jakie tempo

Temat przeniesiony do archwium.
jakie wybrać tempo nauki w supermemo tak aby nauczyć się dużo, jadnak aby nie przesadzić z ilością materiału do opanowania. zakładam że będę uczyć się do dwóch godzin dziennie.
Nie napisałaś z której bazy chcesz uczyć się. Jednak niezależnie od bazy najbardziej wskazane jest uczenie się 20-30 nowych zwrotów dziennie. Pamietaj też, że supermemo tylko wspomaga naukę, a nie zastępuje jej. Jeśli przeznaczasz na nauke angielskiego 2 godziny dziennie, to nauka z supermemo powinna Ci zajmować 30-45 minut, resztę czasu powinnaś poswięcić na nauke gramatyki, głośne czytanie i wykonywanie najróżniejszych testów. Bardzo pomocne moga sie okazac przy tym takie programy, jak Prof. Henry i rozumienie za słuchu oraz POP-English. Nie wolno Ci przy tym zaniedbywać podręczników.
Cześć bejotka :)) mogłabyś (albo ktoś inny) mi wytłumaczyć co to jest POP-English? a tak już przy okazj to prof. henry to coś podobnego do SM? Myślisz że czytanie na głos pomaga w poprawieniui speakingu i jego płynności?

a co do tematu: ja myślę że można dziennie przerobić (nie mylić z nauczyć się) nawet ok 100 słówek. Oczywiśćie trzeba na to czasu, chęci itd. Najlepiej jest używać mnemotechnik, skojarzeń itp...
Pozdrawiam
Słuchaj kooolego już wiele razy pisałem, że jestem mężczyzną i zwracanie się do mnie w formie żeńskiej jest swińskim chamstwem. Ponadto temat programów POP-English i Profesor Henry też był wielokrotnie na tym forum poruszany. Poszukaj. To jest bardzo pouczające.
no to wybacz ale nie zaglądam na wszystkie tematy i nie zauważyłem jeszcze takowego. Mogę czuć się usprawiedliwiony? :)
Pozdrawiam
na poczatek zacznę od Basic. jestem na poziomie średniozaawansowanym, więc wydaje mi się to najbardziej odpowiednie. czy powinnam wybrać inny?
jeżeli wybiorę małą ilość nowych wyrazów do nauczenia, to czy w przypadku chęci nauczenia się więcej jednego dnia jest to możliwe? czy mogę nauczyć się tyle ile sobie zaprogramowałam?
Dobrze sobie planujesz. Niezależnie od poziomu swojego zaawansowania dobrze jest zacząć od Basic English. Pamiętaj, że ten pakiet zawiera 3 bazy Basic English Pol, English Grammar i Irregular Verbs. Jeśli rzeczywicie jesteś na poziomie średniozaawansowanym możesz zacząć od nauki z bazy Basic English Pol w tempie 50 jednostek dziennie. Jeśli wytrzymasz to tempo, to przerobisz całość w 2 miesiące. Ale to nie będzie koniec. Program będzie podawał ci jeszcze przez długi czas pewną ilość powtórek. Początkowo bedzie ich ponad 100 dziennie, ale z czasem ich ilość będzie malała. Po skończeniu wprowadzania nowych zwrotów możesz zacząć uczyć się z English Grammar. Ucz się wprowadzając juz tylko 20-30 nowych ćwiczeń. Po przerobienu tej bazy zainstaluj jeszcze raz Basic English ale w wersji angielsko-angielskiej. Teraz możesz zrezygnować z wersji polskiej. Dopiero parę miesięcy po skończeniu Basic English Eng będziesz przygotowana do nauki z Advanced English SpeedUp! Pracując nad nią w tempie 30 nowych zwrotów dziennie opanujesz cały zawarty w niej materiał w ciągu 2 lat, a przez następne 2 będziesz miała co powtarzać.
Program SuperMemo nie wprowadza żadnych ograniczeń pod tym względem. Moim zdaniem najbardziej optymalną ilością nauki nowych zwrotów dziennie jest 30. Pamiętaj, że program codziennie wprowadza powtórki: pierwszą, drugą, ... dziewięćdziesiatą. Odstępy między powtórkami będą coraz dłuższe. Początkowo te odtępy będą rzędu 1-3 dni, później będą liczone w tygodniach, miesiącach i latach. Tobie życzę jak najlepiej, jeśli jednak chodzi o mnie jestem przekonany, że 50 powtórki, któregokolwiek zwrotu nauczonego się 3 lata temu nie dożyję, choc Cyganka wywróżyła mi 89 lat zycia.
dzięki bejotka jesteś bardzo pomocny. więcej takich ludzi na świecie!!!
>jakie wybrać tempo nauki w supermemo tak aby nauczyć się dużo, jadnak
>aby nie przesadzić z ilością materiału do opanowania. zakładam że będę
>uczyć się do dwóch godzin dziennie.

Moim zdaniem 2 godziny z Supermemo to za dużo. lepiej popracuj 3[tel]minut ucząc się około 30 słówek dziennie a resztę czasu poświęć na inna forme nauki języka (czytanie, słuchanie kaset, ćwiczeńie dialogów) Same słówka nie wystarczą do biegłego posługiwania się językiem.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Studia językowe

 »

Studia językowe