fil.ang na AB w Bydgoszczy

Temat przeniesiony do archwium.
czesc, planuje w tym roku zdawac na fil. angielska na AB, prosze o kontakt aktualnych studentow, please. e-mail. [email]
[gg]
Ja z pytaniem o tą samą uczelnię...
Czy ktoś z forumowiczów studiuje lingwistykę stosowaną na AB ?
Interesuje mnie szczególnie poziom, atmosfera i warunki na lingwistyce języka angielskiego i rosyjskiego.
czessc. AB ma bardzo niski poziom nauczania. Nie polecam na studiowanie.
a skąd koleżanka o tym wie??
polecam z czystym sumieniem.
a skąd koleżanka o tym wie??
polecam z czystym sumieniem.
Niski poziom nauczania??Khe, khe, khe...W porównaniu do czego??UJ, czy UAM??Wg Wprost i Rzeczpospolitej to 3 uczelnia w rankingu akademii pedagogicznych. Są kierunki słabe: politologia, wf. Pozostałe natomiast są dobre lub bardzo dobre!! Ja też polecam z pełnym przekonaniem!! Ciężko się dostać, ale warto!!
Tych słabych kierunków jest tam o wiele wiecej, nie tylko politologia i wf... Z pewnością nie zasługują na miano uniwerstyetu..
heh...to zaczyna mnie bawić:)
kierunki językowe są tam na bardzo dobrym poziomie

ale na miano uniwesytetu ab nie zasługuje jak dla mnie ze względów organizacyjnych, nic nie jest na czas, wszystko ciężko załatwić, legitymacje dostajesz po 2 tygodniach nauki i jeździj przez ten czas bez ulg, poza tym ze wszystkim jeden wielki bałagan, jak również ze zrobieniem ludzkiego planu, lub przeniesieniem nawet niektórych zajęć w inne miejsca, bo wiem, że są wolne sale np na waysenhoffa w momencie gdy tona ludzi czeka godzinami na grabowej żeby doczekać się jakiś zajęć. pod tym względem ukw to po prostu żenada. ale w żadnym wypadku nie dlatego,że kierunki jezykowe są złe, zarówno lingwistyce jak i filologii nie mam tam nic do zarzucenia
Po części zgadzam się z m_m_m_m. Po części, bo, moim zdaniem, dezorganizacja i problemy administracyjne nie są najważniejsze. Czy ktoś z Was zdaje sobie sprawę jak to wygląda na wydziale prawa na UMK??A to taki szanowany uniwersytet...W każdym razie moim zdaniem to nie jest powód, aby twierdzić, że uczelnia nie zasługuje na miano uniwersytetu.

Oczywiście UKW ma swoje za uszami, jak np. synekury dla rodzin pracowników naukowych. To mi się bardzo nie podoba. Mimo wszystko moim zdaniem warto zainwestować parę lat swojego życia w studia na UKW.
co to są synektury? jesli jakieś hmmm ułatwienia to po sobie moge napisać, że nic takiego nie miałam chociaż jestem dzieckiem wykładowcy ukw i w totalnie niczym mi to nigdy nie pomogło.

a co do dezorganizacji to nie chodziło mi o to, że przez to ukw nie powinno być uniwersytetem, ale że jesli miałabym znaleźć jakiś powód to byłoby to a nie niby niski poziom na lingwistyce
to czy ab zasługiwało na to by zostać ukw, to nie nam sądzić, a juz napewno nie nam osadzać czy fakt złej organizacji pracy to dostateczny powód by uniwerkiem nie zostać. przypuszczam , ze na wielu innych uniwerkach tez panuje bałagan , przynajmniej na niektórych wydziałach. ale absolutnie protestuje po raz setny przeciwko takiemu gadaniu ze ab jest cienkie. jesli ktos chce sie nauczyc, to sie nauczy i jak ktos niewie jak tam jest, niech zamilknie.ot i tyle.
no i się zgadzam
synekura to dobrze płatna praca niewymagająca zbyt wielkiego wysiłku; intratna posada...Przecież nie powiedziałem, że wszyscy wykładowcy wciskają tam swoje dzieci. Polecam przewertowanie nazwisk osób pracujących na UKW.
aha spoko, poznałam nowe słowo :)
wiesz, nie zauważyłam, ale też zbytnio się tym nie interesowałam, ale możliwe, że tak jest
Studiuje na UKW i polecam. Nie rozumiem tylko dlaczego ktoś uważa, że chciałby mieć zajęcia na Weysenhoffa?? Jak tak to może nas od razu na 1 zajecia na Minska zagnać, bo tam tez sa czasem wolne sale? Hehe, zabawne. A w czasie okienek to mozna sie integrowac z grupa. Na kazdym uniwerku sa okienka. A z legitymacjami jest problem, bo musza WSZYSTKIM studentom dac nowe. WSZYSTKIM. Bo jest wymiana. Pozdrawiam i polecam filologie angielska na UKW.
Wiesz, studiujesz tam dopiero miesiąc. Może poczekaj trochę z polecaniem tego kierunku, hmm?? Może tak...do pierwszej sesji:>
yyty
Temat przeniesiony do archwium.