Uniwersytet Wroclawski coraz mniej popularny?

Temat przeniesiony do archwium.
Hej zastanawiam sie wlanie nad tym, czy Uniwersytet Wrocawski nie traci czasem na swojej popularnosci...chyba coraz mniej konkurencyjna staje sie jego oferta edukacyjna boirac pod uwage male zainteresowanie rozwojem osobowoci studenta, syszalem ze studenci sa traktowani jako zlo konieczne... a moze ktos ma inne zdanie na ten temat?
Pozdro
Wydaje mi sie, ze to w duzej mierze zalezy od studenta. Ja z wlasnego doswiadczenia moge powiedziec, ze to zalezy jak sie trafi - ja trafilem bardzo dobrze, czuje ze sie rozwijam. Ale wiele osob narzeka to fakt, i w sumie maja podstawy.

Co do oferty edukacyjnej, to zgadzam sie w 100%. na UWr nie powstaja ciekawe specjalnosci w ramach kierunkow studiow. Spojrzmy na UJ: tam w ramach jednego kierunku np. kulturoznawstwa jest cale mnostwo specjalnosci, zaczynajac od rosjanoznawstwa po studia latynoamerykanskie. Czegos takiego brakuje we Wro. Na UMCS w Lublinie wprowadzono specjalizacje amaerykanska na anglistyce - we Wro dalej jest tylko 'tradycyjna' anglistyka.

Poza tym, mozna mowic co sie chce o Opolu, ale, mimo kilku niedobrych rzeczy, ktore zdarzyly sie ostatnio, oferta UO juz naprawde niewiele sie rozni od oferty UWr. Moze w Opolu nie maja jeszcze archeologii, etnologii czy kilku filologii - ale rozpietosc ofery dydaktycznej jest porownywalna. Tak wiec UWr - musi szybko zaczac nadrabiac zaleglosci, bo z pozycji 4 uniwersytetu w kraju, spadnie do drugiej ligi.

pzdr.

« 

Au Pair

 »

Studia językowe