Studia artystyczne w UK

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 68
poprzednia |
Witam wszystkich. Zakładam oddzielny temat o studiach artystycznych bo nie chce innych ogólnych tematów zaśmiecac. Jeśli ktoś składał aplikację na kierunki artystyczne to proszę pochwalcie się gdzie się dostaliście / gdzie dostac się nie udało / czy byliście na interview czy jednak portfolio + personal statement wystarczyło. Osoby które teraz aplikują mogą oczywiście pochalic sie jak Wam idzie portfolio, jaki kierunek wybraliscie i uniwerek itp. Pozdrawiam
edytowany przez siennah: 30 gru 2012
Ja aplikuje na University for Creative Arts kierunek Film i jestem w trakcie kręcenia filmu do portfolio. Idzie mi masakrycznie, bo po jednej etiudzie krótkometrażowej ciężko stwierdzić czy się ktoś nadaje czy nie, dlatego trzeba się pokazać z jak najlepszej strony;)

A ty na co aplikujesz?
wow, to masz sporo pracy podziwiam i powodzenia! Ja składam na interior design/Szkocja a uczelni mam kilka. Mi idzie masakrycznie z PSem :/ pisze go i pisze i zmieniam, i ulepszam i pogarszam i juz nie wiem gdzie stanęlam...
Aplikujecie na rok 2[tel]?
ja tak
ja zamierzam ubiegać się o studia artystyczne w Szkocji ale dopiero na rok 2014. W tym roku już nie dam rady. Tylko zastanawia mnie jedno - czy przedmioty na maturze, wszystkie zdawane na poz podstawowym z góry mnie skreślają czy jednak decydujący wpływ ma portfolio i personal statement?
Cytat: bwbwbw
ja zamierzam ubiegać się o studia artystyczne w Szkocji ale dopiero na rok 2014. W tym roku już nie dam rady. Tylko zastanawia mnie jedno - czy przedmioty na maturze, wszystkie zdawane na poz podstawowym z góry mnie skreślają czy jednak decydujący wpływ ma portfolio i personal statement?

Musisz sie dowiedziec jakie entry requirements ma uczelnia. jesli Ci napisza przykladowo 3 rozszerzenia na 70% to tak, jestes skreslony na wstepie, bo te wymagania sa wylacznie wymaganiami minimalnymi. z sama podstawa sie nie dostaniesz.
Czy IELTS to jest formal qualification?
wg mnie tak
Cytat: wetra
Czy IELTS to jest formal qualification?

tak, bo dostajesz z tego ocene.
UWAGA RATUNKU POMOCYyyy...

Więc przyznam, że trochę tonę w tych moich planach i uwarunkowaniach przeszkadzających je zrealizować.
Więc - ostatnio się pytałem o szanse na dostanie się na kierunek artystyczny z podstawową maturą i szanse mam drastycznie niskie. I teraz stawiam sobie non stop pytanie co mam zrobić? Nie zdzierżę faktu, że będę wegetował w Polsce z "wykształceniem" któro ma tak na prawdę całe-G do powiedzenia na naszym rynku pracy.

W związku z tą moją sytuacją i wymaganiami (min 65% z 4 przedmiotów pdst + min 60% z 3 przedmiotów rozsz), roję sobie w głowie 2 wyjścia

1>poprawa matury w roku 2014 (polski pdst z 63 na min 65%, wos aby zastąpić nin matematykę ktora nie jest moją specjalnością + angielski rozsz + historia rozsz (mam napisana pdst na 88%) + historia sztuki rozsz (mam nadzieję że wykłady ze studiów dopomoglyby....). W sumie mam wrażenie że w tej kwestii rzucam się na głęboką wodę. Mało powiedziane...ocean, szczególnie że zamierzam okres 2013/2014 przesiedzieć gdzieś w UK i do PL zjechać na same egzaminy.

2>podjęcie nauki w tamtejszym collegu robiąc highersy/A-levels ale to z kolei wiąże się z 2 latami w plecy ale z drugiej strony pracowałbym i jakieś tam to doświadczenie zawodowe bym zdobywał.
Czy w związku z tym mógłby mi ktoś wytłumaczyć na czym polegają dokładnie te egzaminy? Ktoś je zdawał? I jak się uczyć na cos takiego bo nie wiem czy sam college by to załatwił.

A i dodaję że jestem na II roku studiów na Wydziale Artystycznym UMCS.

Co myślicie o tej sytuacji i moich sugerowanych rozwiązaniach? Proszę o odpowiedź :)
edytowany przez bwbwbw: 17 sty 2013
Moglbyś wkleic linka z wymaganiami z tej uczelni dla Twojego kierunku?
mam maile

Glasgow College of Art

'Thank you for your email and interest in the Glasgow School of Art. We would normally ask that applicants applying from Poland and sitting the new Matura should pass both oral and written exams in at least 4 subjects at basic level with 65% and above. In addition, applicants should have at least 3 subjects at extended level and should have passed those with a minimum of 60%."

