SUPERMEMO EXTREME ENGLISH

Temat przeniesiony do archwium.
Bejotko jak zmienic w trakcie uczenia wyraz. Tj wyskakuje mi przykladowo w SM basic english honour- z wymowa amerykanska, chcialbym to zmienic na honor i jeszcze cos dodac -text ? Jak tego dokonac . Dziekuje za pomoc:)
>Bejotko jak zmienic w trakcie uczenia wyraz. Tj wyskakuje mi
>przykladowo w SM basic english honour- z wymowa amerykanska,

A kto Ci do diabła powiedział, że to jest pisownia amerykańska?

Lepiej nic nie zmieniaj!
ponawiam pytanie jak zmienic w locie slownictwo? TO JEST BLAD W PROGRAMIE ZE POMIMO PRZESTAWINIA NA WYMOWE AMERYKANSKA WYSWIETLA MI SIE HONOUR ZAMIAST HONOR:) i jest tak z paroma wyrazami dlatego chce to zmienic:)
zreszta pare takich kwiatkow znalazlem takze w polaczonych bazach proficiency i advanced :/ no ale jak na 47 000 nie jest zle:)oprocz tego chce dodac takze nowe znaczenia do slowek:) czekam na Twoja pomoc Bejotko:) moze zle sformulowalem pytanie:) mylic sie jest rzecza ludzka:) zatem ponawiam pytanie do Eksperta:) jak modyfikowac w locie wyrazy w supermemo extreme:) nie moge tego znalezc ani w instrukcji ani tez po wejsciu w profesjonalne ustawienia z 3 poziomu:/ a zepsuc nic nie chce wiec cudowac nie bede:)
Młody człowieku, zanim zaczniesz poprawiać cokolwiek w komercyjnych bazach MM, idź do łazienki i z facetem po drugiej strony lustra uzgodnij zaznania. Raz piszesz, że chcesz zmieniać coś z wersji amerykańskiej na angielską, drugi odwrotnie.

Róznica, o której piszesz pochodzi prawdopodobnie ze źle zainstalowanej bazy amerykańskiej, sprawdź to. Jeśli nadal będziesz chciał coś zmieniać kup sobie dwa słowniki - jeden z British English, drugi z American English. Teraz wyszukaj poprawiane słowo w obu słownikach. Przepsz je 10 razy i sprawdź litera po literze czytając głosno jak w spellingu "honour" - ejcz, ou, en, ou, ju, ar. Połóz słowniki na najwyższj półce, podrzyj kartkę, na której to pisałeś, i zrób 30 pompek. Teraz weź słowniki i powtórz sprawdzanie. Jeśli nadal uważsz, że w bazie jest błąd, naciśniej jednocześnie klawisze CTRL i E, kliknij na lewym klawiszem na polu, które chesz poprawiać i pisz co chcesz. Naciśnięce przycisku Esc kończy korektę.

Oczywiście mozesz to robić tylko w trubie zawansowanego użytkownika SM.

Niestety nie wolno Ci tego robić w bazach zaawansowanych, gdyz wtedy popsujesz sobie tłumaczenia.

« 

Pomoc językowa