czy istnieje niepanstwowa fil.ang w wawie?

Temat przeniesiony do archwium.
hola.czy istnieje cos takiego jak niepanstwowa fil.ang w WAWIE????????????
a owszem istnieje w Wyższej Szkole Pedagogicznej Towarzystwa Wiedzy Powszechnej : http://www.wsptwpwaw.edu.pl/
ja tam właśnie studiuję filologię angielską w trybie zaocznym
a! no i jeszcze jest w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej, ale tu o ile wiem trzeba mieć sporo kasy żeby studiować : http://www.swps.edu.pl/
I jak oceniasz swoje studia? Poziom, zajecia, wykladowcow etc. Czy konczy sie je dyplomem magistra? Na ile ten dyplom jest uznawany na rynku pracy (w porownaniu z dyplomem filologi panswowej)??? Dzieki z gory za wszelkie informacje. Pozdrawiam
egzamin zeby sie dostac na ta filologie byl smiesznie prosty, poziom na zajeciach jest profficiency, ale mozna sobei poradzic bedac na duzo nizszym poziomie ja wlasnie zdalam fce a radze sobei nie tak zle, wiekszosc przedmiotow jest wykladana w jezyku angielskim, sa przedmioty taki jak PNJA (praktyczne nauczanie jezyka angielskiego) sklada sie na nie: grammar, writing, reading, listening, speaking, poza tym filozofia, językoznawstwo, fonetyka, łacina, logika, chyba o niczym nie zapomnialam, studia sa trzyletnie, daja licencjata, mozesz kontynuowac nauke na panstwowej uczelni, ale filologia w szkole prywatnej nigdy nei dorowna tej ze szkoly panstwowej, ogolni to ja bym zdecydowanie radzila probowac na panstwowa uczelnie, w kazdym raze ja w czerwcu probuje sie dostac na uw
A czy slyszalas cos o anglistyce w SWPS w W-wie (oprocz tego ze jest b. droga)? Pozdrawiam
niestety nie mam tam żadnych znajomych a sama za bardzo się nie dowiadywałam ze względu na koszt studiów, plotka jednak głosi, że poziom jest tam wyższy niż na przeciętnej niepaństwowej uczelni
Dzieki! Zawsze to jakas wskazowka. Moze znajdzie sie ktos kto mi udzieli kolejnych :-) ????
nie radze na anglistyke na uw, jest kompletny burdel, wiekszosc wykladowcow wszystko olewaja, nie mozna sie nigdy zarejestrowac na zajecia na ktore chcesz, a na praktycznym niczego sie nie nauczylam, egzamin wstepny byl owszem jak proficiency, ale potem praktyczny angielski jak fce, wiec chyba odwrotnie niz u ciebie na tym wsp? no i czesne 7300, strata kasy. mi tez sie kiedys wydawalo ze panstwowy uniwerek to cos znaczy
Burdel bo burdel, ale i tak lepszy panstwowy burdel, niz najbardziej poukladana uczelnia niepanstwowa
Jednego nie rozumiem, czy Twoje studia byly platene (7300zl???). Ja jestem absolwentka studiow wyzszych w innej dziedzinie i pracuje w zawodzie a angielski to od zawsze moje hobby (prywatnie ucze i czasem cos tlumacze) W dorobku jezykowym mam CPE + roczne stypendium w Stanach - i marza mi sie studia filologiczne, ktore poszerzylyby moja praktyczna znajomosc jezyka + wzbogacily moje zaplecze teoretyczne (teoria tlumaczenia, historia, kultura etc.) Niestety w W-wie nie ma mozliwosci podjecia studiow zaocznych na anglistyce UW jesli nie ma sie licencjata z angielskiego. Dlatego pomyslalam sobie o Szkole Wyzszej Psychologii Spolecznej - z tego co wiem to najlepsza prywatna uczelnia w W-wie oferujaca zaoczna anglistyke. Bardzo jesem ciekawa co, jako absolwentka panstwowych studiow, sadzisz o studiach prywatnych? Sporo osob skresla je \"z gory\", a moze slyszalas cos o tej wlasnie szkole? Bardzo bylabym wdzieczna za odpowiedz. Pozdrawiam, Kaja (wczesniej bylam karolina ale sa juz dwie karoliny wiec zeby sie nie mylilo)
To szufladkowanie ze panstwowe oznacza lepsze a prywatne to tylko wyciaganie pienieszy i przepuszcza kazdego. Jak ktos woli \'burdel\' aby tylko byl panstwowy to jego problem, i komu tu chodzi o kupienie dyplomu ;) UW ma oczywiscie snob value i wielu ludzi tam idzie wlasnie dlatego ze to dobrze wyglada na CV \'skonczylem uw\', ale niestety obecnie to skostniala instytucja, wykladowcy sie nie doksztalacaja, tylko siedza na cieplych posadkachi wiedza ze nic nie musz robic tylko moga powtarac to samo co 10 lat temu i nikt ich za to nie wyrzuci. W bibliotece sa 2 komputery dla studentow, jeden z wiecznie zoltym monitorem, na ktory nie mozna spojrzec. Poziom lezy ogolnie, nie ma forsy nawet na ksiazki, slowniki sa stare, a podstawowe podreczniki czyta sie w wersji wydanie 1 rok 1977, bo wydania z 2001 juz nikt nie kupil do biblioteki bo po co?
Wiem ze w swps i wsp ucza tez wykladowcy z uw, ale nie wszyscy, tylko czesc. Mam znajomych w wsp i jedyne na co narzekaja, to przedmioty specjalizacyjne (pedagogika, dydaktyka itd), a anglistyczne sa na bardzo dobrym poziomie, praktyczny jest swietny, az im zazdroszcze jak slucham. Podobno w swps tez jest niezle, ale tam nie ma jeszcze nawet 3 roku, bo to nowa anglistyka, wiec nawet nie wiadomo jak wyglada pisanie pracy.
Obecnie czesc beznadziejnych prywatnych uczelni upadla i wcale nie wstyd studiowac tam, zreszta na uw tez studenci ktorzy placa zawsze dostaja warunki i poprawki, mimo ze nie zawsze powinni
tak, na uw na anglistyce czesne za rok wynosi 7300! zaczelo sie chyba od okolo 6000 i co roku zwiekszaja. nazywa sie to studia wieczorowe, a tak naprawde sa to dzienne tylko platne (zajecia te same w tym samym czasie), czyli jak jestes pod kreska na liscie, nie w pierwszej 100, to placisz..
wykladowcy jeszcze sie oburzaja, ze czasem nie ma cie na zajeciach bo musisz pracowac. niektorzy mowia albo studia albo praca. Ale wiekszosci osob rodzice nie moga dac tych 7000!!! pozdrawiam Kaje, zycze sukcesu w wyborze zaocznej anglistyki
mi jest ogólnie ciężko się wypowiadać ponieważ w moim wypadku filologia angielska najwyraźniej okazała się pomyłką zamierzam zmienić kierunek i zabieram się ostro do pracy by dostać się na coś zupełnie innego w czerwcu tego lub przyszłego roku, wydaje mi się, że w sumie wszystko zależy od chęci uczącego się i czy to na UW czy to na WSP czy jakiejkolwiek innej uczelni można uczyć się więcej lub mniej niż wymagają, wszystkich pozdrawiam!
a no i ja zgadzam się z tym, że wcale nie jest tak, że płacisz i zdajesz wszystko, to by nie miało sensu, bo i tak gdyby już tak bardzo chcieli zarobić to więcej zarobiliby na poprawkach i powtarzaniu roku niż na przepuszczaniu bez problemu, ale ogólnie to nie ma co wszędzie szukac oszustw, niepaństwowym uczelniom zależy często na dorównaniu tym państwowym i wcale tak łatwo nie jest z zaliczaniem
Dzieki dziewczyny! W koncu ktos zaczal rozwiewac moje watpliwosci dotyczace studiow prywatnych - a ze sa moja jedyna szansa wiec bardzo sie ciesze :-) Na stronie swps jest bardzo wiele szczegolowych informacji - program studiow, ilosc godzin etc. - wydaja sie bardzo ciekawe (po pierwszym roku wybor specjalizacji: tlumaczeniowa albo nauczycielska), duzo przedmiotow praktycznych + drugi jezyk obcy. Przynajmniej w teorii interesujaco. Mniej interesujaco prezentuje sie za to strona z oplatami :-(
Ciekawa jestem jakie sa specjalizacje na wsp (pytanie do Karoliny), czy sa tez zajecia z translatoryki, w jakie dni i w jakim wymiarze godzin odbywaja sie zajecia na studiach zaocznych, czy mozna gdzies na ich stronie znalzezc program studiow - nie znalazlam. Waham sie w tej chwili miedzy swps i wsp ???
