Najlepsze NKJO!!

Temat przeniesiony do archwium.
Moim zdaniem najlepsze jest KJO UAM w Poznaniu. Możana się dużo nauczyć no i oczywiście jest możliwość kontynuowania nauki na filologi angielskiej na studiach magisterskich dziennych na UAM. A nie wszystkie NKJO daja taką możliwość.
NKJO Toruń.
z tego co wiem, najwyższy poziom wśród nkjo + możliwość kontynuowania nauki na UMK.
warszawskie ukknja tez chyba daje rade.
Spójrzmy prawdzie w oczy żadne kolegium nie jest dobre. Tylko filologie się naprawdę liczą. Taka jest prawda.
Cóż za podstępna prowokacja buehehe
Najlepsze jest NKJO UJ - opinia ogolnopolska, potwierdzona miedzy innymi przez rankingi.
Pozdr
Tak bez wątpienia wszyscy macie racje. Wogóle kolegia są beznadziejne-- brawo za to stwierdzenie. Nie wspominajmy już może o nauce praktycznego angielskiego, który jest na naprwdę wysokim poziomie np. w poznaniu czy warszawie (mowie o kolegiach) nie wspominajmy, że licencjaci anglistyki wymiękają (często tak się zdarza) przy absolwntach kolegiów pod względem biegłości współczesnego angielskiego-- pewnie, wszystkie nkjo są kiepskie, jasne. A tak na poważnie, nie drwiąc już z tych śmiesznych teksów, to stwierdzam, że najwyższy poziom mają warszawa i poznań, są mniej więcej na tym samym poziomie, oczywiście w niektórych rzeczach lepszy jest poznań, a w niektórych warszawa-- normalna sprawa. Jeśli chodzi o kolegium uj to nie oszukujmy się, jest ono słabszym ogniwem UJ i jest słabsze zdecywdownie od kjo poznan czy ukknja wa-wa. Znam się na tym bo sam wykładałem i uczyłem w kolegium uj i kilku innych z znam sprawę empirycznie.
No i jeszcze praca wlasna, o tym sie czesto zapomina. Uczeszczanie na takie a ni e inne studia, nie czyni z nas odrazu dobrych anglistow.
Tak Ci się tylko wydaje :-P
Wydaje mi się,że jeżeli uwielbia się język angielski i codziennie ćwiczy,to nie jest ważne na jaką uczelnię sie ukończyło.Ważne żeby chcieć poznawać jak najwiecej ,bo jeżeli ktoś ogranicza się tylko do tego ,co "musi" ,to nie będzie dobrym tłumaczem, czy nauczycielem nawet jak skończył najlepsze studia.
wiesz uczelnie dużo daje, bo są inne wymogi,jak ci na jednej uczelnie dają za przeproszeniem po dupie i jeszcze sama się krztalcisz to wtedy masz spore szanse być dobrym anglistą, ale studia serio dużo dają
przepraszam za błędy to z pośpiechu. kształcisz-- nie krztałcisz, i uczelni a nie uczelnie
przepraszam za błędy to z pośpiechu. kształcisz-- nie krztałcisz, i uczelni a nie uczelnie
Nauczycielskie Kolegia Jezyków Obcych są potrzebne gdyż magistry po wspaniałych,pięcioletnich filologiach angielskich nie chcą uczyć języka angielskiego w podstawówkach czy gimnazjach - oni sie tam marnują ze swoim wykształceniem :-D Dlatego większosc ludzi po NKJO uczy własnie tam, magistrami oczywiscie i tak juz są lub też będą ( są w trakcie studiowania na SUM) .Wtedy w większosci przypadków są na takim samym poziomie jak ci po pięcioletnich a czasami nawet lepsi w przekazywaniu wiedzy małym uczniom :-)

NKJO to świetna rzecz :-)
Temat przeniesiony do archwium.