rózne programy i 1 super memo? łączenie baz słówek

Temat przeniesiony do archwium.
widziałam sporo pozytywnych opinii o Super Memo i zaciekawiły mnie informacje o łączeniu tzw. BAZ ze słówkami

wiem, że to pytanie banalne ale jak na razie dopiero zaczynam się tym interesować więc wybaczcie :)

jestem ciekawa czy każdy program, który oferuje super memo jest podobny i można w nim rozbudowywać bazy, dokłądać nowe, łączyć?

np. czy da się połączyć bazy z programu Prof. Henry 1i2 z bazą programu Henry 3i4 - tak, zeby powstała 1 baza, żeby wszystkie słowa były w 1 programie?

czy kupując Rozmówki ang. w 1 miesiąc - otrzymuję pełnowartościowe super memo, które mogę rozbudowywać?

czytałam sporo wypowiedzi o tych programach, ale te sprawy są dla mnie trochę niejasne :0
>jestem ciekawa czy każdy program, który oferuje super memo jest
>podobny i można w nim rozbudowywać bazy, dokładać nowe, łączyć?
>
To pytanie jest niekoniecznie dobrze sformułowane. Jest tylko jeden program SuperMemo, który ma kilka wersji, ale nie będę tego tematu rozwijał. Dystrybutor tego programu, firma SuperMemo World nie sprzedaje programu SuperMemo, tylko pakiety z bazami. Każdej nowej bazie towarzyszy, zazwyczaj nowa, wersja programu, która poprawnie obsługuje wszystkie wcześniejsze bazy.

W każdej wersji programu można edytować istniejące elementy baz dopisywać nowe oraz łączyć dwie bazy w jedną. Przy próbie dołączenia trzeciej i następnych mogą być problemy z dźwiękiem. Jeśli mamy do czynienia z prostymi bazami, tzn bez elementów graficznych i dźwiękowych to możemy łączyć nawet 100.

Jest jeden wyjatek, najnowsza baza Fast track to CAE jest obsługiwana przez wersję programu SuperMemo UX, która nie pozwala na takie rzeczy jest to zamknięty program, bardziej przypominający EuroPlus+ niż wcześniejsze wersje SuperMemo.

>np. czy da się połączyć bazy z programu Prof. Henry 1i2 z bazą
>programu Henry 3i4 - tak, zeby powstała 1 baza, żeby wszystkie słowa
>były w 1 programie?
>

Tego nie próbowałem, ale sądzę, że nie jest to możliwe. Zależności pomiędzy kolejnymi elementami są zbyt skomplikowane, by pozwolić użytkownikom na takie działania.

>czy kupując Rozmówki ang. w 1 miesiąc - otrzymuję pełnowartościowe
>super memo, które mogę rozbudowywać?

Jak najbardziej tak. Rozmówki SuperMemo (nie zaznaczam języka, gdyż jest 5 lub sześć wersji jezykowych) są bazą najważniejszych, potrzebnych w życiu codziennym słów i wyrażeń w języku kraju, do którego się wybieramy. Osobiście cenię je wyżej od Basic English.

Użytkownicy, którzy nie maja zamiaru studiować, czy też pracować w krajach angielskojezycznych mają prawo cenic je wyzej niż Speedup i Proficiency.
mozna laczyc bazy:
http://www.edgard.com.pl/faq.php

instrukcja:
Profesor Henry 5.0 Słownictwo.
Jak połączyć bazy z programu Poziom 1 & 2 i Poziom 3 & 4?

1. Zainstalować program Profesor Henry Słownictwo 5.0 - Poziom 1 & 2.

2. W tym samym katalogu zainstalować Profesor Henry Słownictwo 5.0 - Poziom 3 & 4 (Uwaga! Kolejność instalacji ma znaczenie).

3. Jeżeli programy instalowane były w innej kolejności, sprawdzić wersję pliku P_Slownctwo.exe (numer wersji jest wyświetlany w dolnej części okienka Ustawienia. Programu powinien być w wersji 5.2 lub nowszej).

4. Przekopiować zawartość obu płyt CD z nagraniami dźwiękowymi (CD2) do jednego katalogu na dysku (zarówno pliki z poziomu 1 & 2 jak i 3 & 4 - kilka plików może się nadgrać - nie jest to błąd).

5. W programie poziom 3 & 4 w ustawieniach wpisać ścieżkę do odtwarzania nagrań z dysku twardego (Ustawienia / Parametry bazy).

6. Sprawdzić, czy odtwarzają się nagrania dźwiękowe (np. w opcji Przeglądaj bazę).

7. Przekopiować bazę Poziomu 1 & 2 do katalogu z bazą poziomu 3 & 4 (w katalogu db programu z podkatalogu eng_12 kopiujemy pliki (b_sba_50.txt, b_zda_50.txt oraz cały katalog Wav_3) do katalogu eng_34).

8. Łączymy pliki con_a.txt z plikiem con_a.txt z obu katalogów - wynikowy plik umieszczamy w katalogu eng_34.

9. Uruchamiamy program, wybieramy bazę z poziomem 3 & 4 i sprawdzamy, czy są wszystkie słówka i zdania (opcja Przeglądaj bazę, powinno być ponad 21000 jednostek).

10. Jeżeli wcześniej korzystaliśmy z bazy z poziomem 1 & 2 lub z programu w wersji 4.0, możemy zaimportować powtórki.
A czy z bazami PH ze słownictwem można połączyć też bazę Profesor Henry Idioms & Phrasal Verbes?
a co z wersją 6.0 łączy się je tak samo?
Tak, łączyłam oba PH 6.0 Słownictwo.
a jak importować powtórki? wcześniej kożtstałem z PH 6.0 1&2 i po połączeniu baz chciałem wczytać swoje powtórki z bazy 1&2 ale nie działa;/ wyskakuje informacja, że nie ma pliku z powtórkami.. co z tym można zrobić?;/
Temat przeniesiony do archwium.