Studia Stomatologiczne

Temat przeniesiony do archwium.
Witam, mam 16 lat i już zastanawiam się nad wyborem uczelni
Tak jak w temacie postanowiłem wybrac medycynę a dokładniej stomatologię. Najbardziej chcę studiowac w Szkocji ze względu na pomoce, dofinansowania, w miare niskie ceny życia itd
czy moglibyście polecic mi jakies uczelnie medyczne ze stomatologią w Szkocji ?
W Szkocji nie dostaniesz żadnej kasy na życie, jeśli nie jesteś rezydentem (tj nie mieszkasz tu wystarczająco długo). Jedyne co, to zostaną Ci opłacone studia (czesne), jest to kwota płynąca bezpośrednio na konto uczelni i nie musisz jej zwracać. Najlepsza stomatologia jest w Glasgow i Dundee, ale wymagania mają bardzo wysokie.
Sa tez dobre szkoly w Liverpool i Manchester - trzeba wszystko sprawdzic na google.
Właśnie. Ja też doczytalem na przykladzie uczelni w Edinburgh jeśli chodzi o maturę, że na 6 trzeba zdac ogolnie a 5 z biol chem itp.
Nie wiecie może jak to ejst przy zdawaniu matury międzynarodowej?
A jeśli chodzi o uczelnie to z najlepszymi może byc ciężko. Znacie jakieś całkiem niezłe uczelnie dentystyczne w GB gdzie jednak wymagania nie są bardzo bardzo wysokie? Chodzi mi o średnie uczelnie czy coś w tym stylu, ale żeby nie były one nejgorsze
Ojej, na każdą dobrą uczelnie wymagania są wysokie, na wszystkie dobre wyższe niż w Polsce, a po co masz iść na kiepsą? To już lepiej w Polsce studiować. przeglądnij sobie rankingi. o co chodzi że 'maturę na 6 czy 5'? wszystkie wymagania są na stronach uczelni, jeśli nie ma polskiej matury którą zdajesz Ty (nie wiem co zdajesz), to musisz napisać emaila do nich i poprosić o wytyczne. Nigdy nie przeliczaj szkockich czy angielskich wymagań, to tak nie działa.
Ja dopiero teraz pokumalam o co tutaj chodzi.
Asker 'matrix96' chce dostac sie do kiepskiej uczelni, w ktorej wymagania beda najnizsze na swiecie (bo przeciez nie chce mu sie uczyc, i tak jakos 'sie da') po to tylko, zeby potem , po ukonczeniu Uni zarabial jak najwiecej.
Przeciez to oczywiste.
No to, to tylko moge powiedziec: 'No pain, no gain' (no pun intended).
Nie o to mi chodzi Terri. Ja zdaje maturę miedzynarodową po ukońcxzonym programie IB. Nie chce dostac sie na najgorszą uczelnię. Chodzi mi tylko żybyście mi podali gdzie wymagania są troche słąbsze jak w edynburgu.
jeszcze raz:

Cytat: oliwkowa-oliwka
wszystkie wymagania są na stronach uczelni, jeśli nie (...)to musisz napisać emaila do nich i poprosić o wytyczne. Nigdy nie przeliczaj szkockich czy angielskich wymagań, to tak nie działa.

Twoje studia, Twój biznes. Nikt za Ciebie nie będzie przeszukiwał stron uczelni pod kątem wymagań. Wszystko jest na ich stronach w zakładce undergraduate -> entry requirements. na stronie anglojęzycznej wikipedii jest pełna lista uniwersytetów i ich stron www - musisz poświęcić wieczór czy dwa i wszystko dokładnie przejrzeć.
Temat przeniesiony do archwium.