i w trochę mniejszym stopniu Profesor Henry - słownictwo, stwarzają takie możliwości.

Oczywiście nie dogrywasz bezpośrednio tych słówek i przykładów do płyty, one zostają tylko na twardym dysku, ale program Supermemo potrafi je obsłużyć. Można te własne dane dopisywać do firmowej bazy, ale lepiej jest stworzyć własną. Nie ma tu miejsca ani czasu, by napisać Ci pełną instrukcję jak to zrobić, ale pisałem już o tym. Na stronie www.zlotemysli.pl są tzw ebooki, wsród niech jest bezpłatna instrukacja obsługi programu SM 98, sciągnij ją. Przeczytaj raz, drugi a jeśli trzeba to piąty i dziesiąty. Przy trzecim czytaniu zacznij wg niej tworzyć bazę. Początkowo niech to bedzie najprostsza baza typu polskie pytanie, angielska odpowiedź. Później spróbuj dodać do niej tło (background), gdy uzyskasz ładny wygląd zastanów się nad wprowadzeniem dźwięku. Nie od razu Kraków zbudowano, ale zbudowano z sukiennicami i Wawelem. Tak samo będzie i z Twoją bazą, tylko posłuchaj moich rad, zacznij myśleć i działać.

Na stronach www.anglista.org i www.angielski-online.pl są moje przykładowe bazy, którym towarzyszą proste instrukcje rozbudowy, spróbuj popracowac nad nimi. Prawie 700 osób już je ściągało, wiem o jednej, która tworzy bardzo ładną własna bazę na ich podstawie, dlaxczego własnie ty ne masz byc ta drugą.
co jest z tym org czemu nie dzila!!!!
BJK gdzie te bazy w jakim poscie ?mnostwo tego wyskoczylo gdzie mam szukac?sa udzwiekowione? czy tylko slowka?
Trzeba poczytac, post po poscie. Inaczej nie da rady. Skorzystaj może z wyszukiwarki, tylko inteligentnie proszę.
Działa, musisz inteligentnie popróbować. Link programy. SuperMemo. potem przejdź na drugą stronę. Wybierz bazę Repetytorium leksykalne. Przeczytaj opis i kliknij na ikone ładowania.
Widać że koleś troche wystraszony programem supermemo podaj adres to Ci wysle tego pdf-a,poza tym moja rada!!!widze że jesteś przerażony tym programem tak jak Ja gdzieś pare miesiecy temu ,zraziłem się do programu (bo troche trudny na początku,brak rzetelnego opisu do tego progra) I pomyslałem sobie że znajde inne skuteczny sposób do nauki języka angielskiego,wierz mi straciłem kilka miesięcy na szukanie programu który miałem zapisany na twardym,supermemo jest super reszta to podróbki i Chłam którym nie warto zawracać sobie głowy,załamany siadłem przed kompem otwarłem supermemo i zaczołem kilkać i klikać i klikać po programie oczywiście miałem jedną baze i tak mineły mi dwa dni i jedna noc ,po tym czasie zaczołem i się uczyć,i jest szczęśliwym uzytkownikiem supermemo i widze efekty nauki z tym programem ,rewelacja ,Kolego nie zmarnuj czasu jak ja to zrobiłem
Ja uważam SuperMemo za najlepszy na naszym rynku program edukacyjny, nie zgadzam się jednak z twierdzeniem, że reszta to "podróbki i chłam". Każdy program wyrabia inne sprawnosci językowe. wśród tych innych są takie, ktore zasługują na ostrą krytykę, ale są też bardzo dobre np. EuroPlus-y, Profesor Henry, LangMaster i eTeacher.

Zaczunając z SuperMemo naukę w pierwszej klasie liceum, do matury uczeń będzie świetnie przygotowany w zakresie słownictwa, inteligentny uczeń wyćwiczy również inne sprawności językowe. Jednak do klasówki i kartkówki lepiej może przygotować eTeacher.

Również programy z serii Profesor Henry świetnie przygotują do matury, przy okazji dla wielu mogą okazać się bardziej atrakcyjne. Żaden program tak jak Langmaster nie nauczy czytać ze zrozumieniem.
zamiast słowa "reszta" to podróbki i chłam oczywiście sorry ale miałem na mysli siebie i okres kilku ciężkich miesięcy poszukiwań programu pasującego do mnie i do moich predyspozycji Więc powiem tak że większość z nich można zaliczyć do podróbek którymi nie warto zawracać sobie głowy z uznaniem dla twórców tych programów,którzy włożyli jakiś wysiłek w ich powstanie.Zadowolona/y Bejotka
BJK o jaki program Langmastera chodzi? English in Action? Na jaki poziom oceniaszawarte tam slownictwo? A może są tutaj inni uzytkownicy tego pakietu?:)
>BJK o jaki program Langmastera chodzi? English in Action? Na jaki
>poziom oceniaszawarte tam slownictwo? A może są tutaj inni uzytkownicy
>tego pakietu?:)

Na naszym rynku znajdują się dwie serie programów Langmastera "English in Action" oraz "Interactive English Course". Ja osobiscie wyżej cenię ten drugi. Towarzyszy mu Słownik Collinsa. Ale pisząc wcześniejszy post miałem na mysli dowolny z nich.
Super memo jest dobre, ale tak prawdę mówiąc ma kupę niepotrzebnych opcji, z których prawie nikt nie korzysta, a które tylko ogłupiają początkujących użytkowników. Te wszystkie opcje mają oczywiście dodać naukowości temu programowi. Dziwię sie, że producentowi nie chciało zrobić się porządnego opisu programu, z którego mogliby korzystać nawet początkujący użytkownicy zarówno komputera, jak i tego programu.
Ciekawe ilu uzytkownikow wie o co chodzi np. w statystykach (0,5 %??:) ). Na szczęście jest BJK i porady paru (pary:)) osób na innych stronach.
Rzeczywiście SuperMemo ma również pewne funkcje, z których nawet zaawansowany użytkownik nie korzysta. Moim zdaniem powinny one być udostępniane jako, "Upper-advanced level", poprzez specjalny klucz zarejestrowanym od kilku lat bardzo zaawansowanycm użytkownikom. Ich zadaniem nie jest "dodanie naukowości" programowi, tylko umożliwienie analizy błędów bazy dostarczonej przez użytkownika. Przynajmniej ja to tak widzę.

O wartości naukowej programu świadczy skutecznośc metody i fakt, że prawie 20 lat program ma wirnych użytkowników.

Natomiast jesli chodzi o instrukcję programu, to niestety żaden z dużych programów opracowanych w małej firmie dobrej instrukcji w języku polskim nie posiada, na coś takiego moga sobie pozwolić tylko naprawdę duże firmy, które w swojej strukturze mają wyspecjalizowane do tego wydziały.
SMS 1.4.5b data 22.06.2005 taką mam wersji sm w rozmówkach w miesiąc pytanie do BJK ,czy SM w tych rozmówkach jest starszą wersjią sm niż 98 czy raczej nowszą od 98 ,a może oznaczać że bardziej rozbudowaną
W każdym nowym pakiecie SM ma nowszą wersję. Rozmówki w miesiąc są najnowszym pakietem. Ta wersja jest kompatibilna z SM98, ale nowsza. Mozesz jej śmiało używać.
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Praca za granicą