Jak "uzyc" moja znajomosc angielskiego (i innych jezykow)?

Temat przeniesiony do archwium.
Witam. Moje pytanie bedzie dosyc skomplikowane ale licze na to ze znajdzie sie jakas pomocna duszyczka :)
Wiec zaczne od tego ze mam 16 lat a w U.S mieszkam od 7 roku zycia. Angielski to moj praktycznie "ojczysty jezyk". Jednoczesnie nie kalecze jezyka polskiego. Obecnie jestem juniorem w High School (klasa 11) i biore Ap Literature czyli advanced placement class. Jezeli zdam egzamin w maju to moja klasa zostanie zaliczona jako college credit czyli nie musze jej juz brac na studiach. Oczywiscie mowie tu o Stanach bo w Polsce najpewniej taki credit nie zostanie wziety pod uwage. A teraz do sedna. Bardzo interesuje mnie praca tlumacza. Obecnie w szkole jezeli sa jakies spotkania z rodzicami a naszego polskiego tlumacza nie ma to ja zastepuje ja dlatego ze jako jedyna polka, jak juz wspomnialam nie kalecze polskiego i nie wtracam angielskich slowek. Naprawde uwielbiam tlumaczyc i chcialabym tym sie zajac w przyszlosci. No ale wlasnie tu pojawia sie problem, a mianowicie nie wiem od czego zaczac? Za rok koncze liceum i zamierzam studiowac w Polsce. Slyszalam o testach Cambridge Assessment Exams. Czy mozna go po prostu zdac bez studiow? Np. gdybym przyjechala do Polski czy moglabym zdawac test C1? Sama testowalam sie za pomoca testow z internetu ale wiem ze to tylko zwykle quizy, niemniej jednak zawyczaj dostaje na nich 90% ale jak juz mowilam nie biore ich na powaznie, bo wiem ze prawdziwy test bedzie nie tylko dluzszy ale i trudniejszy. Nawet jesli moj angielski bedzie na tym C1 poziomie to co dalej? Czy bede musiala studiowac kierunek ktory mnie uprawni mnie do tlumaczenia? Dodatkowo szybko zapytam sie jeszcze o dwa inna jezyki. Od trzech lat ucze sie Hiszpnanskiego a za rok bede w klasie AP Spanish czyli ponownie bede miala szanse na kredyt. Jestem rowniez w klasie jezyka wloskiego tyle ze za rok skoncze szkole na poziomie Italian 3 (wiadomo ze inny niz w Polsce). Chcialabym te jezyki rowniez w jakis sposob wykorzystac wiec ma ktos propozycje na kierunek ktory pozwoli mi rozwinac znajomosc Hiszpanskiego i Wloskiego? Obydwa jezyki nie chcialabym zaczynac od podstwa o oczywiscie poczatkujacych (szczegolnie z hiszpanskiego) nie jestem. Doradzicie cos? :/
lingwistyka stosowana
w różnych miastach na różnych uczelniach
różne kombinacje języków
są osobne zasady kwalifikacji na studia (wszystkie studia w Polsce) dla osób z dyplomem amerykańskiej High School, International Baccalaureate itp. Znajdziesz je na stronach dotyczących rekrutacji.
Nie musisz dodatkowo udowadniać swojej znajomości angielskiego, jeżeli będziesz miała "amerykańską maturę".

« 

Programy do nauki języków

 »

Nauka języka