czy wystarczy samo supermemo?

Temat przeniesiony do archwium.
czy supermemo wystarczy aby nauczyć się angielskiego? mam małe podstawy i nie wiem czy sam ten program wystarczy do samodzielnej nauki, czy będę potrzebowała jeszcze książek. czy supermemo tłumaczy gramatykę, czy tylko robi się ćwiczenia?
Żaden program nie wystarczy do nauczenia się języka w wystarczajacym stopniu. Tzw \"programy językowe\" służą tylko do wspomagania nauki języka. Również nawet najlepszy podręcznik nie wystarczy do tego. Potrzebny jest także dobry nauczyciel i aktywna grupa uczniów.

Pakiet SuperMemo Basic English zawiera na płytce równiez bazę gramatyczną, ale wymaga ona odpowedniego przygotowania ze szkoły lub kursu.

Jeśli chcesz uczyć się zupełnie samodzielnie to musisz mieć dobry podręcznik gramatyki i niezbędny Ci będzie Magazyn Easy English Plus z programem SuperMemo. Możesz go zaprenumerować na stronie www.amercom.com.pl .
dzięki. byłabym jeszcze wdzięczna za polecenie dobrej książki.
Odwiedź stronę www.pons.com.pl Znajdziesz tam dobry podręcznik gramatyki i kilka innych bardzo dobrych podręczników.
Nie wspomniałem jeszcze, że Wydawnictwa PONS - LektorKlett wydały 2 pakiety:

- Język angielski w 3 miesiące dla początkujących;
- Język angielski w 3 miesiące dla średniozawansowanych,

które zawierają:
- podręcznik;
- 4 kasety;
- 4 płyty CD audio;
- 1 płytę CD-rom.

Kasety i płyty CD audio zawierają te same ścieżki dźwiękowe.
Płyta CD-rom zawiera program SuperMemo i bazę do niego zawierającą wszystkie zwroty z podręcznika z nagraniami.

To pierwsze takie nagranie (chyba na świecie).