Języki stosowane Uś francuski -angielski zaocznie

Temat przeniesiony do archwium.
Witam,
Spodobała mi się oferta tego kierunku na UŚ, z różnych przyczyn wygodniejszą opcją dla mnie jest tryb zaoczny. Mam pytanie do studentów tego kierunku, czy materiał jest w jakikolwiek sposób określony w porównaniu z trybem dziennym? Głównie chodzi mi o języki? Czy faktycznie oba ma się opanowane na poziomie c1 pod koniec? Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Miało być "okrojony", nie "określony" :)
W 2018 r. nie uruchomiono kierunku.
Nauka języków jest dosyć intensywna, bo zjazdy są co tydzień.
Więcej jest francuskiego, ale to normalne, bo język ten startuje od podstaw.
Na 3 roku praktycznie jest sam francuski.
Uważam, że romaniści na tym wydziale mają charyzmę, czego nie mogę powiedzieć o anglistach...
Dlaczego nie uruchomiono? Za mało osób? Pamietam, ze widniał w irk, teraz też widnieje. Czyli możliwe, ze w tym roku też nie ruszy? A jak oceniasz poziom tych języków? Faktycznie się wychodzi ze znajomością na poziomie C1?
Nie uruchomiono, bo za mało osób złożyło dokumenty mimo, że dosyć sporo osób się zapisało.
Co roku jest rekrutacja, ale nie jest pewne, czy kierunek powstanie.
Poziom jest dosyć wysoki. Nauka jest intensywna, szczególnie z francuskiego.
Uważam, że da się wynieść poziom C1 z obydwu języków przy własnym wkładzie w te studia.
A jak wyglądają zajęcia z poszczególnych języków? Obijają się czy intensywna praca? Ile musi być chętnych, żeby uruchomili kierunek?
Na językach jest blok praktycznej nauki, gdzie ćwiczy się język praktyczny (oddzielnie z angielskiego i z francuskiego). Do tego dochodzą przedmioty teoretyczne, jak historia literatury, gramatyka opisowa, wykłady językoznawcze. Jest jeszcze blok przedmiotów tłumaczeniowych, na którym uczy się poprawnego przekładu tekstów specjalistycznych.
Uważam, że nie ma obijania się, trzeba się przygotowywać na każde zajęcia. Są regularne koła i zaliczenia.
Potrzeba ok. 30 fizycznie złożonych dokumentów, aby uruchomili kierunek.
Orientujesz się, ile osób złożyło dokumenty w tym roku? A tę wlosko-angielska uruchomili?
Włosko-angielską zaoczną nie uruchamiają bo nie ma chętnych. Dzienne tak.
W 2018 r. złożyło dokumenty zapewne mniej niż 20 osób, więc nie utworzono kierunku.
Obecnie jest 2 i 3 rok zaocznych na sekcji franc.-ang.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Programy do nauki języków

 »

Pomoc językowa