Fililogia angielska czy filologia rosyjska z angielską?

Temat przeniesiony do archwium.
Witam, jestem tegoroczną maturzystką i mam nadzieję, że ktoś z Państwa będzie mi w stanie powiedzieć, na które ze studiów wymienionych w temacie się wybrać. Wolę się zastanowić trochę wcześniej, bo na ostatnią chwilę, w lipcu, może być różnie. ;)
Szczegółowiej, czy osoba, która do tej pory nie miała żadnej styczności z językiem rosyjskim dałaby sobie radę na tych studiach? Bo to mnie martwi najbardziej -- z angielskim, czy z niemieckim żadnych problemów nie miewałam w przeszłości, ale z rosyjskim nie miałam nigdy większej styczności, a to przecież inna grupa językowa. Warto, czy lepiej wziąć sam angielski? Ewentualnie poszukać gdzieś studiów angielski+niemiecki (jak na przykład lingwistyka stosowana na UW)?
Z góry dziekuję,
Pozdrawiam
edytowany przez mechally: 25 maj 2012
Napisze Ci z doświadczenia i obserwacji.
Wybierasz filologię angielską - przykładasz się do angielskiego
Jak wybierzesz filologię rosyjską z angielską to są takie opcje:
- przykładasz się również do rosyjskiego, tylko angielski na tym cierpi (dużo)
- nie przykładasz się do rosyjskiego, tylko do angielskiego - wtedy tak naprawdę nic z ros nie umiesz
- jeżeli zależy Ci na papierku a nie umiejętnościach to rosyjski z angielskim to dobry wybór

Ucząc się rosyjskiego na baardzo wysokich obrotach dojdziesz może do takiej matury podstawowej

Rosyjskiego uczą od podstaw zazwyczaj (czytaj alfabetu)

Powodzenia
Dużo mi rozjaśniłeś. Obawiałam się, że takie studia kończą się właśnie zaniedbaniem jednego języka na rzecz drugiego, czy czymś podobnym, a rzecz jasna nie o to mi chodzi. Angielski jest w takim razie znacznie lepszym wyborem.
Dzięki bardzo za odpowiedź. ;)
bo ja wiem. rosyjski jest stosunkowo łatwym językiem. miałam go przez 6 lat razem z ang oczywiście. co prawda nie na uczelnianym poziomie, ale skoro Xyz90 pisze, że ucząc się ros i tak jest się na poziomie matury podst, no to myślę, ze warto spróbować tego połączenia. sama bym się za to wzięła, ale za późno pomyślałam ^^
swoją drogą osoba ambitna połączy dwa języki, a wiadomo, że papierkiem z samej anglistyki teraz świata nie zwojujesz ;)
powodzenia!
zgadzam się meg997 z tym co piszesz. Swoją wypowiedź oparłem na obserwacjach z mojego otoczenia, w Twoim wypadku mechally może być inaczej, może starczy motywacji na naukę obu języków, może za bardzo pesymistycznie napisałem. Pozdrawiam
Myslałam o tym rosyjskim z angielskim, bo uznałam, że jest to trochę mniej popularne połączenie od angielskiego z niemieckim czy francuskim, więc pewnie dla potecjalnego pracodawcy byłabym "cenniejsza". No ale im wiecej o tym myślę, tym bardziej rzeczywiście skłaniam się ku opcji angielskiego z niemieckim -- naprawdę obawiam się że rosyjski u mnie by się nie sprawdził i całe studia spędziłabym albo na poprawkach z któregoś z języków, albo wręcz zakończyłabym je w trybie "ekspresowym", jednego semestru.
Rosyjskiego niestety w szkole nie miałam, tylko niemiecki przez 11 lat i angielski przez 5, z czego niemiecki trochę zaniedbałam w liceum, bo trafiłam na okropna n-lkę. No nic, może mnie gdzieś przyjmą na jakąś anglistykę z niemieckim -- nawet mimo że nie zdawałam rozszerzenia z niemieckiego. ^^ (zrezygnowałam w lutym, cykor ze mnie nieziemski, a pewnie nie napisałabym jakoś najgorzej...)

Dzięki Wam za odpowiedzi i również życzę powodzenia! ;)
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Studia językowe

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie