pomozcie mi podjac sensowna decyzje :)

Temat przeniesiony do archwium.
Hello wszystkim!! :) mam straszny dylemat, sprobujcie mi prosze pomoc albo jakos doradzic... bo nie wiem co mam zrobic. Jestem na drugim roku studiow, chcialam 3 rok dokonczyc w Szkocji na University of Abertay Dundee i otrzymac Bachelors Degree albo zdecydowac sie na wyjazd rok pozniej i zaczac studia na stage four (semestr 7 i 8) i otrzymac Bachelors Degree with Honours. Musze uzyskac z egzaminu TOEFL 600 pkt lub zdac IELTS na 6.0, problem jest w tym, ze nie wiem ktory egzamin mam wybrac???? nie wiem ktory jest latwiejszy??? wiem, ze na IELTS nie ma gramatyki, ze sprawdza bardziej umiejetnosc zastosowania angielskiego w sytuacjach codziennych....ale poza tym nie wiem co lepiej bylo by zdac?? mozecie mi cos doraddzic??? bede niezmiernie wdzieczna za kazda najdrobniejsza porade i pomoc, pozdrawiam!
dziekuje wszystkim za cala mase odpowiedzi!! ;) porazila mnie wasza chec pomocy, nie mniej jednak pozdrawiam!
Ja Ci nie doradzę za wiele, bo to poważna Twoja decyzja życiowa, Ty musisz wiedzieć co Cie najbardziej kreci, gramatyka czy leksyka:). ja teraz tez mam trudny wybór kraj czy Anglia. Dostałam pracę jako opiekunka staruszków w West Yorkshire. Ale nie wiem czy tęsknota za krajem i znajmoymi nie zmusi mnie do zerwania kontraktu przed czasem i poniesienia tego konsekwencji. Życie nie jest łatwe:) Pozdrawiam!!
Czesc Perelka
Mamy takie zapytanie. Jezeli chcesz to odp jezeli nie to zapomnij :) A mianowicie tez interesuje mnie praca typu opieka na starszymi. Zatem w jaki sposob zdobylas ta prace. Jakas agencja czy moze inaczej?

pzdro
ciesze cie ze cie porazilo... Sadze ze powodem tylu odpowiedzi jest kwestia czy ktos zdawal obydwa egzminy zeby moc je prownac trzeba znac obydwa. Ja zdawalam tylko IELTS i tylko na ten temat moge sie wypowiadac....... A zdawalam nie po to zeby na studia isc ale po to zeby imgracja byla zadowolona, ot co :-)))))))))
Nie zdawałem żadnego z tych egzaminów ale na twoim miejscu poszedłbym po radę do fachowca.Może na tym uniwersytecie ktoś ci coś doradzi?Może znajomy nauczyciel/pracownik akademicki?A może powinnaś podejść do obydwu egzaminów tak na wszelki wypadek?
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Programy do nauki języków