doktorat - literatura

Temat przeniesiony do archwium.
Dzień dobry,

szukam kogoś, kto pisał, lub pisze, doktorat z literatury na anglistyce.

Pozdrawiam
A co dokladnie potrzebujesz?
Pani Iota chyba pisała:

https://www.ang.pl/profil/385370
Powoli ukierunkowuję się naukowo na studiach i mam w planach spróbować napisać doktorat z literatury. Chciałbym porozmawiać z kimś, kto to robił, robi. Jak się do tego przygotowywali, jak dużo pracy to wymaga.
Myslisz za szeroko. Musisz ustalic ktory wiek Cie interesuje i ilu pisarzy z ktorych krajow chcialabym przebadac.
Wymaga 2 albo 3 lata , przez 8 godzin na dzien.
Interesuje mnie współczesna literatura amerykańska. Jeden z moich pomysłów to np. badanie motywów związanych z religiami wschodu w tej literaturze, głównie buddyzmem. Oprócz tego, bardzo interesujące wydaje mi się zajęcie się grupą pisarzy zwaną "Angry Young Men" z naciskiem na Alana Sillitoe.
Widze lepsza opcje z tymi Angry Young Men. Z tego co pamietam to kiedys nazywali 'Kitchen sink drama'.
Dla mnie to najlepszy pomysl. Mozesz napisac w jaki sposob literatura (tz. cala kultura, wiersze, filmy, ksiazki) zmieniala z poprzednich zeby dopasowac sie do tego co dzialo sie w kraju, i ustalic i porownac jezyk uzywany wczesniej z tym ktory uzywaly te 'kitchen sink dramas'.
Mnie sie ten pierwszy pomysl bardziej podoba.
Cytat: chippy
Mnie sie ten pierwszy pomysl bardziej podoba.

ale trzeba byc poewnym ze w amer. literaturz bedzie tyle zrodel zeby cos z tegio skleic. Nie mozna badac religii, jak to praca z jez. ang.
Mozna rozrzerzyc na inne religie, powiazac z kultura , ktora jest niesamowicie zroznicowana w tym kraju, jezyk tez mozna badac, wlaszcza w nurcie New Age, ktory ma ogromne powiazania ze starozytnymi motywami religijnymi. Buddyzm sam w sobie jest dosc ograniczony.
Mnie sie ten temat po poprostu widzi bardziej fascynujacy.
Bardzo dziękuję za te odpowiedzi. Będę się zastanawiał nad tymi tematami. W tym roku kończę dopiero 2BA, więc mam jeszcze czas. Rzeczywiście skłaniam się ku religiach w literaturze amerykańskiej, gdyż temat religii, religioznawstwa i ujmowania go w literaturze wydaje mi się bardziej ciekawy. Nad tym drugim też będę poważnie myślał.
Co prawda nie amerykanska i nie wspolczesna, ale New Age jak na dloni:

To see a World in a Grain of Sand
And a Heaven in a Wild Flower
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour


Watpie, zeby zabraklo literatury do analizy tego tematu. Mam znajomych, ktorzy siedza w Buddyzmie po uszy od 20 lat, gdybys potrzebowal jakies literackie rekomendacje :).
@chippy

rozumiem, że interesujesz się ruchem New Age w perspektywie ludzkiej kreatywności, bo chyba nie wierzysz w te banialuki?
Mam wiele zainteresowan.
Nie mam pojecia co masz na mysli mowiac "banialuki", nie mam pojecia co masz w ogole na mysli.
Nie zasmiecajmy watku Michaelowi. Ma byc o jego doktoracie. :))
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Podręczniki językowe

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia