program wybierajacy slowka z basy losowo

Temat przeniesiony do archwium.
Czy jest jakis program ktory losuje slowka z bazy?? Tzn nie pyta o slowka po kolei tylko je losuje w dowolnej kolejnosci??:)
Fullrecall
Możesz tak ustawić parametry w SuperMemo!
a jak to moge zrobic?? a czy jezeli chcialbym dodac taka baze do supermemo advanced english bylo by to mozliwe? Bo nigdzie tam nie moge znalezc ustawien
O jakiej bazie myślisz? Program SuperMemo pozwala na losowe testowanie każdej bazy. Trzeba tylko odpowiednio wybrać sposób testowania. ożna to zrobic na dwa sposoby:

1. Z górnej listy wybierasz Learn->Rando learning (lub Ctrl+F11).

2. Z górnej listy wybierasz Tools->Random test->...

Ale taka nauka z SuperMemo Audio advanced English nie ma specjalnego sensu. Przecież w tej bazie masz ok. 40.000 elementów, z których 99% nie znasz.

Jest jeszcze jedna możliwość testowania losowego. Słownik multimedialny Leksykonia ma tester, który losowo zdaje Ci pytania. Służy on nie do nauki, a do sprawdzania ile słówek już znasz. Cały słownik ma 60.000 słówek, jeśli w teście na 100 pytań odpowiesz prawidłowo na 99, to możesz podchodzić do każdego egzaminu, jeśli na mniej niż 50, to siadaj do biurka i wkuwaj.
Jeśli można się podpiąć, ja mam pytanie odwrotne :-)

Bejotka, czy mógłbyś podpowiedzieć mi, jak zaimportować plik tekstowy z Q i A do SM98 tak, żebym mogła jeszcze dziś przerobić te najnowsze elementy?

Chodzi o to, że mam w bazie ok. 1000 nienauczonych słówek i nie chciałabym, żeby te nowe do nich wpadły i się wymieszały.
chyba sie nie zrozumielismy :) chodzi mi o to ze np wchodze w dzial Mathematic w w super memo advanced english to czy moge potem ustawic aby pytalo mnie o slowka z tej bazy ale w roznej kolejnosci a nie caly czas ta sama kolejnosc? :) Dziekuje i pozdrwiam
O ilę Cię dobrze zrozumiałam, chodzi Ci przede wszystkim o to, żeby słówka, których się uczysz nie ustawiały się zawsze w tej samej kolejności. Niezrozumienie wynika z tego, że piszesz o kolejności przypadkowej, więc Bejotka daje Ci odpowiedź na tak sformułowane pytanie.

Supermemo jest tak skonstuowany, że słówka które dodajesz do nauki pojawiają się w kolejności w jakiej są na liście w bazie, ale potem oceniasz ich znajomość i program wyznacza Ci termin powtórki w zależności od wystawionej sobie oceny. I słówka, które są już wprowadzone do nauki w naturalny sposób się mieszają i nie są już podawane w kolejności pierwotnej. Z tym, że nie można tego nazwać kolejnością przypadkową, bo ona jest ustawiana przez program na podstawie wystawionych ocen, a nie przypadkowo.
Przepraszam za brak wcześniejszej odpowiedzi ale dopiero dzisiaj przeczytałem twoje pytanie. Podaj swój email, to przyślę Ci instrukcję i odpowiednie szablony.
Dziękuję za wyjaśnienie koledze jego wątpliwości. Trochę jednak Twoja odpowiedź uzupełnię. Rzeczywiście przy wprowadzaniu nowych elementów, kolejność ich przdstawiania wynika z ich kolejności w bazie. Przy powtórkach jest losowa lub "prawie losowa', natomiast tzw "Finaldrils" są już prezentowane ściśle losowo, można to jednak zmienić w parametrach.
Prześlij proszę na mój nick stąd @o2.pl
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia