Filologia angielska na UJ

Temat przeniesiony do archwium.
Hej!

Czy ktoś zdawał w tym roku na filologię angielską na UJ w Krakowie???
Czy egzamin były bardzo trudny?

Denara
1. Tak się składa że ja zdawałem. No a na pytanie czy egzamin był bardzo trudny nie mogę odpowiedzieć, bo to niestety sprawa indywidualna. Dla jednych trudny, dla innych łatwy. Na pewno nie był kosmiczny:D:D:D, ale prosty też nie. W celu rozwiania wątpliwości proponuje zakup testów z lat poprzednich w bibliotece IFA (Coll. Paderevianum przy al. Mickiewicza).

2. Pamiętaj jednak, że starając sie o dostanie się na studia, nie walczysz z egzaminem tylko z innymi kandydatami (w tym roku było ich 15,5 na miejsce)... trudność egzaminu ma tu oczywiście duzo do rzeczy, ale nie jest przecież tak, ze okreslona ilość punktów gwarantuje dostanie się:D:D to zależy od tego jakich ma się rywali;);) więc życzę powodzenia i dodam, że w tym roku , żeby sie dostać trzeba było mieć około 70 punktów na 100.

jeszcze raz powodzonka:D
Dzięki za pomoc :) Pozdrawiam Denara
przecież testy na UAM a na UJ wyglądają inaczej...
no wyglądają, ale przyznam że na razie jeszcze nie wiem jaki to ma związek z tym co tu jest napisane...
studiuje anglistyke na uj. egzaminy sa inne niz na inne uczelnie. trzeba zrozumiec ze nie sprawdzaja jezyka: wszyscy startujacy sa swietni i instytut o tym wie; chodzi o wybranie filologa tzn kogos kto bedzie chcial sie zajmowac analiza i interpretacja prozy i poezji, rozkladem logicznym i gramatycznym zdania, redakcją tekstow, esejow, interpretacja zjawisk kulturowych i dziejow historii i itp. dlatego egzamin sprawdza znajomosc polskiego np wiedza o jezyku historia literatury literaturoznawstwo tlumaczenie nie sprawdza czy wiesz do czego jest np subjunctive tylko czy umiesz poslugiwac sie jezykiem: przekazac to co chcesz w odpowiedni sposob zeby osiagnac zamierzony efekt uwzgledniajac rozmowce; nie jest wazne czy umiesz sie dogadac bo dogadac sie umie kazdy intermediate; i takie sa cale studia
rozwijaja swiadomosc wlasnego jezka i angielskiego
powodzenia
Ja pozwolę sobie się nie zgodzić do końca. Na wstępie jeszcze podziękuję za uznanie, tzn., że fakt, że się dostałem oznacza, że nadaję się na filologa, hurra (w końcu już jedną filologię studiuję trzy piętra wyżej na siódmym)!! No a co do tego, ze wszyscy są świetni:D:D:D bez komentarza, bo tak niestety nie jest. Świetna osoba nie otrzymuje 18 punktów na 100 z egazminu, a takich jest co nie miara:D:D No a poza tym to nie wiem jaki egzamin był za Twoich czasów, ale teraz egzaminy (tylko pisemne są) sprawdzają jednak głównie język. Faktem jest, że na listeningu w tym roku był fragment wykładu z językoznawstwa i gdybym nie znał terminologii podstawowej (inflexion, morphology, genitive case etc.) to bym nic nie napisał... Na szczęście interesuje mnie językoznawstwo! No a co mnie zastanawia, to w którym momencie egzamin sprawdza znajomość polskiego (chyba tylko w writingu gdzie trzeba streścić po angielsku artykuł z polskiej prasy)?
coz to za xxxxxxxxxxx ksymenka?
jeny...chyba nikt tu dawno nie zagladal...mam nadzieje, ze czasem ktos tu bywa i sprobuje mnuie doinformowac albo cos.chcialabym zdawac na anglistyke na uj.jeszcze zastanawiam sie nad innymi uczelniami,ale... no wlasnie.jest to ALE.chcialabym wiedziec cz naprawde tak trudno sie dostac i w zasadzie czy trzeba byc geniuszem...bo nim nie jestem:) niestety:/ chetnie przyjme jakies testy :) podaje mojego maila jak cos: [email] senkjuuu za wszelka pomoc!:)
no ja studiuje na 2 roku i musze powiedziec ze bardzo trudno sie dostac! no by wyobraz sobie 40miejsc na studia dzienne i ponad 800 kandydatow! jak jest 20ludzi na 1 miejse to jest tak duza konkurancja ze nawet jak ktos uwaza ze jest bardzo dobry,to zawsze ktos z tych 19osob moze byc o ten punkt lepszy!ja sobie to uswiadomilam kiedy pisalam exam na wielkiej sali wykladowej i widzialam tych ludzi i wiedzialam,ze sa jeszcze inne takie sale! dlatego potem sie bardzo zdziwilam,ze mialam 85pkt:) noi trzeba miec szczescie!! i pisac egzamin myslac po angielsku,bo egzaminatorzy nie lubia takich prostych kalek z polskiego!
powodzenia
dobra teraz ja mam pytanie, chce studiowac anglistyke, stawiam bardzo wysoko bo własnie UJ , UW i jakies studia na ktore sie dostane w 100%. ale twierdze ze jesli nie sprobuje nigdy sie nie dowiem czy bylo mnie na to stac. Moim marzeniem jest studiowac na ktorejs z tych 2 pierwszych uczelni. bardzo lubie angielski, czytam ksiazki angielskie mowiace o kulturze i historii tego kraju. Juz sie dowiedzialam ze testy sa trudne ale czy ktores z was ma moze jakies przykładowe z ostatnich lat?? chcialabyms sie sprawdzic, prosze, moj email : [email]
Tu jest jeden
https://www.ang.pl/studia_testy.html
Swoją drogą także się zastanawiam, ale nad UJ
Pozdro
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Programy do nauki języków