Super Memo

Temat przeniesiony do archwium.
Witam
Chcę zacząć nauke jezyka ang. od podstaw. Zastanawiam sie tylko za pomoca jakiego programu ? po pozytywnych komentarzach zastanawiam się nad zakupem Super Memo Basic. Niewiem tylko, czy na poziomie prawie 0 znajomości języka ma to jakis sens ? Może mi doradzicie jakiś dobry, dla początkującego jeśli sie on nie nada ?
Wielkie dzieki za odpowiedź
pozdrawiam
Rocki
jeżeli zero to własnie ten Basic jest dla ciebie
Język angielski ma ogromną ilość słów i zwrotów, ale przeciętny Anglik na codzień używa ok. 2.500, zna dużo więcej oczywiście. Basic English zawiera ok. 3.000 słów i zwrotów, tych najważniejszych, które każdy z nas powinien zrozumieć i zastosować. Dlatego od niego powinieneś zacząć.

Jednak język to nie tylko słówka, to również umiejętność właściwego dobierania słów w zdania, zdań w dialogi i teksty. Tego możesz również nauczyć się przy pomocy SuperMemo. Zaprenumeruj magazyn językowy Easy English Plus wydawany przez Wydawnictwo AmerCom (http://www.amercom.com.pl/).
Jest to miesięcznik, w którego każdym nieparzystym numerze zawsze znajduje się płytka zawierającą materiał dwóch lekcji. Płytka ta ma dwie ścieżki, jedną jest audio, druga zawiera Program SM i bazę opracowaną na podstawie materiału tych lekcji.
Oczywisice mozesz zaczac od Basic English ( super memo) ale jesli zaczynasz nauke calkowicie od zera to proponowalabym Ci jednak nauczyciela lub szkole jezykowa. Program typu super memo i inne nie wytlumacza Ci dobrze zasad gramtyki, nie porozmawiaja z Toba i nie sprawdza wypracowan. Wiem, wiem teraz pewnie odezwie sie Bejotka z krytyka i zapewnieniem ze super memo jest the best - oczywiscie ze jest ale glownie do nauki slowek i zwrotow - chociaz jest tam nieco gramtyki to jednak nie jest ona wytlumaczona...a poza tym komputerowy program nigdy nie zastapi nauczyciela...
Nie rób wycieczek osobistych Ino, to nic nie da. Ja zawsze twierdziłem i twierdzę, że nie ma programów do angielskiego, że są tylko programy wspomagające naukę języków. Może tego nie napisałem, ale uważam, że w nauce języków liczą się, i to w tej właśnie kolejności, nauczyciel, dobry polski podręcznik i praca własna ucznia. Programy komputerowe są elementem pomagającym w pracy własnej ucznia. Czasami są w tym lepsze od podręcznika, ale tylko czasami. Odpowiadając na pytania o SuperMemo, mam nadzieję, że odpowiadam uczniowi/studentowi, który ma podstawy do sięgnięcia po program. Przyznaję w moim rankingu wartość edukacyjna wyznacza taką kolejność programów:

- SuperMemo,
- Profesor Henry,
- EuroPlus+,
- LangMaster,
- English+,
- eTeacher,
- More Words.

Są też programy, które oceniam niżej, ale nie chcę o nich pisać.

« 

Nauka języka

 »

Szkoły językowe