Jak dostać się na studia w Kanadzie??

Temat przeniesiony do archwium.
Jeśli ktoś wie w jaki sposób można rozpocząć studia w Kanadzie, proszę o info. Najbardziej interesuje mnie jakie dokumenty sa wymagane, jaki musi być poziom językowy, jaki uniwersytet wybrać...
Witam, też mam zamiar aplikować sie do Kanady :). O ile się orientuje ;), potrzebna jest polska matura i egzamin TOEFL, uniwersytety kanadyjskie nie wymagaja dodatkowych egzaminów. Poszukaj przez google rankingu uczelni Kanadyjskich, znajdziesz najciekawsze Uni of Toronto, Vancouver etc. czy inne jakie Cię zainteresują. Pozrdrawiam :)
Proponuje reaktywację tego watku! Moze znajdzie sie ktos kto wie cos na temat studiow w Kanadzie???
Jeżeli kogoś interesuję reaktywacja tego wątku, to chętnie odpowiem na każde pytanie, ale najlepiej przez @. Od września zaczynam tam studia, wszystkie formalności związane z aplikowaniem na uniwerek mam za sobą, jestem teraz na etapie załatwiania spraw wizowych także jeżeli potrzebujecie jakiejś pomocy albo info to jestem do usług :)
a mozesz tu napisac? kazdy wtedy skorzysta ;)
gdzie bedziesz studiowal i co? czy aplikowales z polska matura? ile wynosi czesne? gdzie bedziesz mieszkal i jaki jest koszt utrzymania i skad wezmiesz te pieniadze? sa tam jakies kredyty studenckie?
dzieki za odpowiedzi ;)
Może po kolei :)
Tak, aplikowałem z polską zwykła maturą, ale uważaj tamtejsze uniwerki są jak to nawet same sie określają date sensitive, dlatego pilnuj terminów. Ja dostałem się dopiero za drugim podejściem, a to dlatego, że maturę CKE "sprawdza" jakieś 2 miesiące i dostajesz ją chyba w lipcu w dodatku musisz jeszcze zrobić jej NOTARIALNE tłumaczenie, jak zresztą każdego innego oficjalnego papiera który każe Ci uczelnia wysłać. W Kanadzie rekrutacja na studia już jest do tego czasu zakończona i zostałem grzecznie poinformowany mailem:
We regret to inform you that the programme you are applying for is already filled
Dlatego teraz startowałem jako student transferowy z polskiej uczelni, bo wszystkie moje poprzednio wysłane papiery mieli już w aktach i musiałem tylko dosłać tłumaczenie karty zaliczeniowej ze studiów, którą dostajesz w styczniu jak masz szczęście zdać sesję :)

Gdzie się wybieram? Aerospace Engineering na Ryerson University www.ryerson.ca
Przybliżony kosz czesnego to ok. 14.000 $ + wydatki związane z kierunkiem książki i inne niezbędne rzeczy ok 1500$ + 10.000$ na utrzymanie które musisz udokumentować w ambasadzię, ale z tym ostatnim na razie tylko w teorii praktykę będę przerabiał za jakieś 3 tyg :)
Co do finansowania, oficjalnie w papierach cały okres studiów będę miał finansowany przez rodzinę w Kanadzie także co do kredytów (ponąć są) i akademików- które mnie od początku nie interesowały na razie nie jestem Ci w stanie nic powiedzieć. Jak będę na miejscu to chętnie uzupełnię wątek :) ale nieoficjalnie będę sobie musiał na nie od 2 roku zarobić ale wracam wtedy do Europy bo jestem jeszcze programista obrabiarek CNC i w zeszłe wakacje wycenili mnie w Holandii na 17 E/h i żadnego stresu, że dorwie Cię Immigration jak zmywasz na czarno za 7 baksów :) Bo z tego co zdążyłem się dowiedzieć/przeczytać to raczej ciężko jest z pozwoleniem na pracę jako zagraniczny student w ONTARIO w przeciwieństwie do pracy na campusie gdzie nie masz żadnych ograniczeń.

Tu masz więcej info w pdf-ie które ostatnio znalazłem w gąszczu podstron na stronie ambasady (eng)
http://www.sendspace.pl/file/E11dbpdw/
Hej mam nadzieje ze temat nie jest jeszcze przedawniony, ale ja tez chcialbym sie dostac do Kanady na studia, a to co mnie interesuje to sklada sie na banalne pytanie pt. "jak to zrobic"? jaka musze zdac mature? czy zrobic jakis certyfikat? slyszalem cos o TOEFLu ale nie wiem czy on aby nie jest nawet latwiejszy od FCE?
no i przede wszystkim czy jakosc zdanej matury ma duzy wplyw na to czy mnie przyjmą czy nie? ;) pozdrawiam i bardzo prosze o odpowiedz:) Piotr
cześć :) ja również chciałabym dowiedzieć się czegoś więcej o studiach w kanadzie. Mógłbyś podać maila?
hej aaguusia:) moj nr [gg] moze razem bedzie razniej szukac info o naszych studiach:)pzdr
Najprościej wszystkiego się dowiedzieć wysyłając email do uniwersytetu, który Cię interesuje, a wcześniej przeglądając strony internetowe tego uniwersytetu. U of T na przykład nie akceptuje FCE.

http://www.adm.utoronto.ca/adm/adm_other_req/adm_english_facility.htm#OTHER_TESTS
Egzamin TOEFL zdawałem dawno temu i trochę się od tego czasu zmienił. Pamiętam, że używałem do jego nauki wiele podręczników, wydawanych przez różne firmy. Ogólnie były OK, ale znalazłem w nich błędy, nieraz poważne-i gdy zrobiłem próbne testy, to uzyskany wynik był o kilkadziesiąt punktów za wysoki. Natomiast oficjalne książki TOEFL, zawierające pytania z poprzednich testów, były najlepsze i próbne testy dokładnie pokazały mi, jakiego wyniku mogę się spodziewać na egzaminie.

Rzeczywiście, zabiera trochę czasu, zanim uniwerek 'zatwierdzi' maturę. Ważne też jest, aby zorientować się, które kursy są najlepsze i jak najszybciej się na nie zapisać, bo często szybko stają się pełne i pozostają jedynie te mniej atrakcyjne.

Co do opłat, to niestety, ale dla osób nie mających pobytu stałego są kilka razy większe i znałem ludzi, co najpierw starali się otrzymać tu pobyt stały, a dopiero potem poszli na studia, za które płacili o wiele mniej, jak też otrzymali pożyczki i nawet stypendia, ale oczywiście, to bardziej długa i skomplikowana droga.
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Studia językowe