oplata za ucasapply i oxford ...

Temat przeniesiony do archwium.
Czesc:)
Korzystam z ucasapply for entry in 2006 i jestem ciekaw jak zaplacic za aplikacje. Moja matka ma karte w BGZ (na niej jest napisane Maestro). Da sie tym zaplacic czy jaka karte musze miec?
Druga sprawa, to na Oxford sa takie specjalne papierki. Tam tez trzeba kase zaplacic z tym ze nie ma numeru konta, tylko adres.. Oxf Colleges and Admissions Office, etc. Jak im to wplacic?

Z gory dziekuje za wszelkie uzyteczne odpowiedzi :)) Pozdrawiam!!!
(czas nagli.. do 15 paz musi tam byc;/)
Cześć,
1. musisz zapytać w banku, czy można płacić tą kartą w necie. Do płacenia w necie, według mojej wiedzy, są osobne karty, które poza tym nie służą do niczego innego...
2. Najlepiej napisz maila do wybranego college'u z pytaniem, czy możesz im wysłać pieniądze gotówką. W moim college'u mi tak sami zasugerowali. Masz wprawdzie jeszcze inne opcje (przekaz - Poczta Polska nie realizuje do WB; czek bankierski - musisz znać adres banku odbiorcy/ numer konta, operacja trwa 2-3 tygodnie i jest dość drogo; zaufana osoba w WB, która zapłaci za Ciebie - małe prawdopodobieństwo, że masz takiego farta ;)).
Pospiesz się, bo do 15-go niedaleko. Powodzenia :)
1. Do placenia online trzeba miec karte wypukla, czyli Vise (nie Vise Electron!), Mastercard (nie Maestro) czy tez AmEx. W Polsce z reguly sa to karty kredytowe, a do kont dodawane sa karty elektroniczne, ktorymi czasami mozna placic online na polskich stronach, ale zagranica nie.

2. Wydaje mi sie, ze najlepsza opcja jest przelew z konta Twojej mamy na konto Oxford Admissions - musisz napisac do nich, zeby Ci podali bank odbiorcy, numer konta i tzw. kod SWIFT. Przelew trwa 3-7 dni, kosztuje 20-30 zl w zaleznosci od banku. Ja/moja rodzina robimy przelewy do USA (w Citibanku mozesz nawet zlecic przelew zagraniczny telefonicznie, nie wiem, jak w BGZ); nigdy nie bylo problemow.
Napisalem do nich. Jezeli bede mial szczescie, to jutro mi odpisza. Dziekuje :-))

« 

Nauka języka