Lingwistyka Stosowana

Temat przeniesiony do archwium.
Witam,
jestem w klasie maturalnej, całe liceum marzyłem o lingwistyce stosowanej niem-ang. Chciałem studiować na UJ, jednak brak tam studiów licencjackich, dopiero magisterskie. Stąd moje pytanie, który uniwersytet będzie najlepszy? Czy może zrezygnować z lingwistyki na rzecz dwóch filologii? W przyszłości chcę być nauczycielem, bądź tłumaczem.

Jeżeli chodzi o moje wyniki, to na pewno będę miał 100% z niemieckiego rozszerzonego, z racji olimpiady, z angielskiego spodziewam się bardzo dobrego wyniku, zaś matematykę i polski zdaję na poziomie podstawowym, wyniki będą raczej średnie.

Bardzo proszę o radę, założyłem nowy wątek, ponieważ poprzednie są dosyć stare i mogę być nieaktualnie.
pozdrawiam i z góry dziękuję.
UW: IKSI i ILS
na filologii raczej nie ma łączonych specjalizacji nauczycielskiej i tłumaczeniowej, a poza tym studiowanie na dwóch kierunkach na I roku jest ryzykowne, a jeżeli będziesz musial zrezygnować z jednego, to nie osiągniesz w tym języku biegłości umożliwiającej np. tłumaczenie.
A jak ma sie sytuacja z miejscami? Duzo było chętnych w tamtym roku na ILS?
znajdz na rekrutacja.uw.edu.pl
Na IKSI specjalizacja nauczycielska jest nieobowiązkowa.
Bardzo dziękuję :)
jak slysze lingwistyka stosowana to zaczynam doslownie plakac... gdzie jako narod popelnilismy blad ?

przeciez to jest lingwistyka... jezeli dodasz stosowana to narzuca to ze jest cos takiego jak lingwistyka niestosowana...lingwistyka niestosowana to absurd taki jak lingwistyka stosowana. ... czy ma ktos Mozg ?
nie wypowiadaj się na tematy, na których się nie znasz.
Nie znam sie na lingwistyce stosowanej bo nie da sie znac na czyms co nie istnieje w obiektywnej rzeczywistosci ... ja nie napisalem NIC o lingwistyce stosowanej ... Bo jest to fizycznie nie mozliwe zeby powiedziec cos o czyms czego nie ma.
edytowany przez big.f00t: 22 lut 2017
wyróżnia się nauki czyste i stosowane
poczytaj sobie o tym
WIKI: Podział wszystkich nauk na podstawowe i stosowane jest dyskusyjny, ponieważ wszystkie badania naukowe zwykle przynoszą korzyści, a badania podejmowane w celu rozwiązania istniejących problemów często wymagają wzbogacenia wiedzy podstawowej[1].

Ja naleze do tej grupy ludzi ze podzail na nauki stosowane jest absurdalny.(nawet nie wiedzialem o tym ze naukowcy sie z tym nie zgadzaja. Ja od razu jak zobaczylem ten termin to zagotowala mi sie krew... co za absurd)

Sytuacja jest gorsza niz myslalem ... Myslalem ,ze jest cos takiego jak Lingwistyka na polskich Uczelniach zalamka... okazuje sie ze nie ma czegos takiego - OMG jest tylko lingwistyka stosowana. Lingwistyka jest nauka istniejaca od 5 wieku przed chrystusem. Lingwistyka stosowana pochodzi od jakiegos towarzystwa lingwistyki stosowanej z 1970 roku.

Ja uwazam ze lingwistyka stosowana (prawdopodobnie dostaja pieniadze od tej instytucji). Jest takim samym nonsensem jak Gender studies. I masa innych glupich kierunkow.

Nazwa tego kierunku jest tak glupia ze nie moglbym tego studiowac - Przepraszam ...ale wolabym normalna Linwistyke....a przepraszam...nie mozna juz wybrac bo zlikwidowali ten kierunek ... przynjamniej ja nic w w googlach nie moglem znalezc o samej lingwistyce...
edytowany przez big.f00t: 22 lut 2017
A te głupole z Oxfordu mają to w swoim programie:
http://www.education.ox.ac.uk/courses/msc-applied-linguistics/

Chwila, tych głupoli jest o wiele więcej skoro na uniwersytetach w całym UK oferują studia na kierunkach typu Applied Social Sciences, Applied Physics, Applied Biomedical Studies, etc.

Co oni tam wiedzą. Gdyby tylko znali mistrza big.f00t ...
Poziom edukacji na zachodzie jest smieszny. Oplaty sa kosmiczne. Bo liczy sie papier. System edukacji na calym swiecie schodzi na psy ... To applied weszlo dopiero niecale 40 lat temu. Cambridge i Universytety a Ameryce to juz chyba nie te same ... Widziales jacy Ci ludzie sa tempi ? Zobacz na YouTube.

Sytuacja pogorszyla sie w ostatnich latach. Kiedy zaczeto wprowadzac kierunki ktore sa nienaukowe. Tak jak Gensder studies, socjologia, kulturoznawstwo, lingwistyka stosowana.

Prawdziwe Nauki : Fizyka, Matematyka, Biologia(medycyna), Historia i Lingwistyka. To sa kierunki ktore sa NAUKAMI. no i filozofia ale filozofii nie da sie studiowac bo jak bedziesz studiowal filozofie to nie jestes wartosciowy dla spoleczenstwa i nie zarobisz nic. Powiedzialbym ze bardz bardzo bardzo potrzebujemy filozofow....

Kiedys tak bylo jak napisalem teraz ... poziom spadl masakrycznie, powstaly absurdalne kierunki ...kazdy doslowmnie kazdy ma papierek ze studiow...

Byly debaty na ten temat ... ja nie mam studiow ale nie argumentuje tych rzeczy emocjonalnie tylko widze jak nisko ta cala edukacja upadla - Co mi sie nie podoba totalnie...
edytowany przez big.f00t: 22 lut 2017
big.f00t - jak tam pisanie pracy?
moj essey ...lezy nie chce mi sie tego pisac ale mma juz zaczete ... Nie chce byc chyba juz naucazycielem angielskiego ... odechcialo mi sie moze dlatego ze siedze w domu caly czas... mam CPE za 2 tygodnie...tez mi to wisi....

mam inne plany na zycie (wstapie do zakonu i bede mial siwety spokoj hehehhe) ...

Chyba ze ulozy sie to wszystko samo +normalna prace ...to wtedy uznam ze OK ...narazie jestem zdolowany tym wsdzystkim ...

Ale szczerze ...Nie wiem czy warto to wszystko robic stary ..... niestety ale im blizej zakonczenia tych kwalifikacji ... coraz bardziej wiem ze mam to wszystko w ...

Ludzie w Polsce wszsyscy sa tacy ???? Nie wiem czy chce mi sie w ogole pracowac gdziekolwiek...

Tzn. mam bardzpo wysokie IQ 137 .. 2% populacji planety lol co jest powodem mojego slabego zycia towarzyskiego ...

To nie jest egoistyczne ... fakt ze jestes intelektualista ..nie jest nagradzany ... no chyba ze zajme sie sztuka... czy czyms takim...
edytowany przez big.f00t: 22 lut 2017
Musze sie zebrac w sobie i wyjsc ze stagnacji.
edytowany przez big.f00t: 22 lut 2017
Mam nadzieję że wynik olimpiady będziesz miał równie wysoki jak twoje IQ i się nim podzielisz :P
Ogladam filmy na YouTube - filozofie , polityke, i rozne rzeczy po ang. piszed po angielsku na forach czytam dyskusje. To jest spoko... dlatego lubie rozmawiac po angielsku. uzywalem angielskiego 10 lat ... jakby osiagnalem swoj cel ... ja naprawde nie mam juz zadnego celu poza tym ...logiczne jest ze uczysz sie angielskiego zeby sie go nauczyc. Jak sie nauczysz to osiagnales cel :D. Moj problem polega na tym ze ...ktos zmusza mnie zebym zdobylk autorytet osob trzecich. Fakt ,ze jestem zmuszony bardzo mnnie frustruje....

Ok zebym sie na to zgodzil ...ale prawda jest taka ze musimy bo nie mamy wyboru ...Tylko tyle. rozumiem ze jest problem kompetencji itd ... ale mysle ze zaplacilismy za wysoka cene...

Mam awersje do szkol i kursow moze to przez traume ktora mam po systemie edukacji. To wszystko wyglada dla mnie jak na telewdysky Pink Floyd - Education.
edytowany przez big.f00t: 22 lut 2017
Nie rozumiem jak to się ma do mojego stwierdzenia. Ale ok. I tak zrobisz jak zechcesz :P
Już nie jesteś w szkole.
zedytowalem posta ... pzreczytaj teraz bo wtedy nie wyszlo to co chcialem napisac
Tak to sie ma do tego posta:
chcialem ci napisac ... ze lubie angielski ...ale nie lubie pisania testow bo ludzie mi obrzydzili te testy.

Testy maja sluzyc to oszacowania poziomu przyswojonego materialu. Niestety testy teraz sluza do zdobywania Statusu. I to mnie bardzo odpycha To nie jest dobre zeby budowac status na podstawie czegos takiego jak test albo papier z uczelni bo tracimy kontakt z rzeczywistoscia i zamiast na czlowieka patrzymy na CV ... to jest strasznie krzywdzacy redukcjonizm i to uderza w nas zwyklych Ludzi. Bo my nie mamy intelektualistow tylko uzytecznych glupkow. A intelektualisci ida wszedzie tylko nie do spoleczenstwa. Ida albo na ciemna strone mocy albo sa poza spoleczenstwem albo przeciwko spoleczenstwu. I to jest problem.... bo mamy bardzo duze problemy na swiecie....bardzoo powazne. Inteligencja jest swiadomoscia. Kazdy ja ma nie kazdy o tym wie.
edytowany przez big.f00t: 22 lut 2017
Ja juz wczesniej gdzis napisalam : Too little knowledge is a dangerous thing.
Zwracanie nam uwagi, ze wiele TOP UNIS nie maja pojecia co robia i oferuja 'Mickey Mouse' studia, moze i jest prawda. Szkoda jest w tym taka, ze KTOS odpowiedzialny powinnien im to uswiadomic. Moze big.f00t zwroci im na to uwage.
We can, but live in hope. That's all we have left.
specjalność językoznawcza jest oferowana praktycznie na wszystkich filologiach. Ludzie mają to na dyplomach, wiec nie pieprz glupot, ze nie naucza sie lingwistyki.
Widzę głębokie resentymenty we wpisach @big.f00ta:

1. nigdy nie otrzymał pełnego wykształcenia, więc ma uraz do edukacji i Uniwersytetu
2. jest samotny, więc rekompensuje to sobie poglądem, że kobiety są gorsze od mężczyzn
3. muzułmanie wygryźli go z rynku pracy w UK, więc oczywiście ma problem z Islamem

Ogólnie ciekawy przypadek psychopatologiczny.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia