Supermemo - merytorycznie???

Temat przeniesiony do archwium.
Mam pytanie do doswiadczonych uzytkowników SM - czy zdarzylo sie wam ze napotkaliscie jakies pomylki w progrzmie - tzn czy np. jakis wyraz mial inne znaczenie niz to, ktorego \"próbowalo\" was nauczyc SM? Zastanawiam sie nad kupnem tego programu, ale boje sie ze naucze sie błędów (i bynajmniej nie chodzi tu o nauke na błędach :D )
masa błedów, ale mam starszą wersję bazy w nowszej może się poprawili nieco
Chodzi mi o supermemo advanced english speed up!
kiedyś była jedna baza advanced english - teraz podzielona na speed up i proficiency. ale to te same jednostki, których wartość CZASAMI jest bardzo wątpliwa
Moim zdaniem nie można stworzyć tak dużej bazy bez błędów. Gdy po raz pierwszy zacząłem pracować z nią wypisałem listę ponad 100 błędów i wysłałem do producenta. Po kilku dniach otrzymałem odpowiedź, że to nie są błędy, tylko poprawnie zapisane słowa w American English. Sprawdziłem a Longman Dictionary of American English, wszystkie \"błędy\" wg tego słownika były poprawnymi wyrazami tej wersji angielskiego. Baza Speedup! powstała z tamtej wersji, po prawie 15 latach sprawdzania przez tysiące amatorów angielskiego, jestem przekonany, że ilość błędów liczy sie w promilach. Nie przyjmuj sie opinią Grega Brusha. On podobnie jak ja naście lat temu nie zna pisowni American English.
mi nie podoba sie pewne upraszczanie znaczen w SM, np. raw to wedlug nich TYLKO surowy. Poza tym czasami wystepuja roznice w wymowie miedzy SM, a tym co podaje Longman (Ldoce)
Bjk znow Ty tutaj!!!!
Witam! Dziś kupiłem SM AE speed up! i... jestem zachwycony. Spędziłem już ponad godzinę przed kompem i widzę, że z programiku tego będę długo i intensywnie korzystał. Już teraz wiem czemu ,wielokrotnie z tego powodu atakowany,Bejotka tak żarliwie polecał ten program- bo zwyczajnie jest znakomity,ot co! Dzięki Bejotka, naprawdę- znasz się na rzeczy! (tzn. na nauce języków). Pozdrawiam!
nie pochlebiaj sobie Bejotka :P
Mój amrykański nie jest pewnie najgorszy
nie mam na mysli pisowni ale wątpliwe definicje etc.
Zresztą, może i masz racje, bo jak mówie korzystam z bazy bodajże z 97
to nie jest najnowsza i napewno ilość błędów w nowszych bazach jest mniejsza.
P.S. Pierwszy raz ktoś o mnie powiedział Greg Brush. Miło mi :)
czy byłby ktoś tak uprzejmy i cierpliwy i wytłumaczył mi o co chodzi w tym super memo fce?na czym polega ten program? pierwszy raz o nim słyszę.dzieki z góry.pozdrowionka.
SuperMemo to metoda zapamiętywania \"na zawsze\" i program, który tę metodę pozwala realizować. Autorem tej metody był student biologii, który zainteresował się procesami zapamiętywania i zapominania, podjął badania tego tematu i doszedł do wniosków, które pozwoliły mu opisać tę metodę i napisać ten program. Od tego czasu minęło ponad 20 lat. jej autor napisał pracę doktorską i habilitował się. W międzyczasie program zmieniał się, powstawały kolejne coraz lepsze jego bazy.

Jakkolwiek program był pisany w celu wspomagania nauki różnych przedmiotów, to wkrótce okazało się, że najlepiej sprawdza się w nauce języków, szczególnie słownictwa.

Najważniejszą jego częścią jest tzw. \"baza wiedzy\", w zastosowaniu do nauki języków bazą jest specjalnie przygotowany słownik.

Obecnie najbardziej znanymi bazami są:

- SuperMemo Basic English - 3000 słówek +2500 przykładów gramatycznych;
- SuperMemo Advanced-English Speedup! 20.000 słówek;
- SuperMemo Advanced-English Proficiency! - 20.000 słówek;
- SuperMemo Power Words - 4.000 słówek;
- SuperMemo FCE.

Zawarte w nich słówka i zwroty można opanować w czasie od 2 miesięcy, do 2 lat, później jeszcze przez kilka lat program będzie proponował nam powtórki poznanych juz słówek.

Metoda ta sprawdziła się w praktyce. Jej skuteczność sprawiła, że autorzy innych programów wspomagających naukę języków zaczęli wprowadzać podobne rozwiązania.

Po raz pierwszy podobna metoda pojawiła się w programach z serii LANGMaster, ale została nazwana Re-Wise.

Również autorzy programów Profesor Henry, Klaus i Pierre zastosowali metodę optymalizacji powtórek, ale nie nadali jej specjalnej nazwy.
a możesz mi wyjaśnić jak tworzyć swoje bazy. Mam SM FCE i próbowałam tworzyć swoją bazę, ale się nie zapisała. Proszę o bardzo szczegółowy opis, bo ja i komputer różnie się dogadujemy:) dzięki
To temat zbyt duży na umieszczanie go na forum. Być może napiszę artykuł na ten temat . Podam wtedy adres, gdzie go będzie mozna przeczytać.
ja zawsze tworze proste bazy w .txt
format Q&A,czyli
Q: (pytanie)
A: (odpowiedz)
Q: (pytanie)
A: (odpowiedz)
itd.

pozdrawiam,

S.
i tak utworzona baze transportuje do supermemo
plik->narzedzia->import->Q&A tekst
a gdzie mogę kupić supermemo?????
Możesz w Empiku za ok 60 zł, albo lepiej w Media Markt za 45 zł. Poza tym W Media Markt jest większy wybór, w Empiku nie zawsze są wszystkie części.
jeśli chcesz mieć sam program (bez baz i budowaćwłasne) to kup sobie gazetkę Easy English z CD za około 4.00 PLN
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Programy do nauki języków