WIELKA PROŚBA DO JAKIEGOS SPECA Z SUPER MEMO (BJK)

Temat przeniesiony do archwium.
Nie wiem dlaczego ale super memo jak na mój gust daje mi za mało powtórek. Przerobiłem już około 500 słów (wprowadziłem do pamięci) , a on propoponuje mi po 3 dniach nie zagladania do SP 6 powtorek....
A wczoraj zajrzałem na chwile i było 16 .... Co prawda wiekszości słówek daje ocenę pozytywną ale to chyba i tak za mało...
SuperMemo wymaga codziennej pracy. Jeśli robisz sobie tygodniowe przerwy i dajesz większość ocen pozytywnych to bedziesz miał wyniki takie jakie masz. Jeśli pracujesz w trubie \"professional\" Napiśnij przyciski Ctrl + W. Otrzymasz całe rozplanowanie powtórek.
Sorry BJK, ale mam jeszcze jedno pytanie. Otóż ja używam trybu tego bardzoej zaawansowanego w SP Speed up! Otóż po prawej stronie jest napisane jest 452/19452a obok jest (14+4)/254. W instrukcji wyczytałem, że ta liczba 254 to \'\'liczba powtórek zaplanowana na dziś , powiększoną o liczbę nowych informacji zapamiętanych przez użytkownika\'\' W książeczce przykładowa liczba to 16, więc chyba coś jest nie tak, tymbardziej, że on chce najwyżej 18 powtórek.....
Liczba

452 - ilość wszystkich pozycji wprowadzonych do nauki;
19452 to liczba wszystkich pozycji tej bazy;
14 - ilość pozycji przeznaczonych do powtórki jeszcze w dniu dzisiejszym
4 - ilość pozycji ocenionych przez Ciebie na mniej niż 4 w ostatniej sesji.
254 - to liczba pozycji wprowadzonych podczas ostatniej sesji.

Pojecie \"ostatnia sesaa jest trochę trudne do zdefiniowania.

Ostatnia sesja, to czas od rozpoczęcia nauki w określonym dniu (niekoniecznie dzisiaj) do uzyskania wyniku w nawiasie (o +o). Program SuperMemo wymaga kończenia sesji. Zawsze twierdzę, że należy uczyć się nie więcej niż 30 nowych słówek dziennie i wykonywać bezwzględnie wszystkie powtórki. Tylko osoby bardzo zaawansowane mogą pozwolić sobie na więcej.
Czyli wszystko z tymi moimi liczbami jest w porządku?
Pozdrawiam i wielkie dzieki za info
Zależy jakich słówek się uczysz. Jeśli są to podstawowe słówka z Basic English, to w początkowej fazie nauki będzie tam rzeczywiście b. dużo znanych słówek - takie słówka jak dog, home, red zna prawie każdym nawet odoba, która nigdy w zyciu nie uczyła się angielskiego. Jeżeli chcesz mieć więcej powtórek, to dawaj sobie niższe oceny i spróbuj ustawić niższy poziom dla \"Forgetting Index\".
A gdzie jest ten index??????? bo przerobiliem juz 600 słówek i nadal bardzo malo powtórek a ostatnio dawelem same niepozytywne oceny! cos jest nie tak!
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Inne

 »

Nauka języka