Wybór kierunku studiów w UK

Temat przeniesiony do archwium.
Cześć, chciałbym zacząć studia w UK, ale mam bardzo poważny problem z wyborem kierunku. Chciałbym się dowiedzieć, głównie od osób zamieszkujących UK, jaki kierunek studiów zapewni pracę po studiach. Jestem humanistą, interesują mnie jak na razie kierunki związane z Crime investigation. Czy jest zapotrzebowanie na absolwentów tego kierunku ? Nie wykluczam też studiów związanych z biznesem ... Bardzo proszę o odpowiedź.
ŻADEN. teraz takie czasy, że nigdy nie wiesz. i nikt Ci nie powie. robisz jeden kierunek, jezyki obce, doszkalasz sie, zbierasz doswiadczenie w zawodzie... a na koncu ladujesz zupelnie gdzie indziej. no chyba ze wybierasz historie, filozofie czy sztuke ozdabiania wazonow, to od razu Ci powiem, ze i bez takiego papierka mozna pracowac w KFC.
najlepsza rada, to wybierz to, co Cie kreci. jest zdecydowanie wieksze prawdopodobieństwo odniesienia sukcesu w tym, co kochasz. kiedyś się uważało, że prawo to jest pewny kierunek - a teraz co, nie zrobisz aplikacji i mozesz towar w lidlu po studiach rozkladac (nie umniejszajac pracownikom lidla, zwyczajnie chodzi o to, ze takie rzeczy mozna robic bez wyzszego wyksztalcenia). tak samo ekonomia - jeden odniesie sukces, jest swietnym specjalista, a drugi nie. dzisiaj to jedna wielka loteria.
Akurat obecnie jestem studentem prawa i co do kwestii aplikacji się zgadzam ;] No, ale dzięki za odp. Ma ktoś jeszcze jakieś sugestie ?
Zaden kierunek nie zapewni ci żadnej pracy po żadnych studiach w żadnym kraju. No może medycyna lub stomatologia (własny gabinet). Jeśli już miałabym na coś stawiać, to ewentualnie jakieś kierunki techniczne, biotechnologia, może ekologia lub ekoenergia (pełno environmental freaks jest wszędzie); w każdym bądź razi jakiś kierunek po którym będziesz coś umiał, poza gadaniem na różne tematy w obojętnie jakim języku. Chociaż dobre gadanie też się opłaca jeśli masz charyzme; możesz wtedy uprawiać TV ministry lub inny Secret.
Jak ma się dobrą gadkę, to polecam zostanie jakiegoś typu sprzedawcą (np. doradcą finansowym). Na prowizjach można niezłą kasę zarobić.
A ja bym szukala w prasie jakie zawody beda potrzebne za 3 albo 4 lata.
A z doradcami to jest tak, ze za 2 lata juz wszyscy beda ich mieli dosyc, jak kazdemu bieda scisnie pasa (bo wtedy doradcy nie jest potrzebni).
A ja słyszałam ze żeby być doradcą finansowym trzeba nie tylko mieć "niezłą gadkę" ale i znać się na finansach;)
U mnie porządne firmy przyuczają do zawodu. Nawet studiów kierunkowych do tego nie potrzeba.
Cytat: eva74
U mnie porządne firmy przyuczają do zawodu. Nawet studiów kierunkowych do tego nie potrzeba.

tak ale tez dostań się do dobrej firmy bez studiów :) nie tak łatwo
Napisałam, że studiów kierunkowych nie potrzeba. A że studia się przydają to fakt. Wystarczy bachelor. Masters to na bardzo specjalistyczne stanowiska lub do akademii.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie