SM Extreme English! Advanced - wolne działanie

Temat przeniesiony do archwium.
Witam,

Mam problem z Advanced English (pakietem wchodzącym w skład Extreme English!, zawierającym w sobie pakiety Speed Up! i Proficiency). Mój kłopot polega na tym, że program strasznie wolno zmienia "slajdy", tzn. po udzieleniu przeze mnie odpowiedzi, na chwilę "zawiesza się" i dopiero po momencie wyświetla kolejne pytanie. Często najpierw odtwarzane jest nagranie, a dopiero później pojawia się tekst. Z Basic English i Power Words! tego problemu nie ma.

Zauważyłem, że w przeciwieństwie do BE i PW, Advanced English nie wyświetla pytań po kolei, tylko "skacze" sobie po różnych kategoriach. Czy to, że ma ich łącznie około 40 tysięcy i musi otwierać kategorie, podkategorie i pod-podkategorie (itd.). Jeśli to coś zmieni, jak mogę przestawić tryb nauki na "po kolei"? Jako niezbyt doświadczony użytkownik SuperMemo niezbyt się orientuję w bardziej zaawansowanych opcjach

Z góry dzięki za pomoc
Mad
Ten temat był już poruszany na tym forum. W celu przyspieszenia jego pracy możesz:
- przenieść folder "elements" z płyty na HD i ustawić odpowiednio parametr "Secondary storage" (dzięki temu będziesz mógł pracować bez płyty);
- na czas pracy z tą bazą odłączyć komputer od sieci i wyłączyć antywirusa.
Nie pomaga żadne z tych rozwiązań. Problem nie leży chyba w problemach z doczytywaniem dźwięku, bo co ciekawe, dźwięk pojawia się zazwyczaj przed ukazaniem się treści pytania. W po udzieleniu odpowiedzi na poprzednie pytanie, dosłownie widzę, jak program po kolei otwiera kolejne gałęzie i podgałęzie, i dopiero po chwili znajduje treść pytania. W czasie tego kursor zmienia się w "klepsydrę", jak to ma miejsce przy chwilowym zawieszeniu się komputera.

Boże, jaki ten program jest zabugowany ;]
chciałbym dodać, że nawet przeglądając drzewko manualnie, po prostu klikając i otwierając poszczególne gałęzie, występuje dokładnie to samo - chwilowe zawieszenie. Ktoś miał podobny problem?

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie