Co po "Angielski dla nastolatków"

Temat przeniesiony do archwium.
Witam!
Córka (11 lat) właśnie kończy "Angielski dla nastolatków" (przy mojej pomocy). Program zawiera dwa czsy teraźniejsze i jeden przeszły. Jaki program wybrac do dalszej nauki? Zależy mi na większym nacisku na samodzielne mówienie (w powyższym programie praktycznie tego nie ma).
Zapisz ją na dobry kurs stacjonarny. Może uda się wyeliminować wdrożone już złe nawyki. Programy komputerowe (zwłaszcza te dla dzieci) tylko wspomagają naukę, jej podstawą są dobry nauczyciel i bardzo dobry podręcznik.
Oczywiście powinien to być kurs dla dzieci, prowadzony przez nauczyciela przygotowanego do nauczania dzieci języków obcych (w tym wypadku angielskiego).
Niestety swój pierwszy post trochę uprościłem. Mam dwie córki 10 i 11 lat (Obydwie kończą z moją pomocą "Angielski dla nastolatków") i nie wiem czy będzie mnie stac na dobrego nauczyciela dla obydwu. Córki moim zdaniem dobrze czytają, dośc dobrze tłumaczą zarówno z tekstu pisanego jak i ze słuchu. Gorzej jest z samodzielnym formułowaniem zdań. Czy z Twojej wypowiedzi wynika, że kupowanie kolejnego kursu to wyrzucanie pieniędzy w błoto?
Trudno mi na to pytanie odpowiedzieć. Nie znam twoich kompetencji językowo-dydaktycznych. Dzieci powinni uczyć specjalnie do tego przygotowani nauczyciele. Jeśli musisz uczyć córki sama przy zastosowaniu programów komputerowych, spróbuj skorzystać z pomocy programów Wydawnictwa Edgard.
Zacznij od "Angielski na 6+", później kup "Angielski w pigułce 3.0", potem przejdź do "Prof. Henry - Słownictwo'. W tym ostatnim przypadku pamiętaj, że więcej uwagi należy zwracać na rozumienie znaczeń i wymowy przykładowych zdań z zastosowaniem słówek niż do samych słówek.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie