program do gramatyki

Temat przeniesiony do archwium.
Witam :)
Od jakiś 6lat bujam sie po UK.Angielski miałem tylko w liceum i to na słabym poziomie.Tutaj (Anglia) pracuję i z językiem utknąłem na poziomie "dogadania się". To zmywak, to budowa, to deliwerka itp...
Mam zdany egzamin TOEFL na 533pkt, ale sądzę, ze moj pozimom jest niższy. Problemem jest gramatyka. Nie mam solidnych podstaw.
Dogadac sie dogaduje, osluchany jestem i duzo rozumiem ze słuchu, ale strasznie mnie wkurza to moje kalectwo gramatyczne :(
Chciałbym jakiś dobry program, który zdiagnozował by moje słabe strony i "nauczył mnie" tego czego mi potrzeba ;)
Sporo czytałem tu wątków o SM, PH, euro+ itp i sam już nie wiem co dobre dla mnie...
O słownictwo mi tak nie chodzi jak o GRAMATYKĘ, branżowe słówka powkuwam i będzie ok!
Bedę bardzo wdzięczny za sugestie.
Serdecznie pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc!
Tomek
dolacz do moich uczniow za free
a jesli nie to polecam najzwyklejsza ksiazke do gramatyki z liceum.

-------
korepetycje z angielskiego za darmo przez [gg]
>dolacz do moich uczniow za free
>a jesli nie to polecam najzwyklejsza ksiazke do gramatyki z liceum.
>
>-------
>korepetycje z angielskiego za darmo przez [gg]

co masz na mysli mowiac 'najzwyklejsza ksiazka do gramatyki z liceum' ?
wiekszosc ksiazek uzywanych w liceum nie jest raczej do gramatyki, lekko ledwo o nia zahaczaja (samo h?).
dlatego polecam murphiego.

ps. tak z ciekawosci - jak udzielasz tych korepetycji jesli sie zglosi x osob? masz jakies wyksztalcenie ku temu?
Polecam Ci 2 programy: "Profesor Henry - Gramatyka" i "Angielski dla leniwych 2", możesz też sporo skorzystać używając programu "eTeacher 5 Pro". SuperMemo w twojej sytuacji nie polecam, to program przede wszystkim do nauki słówek. Wprawdzie w pakietach "Basic English" I SuperMemo Extreme jest baza Grammar, ale wymaga ona dobrego podręcznika drukowanego.
tomcom-
polecam Murphy - wszystkie jego ksiazki od poczatku - a nawet zapisz sie do biblioteki (library) to mozesz je wypozyczyc i przerabiac w domu.
dziękuę wszystkim za cenne info!
pozdrawiam i zdrówka życzę :)
tomek
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia