grupy na uamie?

Temat przeniesiony do archwium.
Witam wsyztskich:)Ostatnio obilo mi sie o uszy,ze na filologii angielskiej na UAMie jest podzial na grupy - brytyjska i amerykanska. Czy to prawda?Z gory dziekuje za odpowiedzi. Pozdrawiam!:)
prawda:) pozdrawiam
a na jakiej zasadzie studenci są przydzielani do poszczególnych grup? :)
Ok,to swietnie. Dzieki wielkie za odp:)
Z tego co wiem to na pierwszych lekcjach z fonetyki bedziemy musieli nagrac kawalek textu, i pozniej na podstawie tych nagran ( tzn po stwierdzeniu naszych predyspozycji) przydziela nas albo do grupy bryt. albo am. :> ja osobiscie wolalabym grupe z wymowa brytyjska ale jakie mam predyspozycje tio juz zobaczymy :>>
rozumiem. Wiec ten podzial dotyczny tylko fonetyki?Nie ma znaczenia w przypadku gramatyki,historii,literatury itd?
hmmm co do jakis innych podziałow to nie jestem pewna...ale wydaje mi sie ze na reszte przedmiotow bedziemy chodzic razem z nasza grupa...a grup chyba bedzie kolo...7,8...tak przynajmniej wynika z rozkladu planu zajec poprzedniego I roku...tak bylo na stronce Uamu :o)
tak jest taki podzial. Grup amerykanskich jest mniej. Na spotkaniu organizacyjnym deklarujesz sie. Przedmioty sa te same dla wszystkich, roznia sie jedynie zajecia z fonetyki. Z biegiem czasu mozna opanowac obie odmiany angielskiego.
dzieki za wszelkie odpowiedzi:)
Temat przeniesiony do archwium.