Acha, i jeszcze ciekawa jestem na ile ukonczenie uczelni prywatnej a nie panstwowej zmniejsza szanse przy ubieganiu sie o prace (slyszalam tez takie opinie). Moze macie jakies doswiadczenie w tej kwestii / Wasi znajomi maja??
Pozdrawiam i bardzo dziekuje za pomoc!!!
zajecia odbywaja sie w kazdy weekend a godziny trudno okreslic, czasem idziesz na 11:20 i konczysz o 14:30 a czasem przychodzisz na 8:00 i siedzisz do 19:30, plan nie jest dostepny na stronie niestety, na wsp dostepna jest filologia angielska z informatyka ale to na dziennych lub filologia angielska (nauczycielska) - tylko ona dostepna jest na zaocznych, co do zajec z translatoryki to takich nie ma, program studiow dziennych mozesz znalezc na stronie www.wfmk.org na stronie glownej, jeśli chodzi o prace to jeszcze nie wiem jak to jest z tymi państwowymi i niepaństwowymi ale przytoczę ci pogląd mojego wykładowcy od speakingu (chyba by się nie obraził): \"I know if I was an employer, especially abroad, then I\'d sooner take on somebody who has an FCE or CAE than somebody who is a student of English at a private university.

No disrespect to you guys, but the standard at these places varies wildly from CPE level (our place), all the way down to intermediate (You know the place).

We\'ve had students in the past joining WSP in the second & third years from other private \'universities\', and they haven\'t been able to string a single coherent sentence together. And these students had \'4+\' in their \'indeks\' books from the previous \'university\'. \" pozdrawiam!
Dzieki!
Ciekawe tylko czy SWPS reprezentuje poziom CPE, czy intermediate wg Twojego nauczyciela?
I jeszcze jedno pytanie. Jak juz pisalam mam CAE i CPE (zdane na \"A\"+roczne stypendium w Stanach) co wcale nie oznacza ze zjadlam wszystkie rozumy oczywiscie. Ciekawi mnie tylko czy na wsp poziom jest tak wysoki ze bedac na takim poziomie moge sie jeszcze wielu rzeczy nauczyc (chodzi mi teraz o practical English) Ja zakladam ze tak, ale wolalabym sie upewnic. I jeszcze: Czy to prawda ze po tych studiach mozna zdawac na uzupelniajace magisterskie na UW i czy w ramach tych studiow odbywacie praktyki w szkolach??? Acha, i czy w programie jest kulturoznawstwo? Dzieki za cierpliwosc w odpowiadaniu, pozdrawiam serdecznie. PS. A na jakie studia sie wybierasz?
kulturoznawstwo jest, co do poziomu, no tak jak pisałam wczesniej ja zdalam wlasnie FCE na B i z pnja radze sobie niezle, z writingu mam 5-tki, ze speakingu i readingu 4+ na semestr,z gramatyki trochę gorzej bo w okolicach 3, listening w okolicach 3 ale i tak to calkiem dobrze, bo nagrania są faktycznie z CPE, nie wiem czy w kwestii praktycznej gdybym miala CPE to nauczylabym sie tu czegos wiecej ponad to, aczkolwiek ja dopiero jestem po 1 semestrze, na pewno gramatyka jest usiana szczegółami o których istnieniu nie miałam pojęcia, na uzupełniające można zdawać po zdobyciu licencjata, możliwe, że dorzucają jakąś różnicę programową itd, praktyki są, na trzecim roku, a co do zmiany kierunku, to zamierzam dążyć konsekwentnie do administracji :) jak nie w tym to w przyszłym roku
Dzieki. Bardzo mi pomoglas, teraz czekam az pojawi sie ktos z SWPS.
I zycze powodzenia w dalszym studiowaniu (a moze skonczysz te studia i potem na administracje - zawsze to jeden kierunek wiecej a przy obecnym niestabilnym rynku pracy to kolejny punkt dla Ciebie).
Tak czy tak pozdrawiam serdecznie, Kaja
Haj Karolino z WSP, mam nadzieje ze jeszcze czasami wpadasz tu na forum bo chetnie nawiazalabym z Toba kontakt mailowy. Wlasciwie to sie juz zdecydowalam zdawac na WSP i chcialabym sie jeszcze o kilka rzeczy zapytac. Podaje moj adres mailowy : [email] bylabym Ci bardzo wdzieczna gdybys sie do mnie odezwala, ewentualnie zostaw prosze swoj adres na forum, wtedy napisze. Pozdrawiam
Hej! Anglistyka na SWPS nie jest wcale taka droga (6 tysiaków za rok), a jest na dosc wysokim poziomie, przynajmniej porownujac z UW, gdzie z kolei za wieczorowe trzeba zapłacić 7300:))) Jeśli nie liczyć standardowych rzeczy typu gramatyka, językoznawstwo, skillsy itp., spory nacisk tu sie kładzie na przedmioty psychologiczne (w końcu to SWPS) i jeszcze wiekszy na kulturoznawstwo brytyjsko-amerykańskie (samo kulturoznawstwo tez jest na SWPS, moim zdaniem zresztą nawet lepsze). Specjalności tu na anglistyce są 3: nauczycielska, tłumaczeniowa i kulturoznawczo-literaturoznawcza. Na razie mają licencjat, ale praktyka w SWPS jest taka, ze jak się pierwsze licencjaty obronią, szkoła występuje o studia magisterskie. Do tej pory to działało.
Dzieeeeeeki!!!!!! za informacje.
Czy mam rozumiec ze tam studiujesz? A czy na zaocznych poziom tez jest wysoki? I na ile sa czasochlonne (wszystkie weekendy + piatki, czy tylko weekendy?) I jeszcze jedno, jak wypadaja na tle zaocznego NKJA (oczywiscie jesli wiesz) Wiem ze NKJA to specjalnosc nauczycielska ale niektorzy twierdza ze wszystko lepsze, byle na UW? No i jeszcze SWPS a WSP TWP (tu tez slyszalam rozne opinie) Przepraszam ze tak \"zarzucam\" Cie pytaniami, ale jestes pierwsza osoba z SWPS, ktora sie odezwala. Jak pisalam mam juz CAE i CPE (oba na A) i pol roczne stypendium w Stanach (w ramach innych studiow wyzszych) - rozumiem ze poziom jest na tyle wysoki, ze jesli chodzi o praktyczny angielski, tez sie moge jeszce sporo nauczyc. No i ostatnie pytanie o koszt - czy to jest dokladnie 6 tys, czy, doliczajac koszty egzaminow, wpisowego etc. tak naprawde wychodzi duzo wiecej? Aha, i ludzie, czy tylko prosto po liceum, czy zdarzaja sie takze absolwenci inych kierunkow. I czy nie spotkales sie z opinia ze prywatne to \"do kitu\" - ja niestety tak.
Mam nadzieje ze nie zniechecisz sie chaotycznoscia (i iloscia) tych moich pytan. Bardzo zalezaloby mi na Twojej odpowiedzi. Chetnie przeszlabym tez na kontakt mailowy, jesli oczywiscie sie zgodzisz.
Kaja dowiedziałaś się coś więcej na ten temat ?
Jak tak bardzo proszę Cię o info :)
Pozdrawiam:)
Niestety :-( wiem tyle samo co Ty. Nikt sie do mnie nie odezwal :-( A moze masz jakies inne, dodatkowe informacje o SWPS? Czekam...
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Nauka języka

 »

FCE - sesja zimowa 2003