pyt do Bejotka o SM

Temat przeniesiony do archwium.
witam, wczoraj zakupiłem Angielskie słówka w miesiac, przejżałem książeczkę i zawartość istniejącej bazy w SM i doszedłem do wniosku że sporo materiału po prostu ni eprzyda mi sie jak np: ryby, sery, kemping, w muzeum.... Byc moiże się mylę bo zagadnienia te są podane w formie zdań co też jest bardzo wartościąwe nie tylko w tym jednym temacie ale i innych. Ja uczę się jezyka chcąc wyjechac do innego kraju za pracą, proszę wiec Cie o podpowiedź jaką najlepiej zaladowac baze do sm, czy moze jednak kozystac z "rozmówek"?
Kolejne pytanie to o SM Basic English, które tez ma ok 3000 sł. Prosze cie o sprecyzowanie zawartości Basic englisch, czy tam są same gołe słówka, czy zwroty jak w rozmówkach, i w jakich tematach? Prosze cie bardzo o odpowiedź,
I jeszcze jedno wazne pytanie, czy moge uczyć sie z dwoch baz równocześnie? czy można np dwie bazy zmieszać ze sobą aha i jak mogę pominąć niepotrzebne dla mnie rozdzialy w bazie sm

pozdrawiam
Grzegorz Lat
Nie zgadzam się z Twoim stwierdzeniem, że w baziee Rizmówki jest wiele słówek, które Ci sie nie przydadzą. Tozmówki zawierają podstawowy materiał, który powinien znać każdy, kto myśli o wyjeździe do kraju angielsko-języcznego. Baza SuperMemo Basic English zawiera podstawowe słówka i zwroty niezbędne każdemu uczącemu się angielskiego. Możesz uczyć się z obu baz równolegle np. 15 noeych słówek z Rozmówek i 15 z Basic English. Powtórki niestety nalezy wykonywać w ilościach, które program wyznaczy. Łączenie baz jest możliwe, ale wymaga wcześniejszego dokładnego ich poznania (czyt. WYKUCIA) wiec mija sie z celem.

Pomijać "niepotrzebnych rozdziałów" nie należy, lepiek zrezygnować z nauki.
>Pomijać "niepotrzebnych rozdziałów" nie należy, lepiek zrezygnować z
>nauki.
ja sie tylko uprzejmie pytam kogos kto jak mi się wydaje zna ten program...

pytajac o nauke rownoczesnie z 2 baz mialem na mysli czy nie zakłuci to narzuconego przez sm toku nauki.

Jesli mohę to prosze o podsumowanie co na początek rozmówki czy basic
dzieki pozdr
Jeśli chcesz wyjechać do kraju języcznego "za pracą" to powinienes przede wszystkim wykuć rozmówki "na blachę", nie pomijając żadnego tematu, żadnego zdania ani żadnego słowa. Powinieneś tez kupić rozmówki dla paracujacych w Wielkiej Brytanii (są takie conajmniej dwa wydania, jedne wydało wydawnictwo Rea, dostaniesz w internecie, drugie jest jeszcze w kioskach, ale nic o nim nie wiem) i wprowadzć je do bazy firmowej lub załozyć osobną, własną).

Basic English jest jedną z pierwszych baz SuperMemo, powstała prawie dwadzieścia lat temu, zawiera raczej krótkie wyrażenia (nie zdania) uozone w kolejności częstotliwości występowania w jezyku potocznym, dlatego wielu uczacym wydaje się, że to nieprawda.

Pisałem juz o tym jak się z niej uczyć, ale dla Ciebie powtórzę.

Zainstaluj Basic English w wersji z jezykiem polskim, ucz się 50 nowych wyrażeń dziennie. Zazwyczaj radzę 30, ale Ty masz dobrą motywację, chesz najpóźniej za rok pracować w Wielkiej Brytanii. Po przerobieniu całości zainstaluj BasicEnglish w wersji English-English i przerób całą jeszcze raz po 30 nowych dziennie. Będzie to dobry trening przed ewentualnym korzystaniem z Advanced English i, co ważniejsze, przed porozumiewaniem się w pracy. Tam na 90$ nikt niczego nie wyjaśni Ci po polsku.

Podtrzymuję zdanie z poprzedniego wątku, jeśli ktoś zastanawia się jak pomijać rozdziały, powinien zrezygnować z nauki.
witam
proponujesz zainstalowac basic englisch i robic ok 50 wyrazen dziennie, po tym jak przerobie rozmówki czy rownolegle?
tak to racja zalezy mi n ajak najszybszym nauczeniu sie porozumiewania
dzieki
aha czym tak dokladnie sie rozni wersja z jez polskim od wersji english - english?
pozdr
Bazy SuperMemo z założenia były angielsko-angielskie. Dopiero w ramach rozwoju oprogramowania wspomagającego naukę języków i zmiany wymagań firma zaczęła je spolszczać. SuperMemo basic English spolszczono w ten sposób, że podmieniono pytania angielskie na pytania polskie, zachowując przy tym wersję angielsko-angielską. Instalując ten pakiet program instalujacy pyta, która wersję chcesz mieć. Zazwyczaj użytkownicy wybierają wersję polską. Jednak po jej opanowaniu wskazane jest zainstalowanie wersji angielsko-angielskiej i ponowne przerobienie tych samych słówek.

W przypadku bazy polsko-angielskiej masz element:

Pytanie: garaż
Odpowiedź: garage

Ten same element w bazie angielsko-angielskiej wygląda tak:

Question: (n) a structure where cars are parked or repaired
Answer: garage

Oczywiście słowa
Pytanie, Odpowiedź, Question i Answer na ekranie nie pojawiają się.

Ucząc się tak, jak Ci zalecałem, w momencie przystąpienia do nauki z Basic English.eng znasz juz wszystkie odpowiedzi, musisz tylko zrozumieć pytania i powiązać pytanie z znaną Ci odpowiedzią. Tak naprawdę dopiero teraz zaczynasz uczyć się angielskiego, dopiero teraz zaczynasz uczyć się rozumieć i myśleć po angielsku. Baza Polish English jest dla studentów, którzy uczą sie angielskiego choć nie wiedzą kiedy i czy wogóle będzie im potrzebny.

Baza Rozmówki zawiera słownictwo i zdania angielskie potrzebne w podróży do i pobyćie w kraju anglo-języcznym. Nie wiem jak jest teraz, ale pamiętam sytuację sprzed lat, gdy kolega, który zdał na maturze angielski na 5. Nie został wpuszcony do Wlk Brytanii tylko dlatego, że nie znał kilku słów, które były potrzebne do rozmowy z Immigration Office'rem.
ok a czy mozna od razu zaczac od wersji ang-ang?

i ponawiampoprzednie pyt. czy basic moge zaczac teraz (robiąc rozmówki) czy pozniej (po ich skonczeniu)
Trzeba mieć anielską cierpliwość, by odpowiadać na Twoje pytania. Przeciez już Ci napisałem, że możesz równolegle uczyć się z baz Rozmówki i Basic, nie radzę tylko łączyć tych baz fizycznie.

Oczywiście, jak czujesz się na siłach, możesz zacząć od bazy English-English. Pamietaj tylko, że musisz nauczyć się rozumieć język pisany i mówiony. Przy każdym elemencie zamknij oczy i odsłuchaj głosu lektora 10, 20, a jak trzeba bedzie to i 100 razy. Pamiętaj, że gdy podejmiesz pracę w Wielkiej Brytanii nikt nie będzie wydawał Ci polecenia dwa razy, od pierwszego razu masz zrozumieć i wykonać.
Temat przeniesiony do archwium.