Supermemo- poradnik

Temat przeniesiony do archwium.
Szukam poradnika do supermemo 98. Chciałabym się dowiedzieć w jaki sposób są ustawiane powtórki, czy powtórka obejmuje kilka baz, czy ucząc się z jednej bazy mogę uczyć się drugiej, jak się włącza te powtórki itp.
Czy jest gdzieś w internecie jakiś poradnik do supermemo 98

Aha wie ktoś jak zmienić język programu z angielskiego na polski?
Na ten temat pisałem już wiele razy. Możesz też poszukać ebooka Pawła Wimmera, który jest dostępny na stronie Złotych Myśli i na kilku portalach m.in. www.anglista.edu.pl, www.angielski.edu.pl i www.angielski-online.pl.
Ogólnie można powiedzieć, że powtórki są ustawiane wg specjalnego algorytmu, który zmienia sie w trakcie nauki w zależności od twoich ostępów.

Powtórki obejmują tylko elementy jednej bazy. Można uczyć się z kilu baz, ale najlepiej sesje nauki z oddzielić kilkugodzinną przerwą. NP z Bazy Angielskie słówka w miesiąc uczysz się codziennie rano od 6:30 do 7:00, a z własnej bazy od 17:00 do 18:30 (tutaj wyznaczam dłuższy odcinek nauki, gdyż doliczam czas na znalezienie i wprowadzenie do bazy pewnej ilości nowych słówek.

Można też uczyć się z kilku baz, z których każda dotyczy innego przedmiotu. Mgą to być bazy językowe (angielski, niemiecki, hiszpański itp) oraz bazy z innych dziedzin wiedzy (matematyka, fizyka, biologia...).

Zmiana języka programu zależy od parametru "Localization language" w opcjach programu i od pliku z tłumaczeniem. Niestety nie wiem czy w SuperMemo 98 dostępnym za darmo ten plik się znajduje.

Radzę kupić "Rozmówki w miesiąc", to niedroga (20zł) wersja, która ma bardzo dobrą i pożyteczną bazę słówek i jest dużo nowsza.
Niestety, nie mogę się zgodzić z Pana oceną "Rozmówek", ze względu na:

a) dobór materiału - przydatny może dla turysty, ale nie dla uczącego się języka na poziomie podstawowym (komu potrzebna "oberżyna" czy "kurczak w potrawce", a takich słów są setki?);

b) lektorzy-amatorzy - mam wrażenie, że byli to studenci z łapanki, szczególnie po stronie polskiej; spotkałem się z lepszymi nagraniami np. w niektórych produktach prawdziwie amatorskich, sprzedawanych na Allegro jako kursy MP3

Zaletą kursu jest faktycznie cena - jak za książkę i płytę CD 20 złotych to faktycznie mało. Powiem zupełnie szczerze - ten kurs jest tyle wart :). Jeśli jednak można kupić bazę Basic English (3000 podstawowych wyrazów), to wszystkim początkującym (a nawet trochę bardziej niż początkującym) polecałbym tę bazę SuperMemo.

Z pozdrowieniami,

Marceli
No cóż, "de gustibus non es disputandum". Też uważam, że to baza głównie dla turystów. W każdej bazie znajduje sie co najmniej 50 % słów raczej niepotrzebnych, ale z oberżyną Pan nie trafił. Ja czasami kupuję bakłażany, a moja żona robi z nich pyszne potrawy kilka razy w roku.

p.s. O mailu pamiętam, wyślę go niedługo.
mam pytanie jak w SM 98, uczyć sie wybranej partii materiału, tzn. np. mam 600 słówek, są one podzielone na zakładki po 30, czy można wybrać zakładkę którą się chce i jej sie uczyc. Mam baze słówek podzieloną na kategorie np. przyroda, cześci ciała itp. Jak wybieram polecenie nauka to wybiara mi słówka z całej bazy.

jak to rozwiązać??
Można to zrobić na etapie wprowadzania nowych słówek. W tym celu rzeba na stronie "Contents" wybrać opcję "Review". Nie da sie tego zrobic w cyklu powtórek.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Praca za granicą

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia