Czy Brytyjskie uczelnie biorą pod uwagę rozszerzoną maturę z języka polskiego?

Temat przeniesiony do archwium.
Witam, w następnym roku będę zdawał maturę. Aktualnie na rozszerzenia obstawiam angielski i polski. Chciałbym studiować w Anglii na kierunkach: English Literature, Language bądź English and Film. Z czego wiem niektóre uczelnie wymagają tylko zdania 2 rozszerzeń (min.70%), niestety nie wiem czy zaliczają do tego język polski. Posiada ktoś jakieś potwierdzone informacje?
musisz sprawdzic wymagania konkretnych uczelni, ale powinno sie liczyc dowolne rozszerzenie
Ja myślę, że to zależy od uczelni. Niektóre każdy przedmiot respektują.
Tak z ciekawoisci weszlam na University of Manchester:
General requirements for undergraduate courses
Applicants for undergraduate study must have achieved the Matura/Swiadectwo Dojrzalosci (Secondary School Certificate) qualification with at least three subjects at extended level.
The exact entry requirements will vary for each course, but as a guide we will require between 75-70% overall with three subjects at extended level, with an 80-90% average. Please refer to the information below as guidance for grade comparisons to A-level entry requirements:
A*AA–AAA: completed Matura with an average of 90-85% across three extended levels subjects, plus 75% overall;
AAB–ABB: completed Matura with an average of 85-80% across three extended level subjects, plus 70% overall.
Do tego trzeba dodac odpowiednia znajomosc jez. ang.
Zwykle liczy się rozszerzenie z trzech dowolnych przedmiotów. Ile musisz mieć procent, zależy od uniwersytetu. Cambridge i Oxford życzą sobie po 90%.

 »

Pomoc językowa