Czekam na info z Edinburgh College of Art ale wydaje mi się że wymogi będą jeszcze wyższe.

CSM

"Thank you for your interest in studying at Central Saint Martins. We would consider a pass in the Matura qualification as this is the equivalent to the British A Level, however, you will also need to complete a Foundation Diploma in Art and Design before you apply." Także mimo to trzeba 3,5 Ł wybulić na start :)

Niezbyt fajnie
Cytat: bwbwbw
UWAGA RATUNKU POMOCYyyy...

Więc przyznam, że trochę tonę w tych moich planach i uwarunkowaniach przeszkadzających je zrealizować.
Więc - ostatnio się pytałem o szanse na dostanie się na kierunek artystyczny z podstawową maturą i szanse mam drastycznie niskie. I teraz stawiam sobie non stop pytanie co mam zrobić? Nie zdzierżę faktu, że będę wegetował w Polsce z "wykształceniem" któro ma tak na prawdę całe-G do powiedzenia na naszym rynku pracy.

W związku z tą moją sytuacją i wymaganiami (min 65% z 4 przedmiotów pdst + min 60% z 3 przedmiotów rozsz), roję sobie w głowie 2 wyjścia

1>poprawa matury w roku 2014 (polski pdst z 63 na min 65%, wos aby zastąpić nin matematykę ktora nie jest moją specjalnością + angielski rozsz + historia rozsz (mam napisana pdst na 88%) + historia sztuki rozsz (mam nadzieję że wykłady ze studiów dopomoglyby....). W sumie mam wrażenie że w tej kwestii rzucam się na głęboką wodę. Mało powiedziane...ocean, szczególnie że zamierzam okres 2013/2014 przesiedzieć gdzieś w UK i do PL zjechać na same egzaminy.

2>podjęcie nauki w tamtejszym collegu robiąc highersy/A-levels ale to z kolei wiąże się z 2 latami w plecy ale z drugiej strony pracowałbym i jakieś tam to doświadczenie zawodowe bym zdobywał.
Czy w związku z tym mógłby mi ktoś wytłumaczyć na czym polegają dokładnie te egzaminy? Ktoś je zdawał? I jak się uczyć na cos takiego bo nie wiem czy sam college by to załatwił.

A i dodaję że jestem na II roku studiów na Wydziale Artystycznym UMCS.

Co myślicie o tej sytuacji i moich sugerowanych rozwiązaniach? Proszę o odpowiedź :)

Ja, na Twoim miejscu, wybrałabym chyba pierwszą opcję. Poprawienie matury w następnym roku jest chyba bardziej korzystne niż robienie ich odpowiednika matury, ale to jest tylko i wyłącznie moje zdanie. Tym bardziej, że jeśli jednak zostaniesz w Polsce przez ten rok to zawsze możesz zapisać się na kursy z przedmiotów, które chciałbyś poprawiać, a ostatnio jest ich w Lublinie coraz więcej.
bwbwbw a na jaki kierunek się wybierasz? jakie portfolio masz do zrobienia? Wiesz jaką uczelnią jest Glasgow School of Art? :)
Studiuję na artystycznym i przy okazji robię coś we własnym zakresie. Miałbym ci pokazać pod kątem generalnego ujęcia artystycznego i związanego z modą (bo to chciałbym studiować). Sukcesy w tej dziedzinie uczelnia jakieś tam ma. Ograniczam się do samej Szkocji bo nie wiem czy bedzie mnie stać na czesne w EN.

Cattysx - no pomysł nie głupi. Z jednym ale - za rok robie licencjat. Poprawić maturę ofc mogę ale musze to też zrobic z matematyki (a to jest u mnie niemozliwe osiągnąć >65 z matury z matematyki. Ledwo udało mi się zrobić to za pierwszym razem). Z innych przedmiotów dałoby radę, tak myślę...Ale jeżeli zrobię licencjat - żegnajcie students loans tak na wszelki wypadek.

No chyba że zrobić licencjat tu w PL gdzie studiuję i potem ubiegaź się o Postgraduate z praca dyplomową silnie związaną z kierunkiem o który bym się ubiegał....?

Cytat: bwbwbw
Studiuję na artystycznym i przy okazji robię coś we własnym zakresie. Miałbym ci pokazać pod kątem generalnego ujęcia artystycznego i związanego z modą (bo to chciałbym studiować). Sukcesy w tej dziedzinie uczelnia jakieś tam ma. Ograniczam się do samej Szkocji bo nie wiem czy bedzie mnie stać na czesne w EN.

Cattysx - no pomysł nie głupi. Z jednym ale - za rok robie licencjat. Poprawić maturę ofc mogę ale musze to też zrobic z matematyki (a to jest u mnie niemozliwe osiągnąć >65 z matury z matematyki. Ledwo udało mi się zrobić to za pierwszym razem). Z innych przedmiotów dałoby radę, tak myślę...Ale jeżeli zrobię licencjat - żegnajcie students loans tak na wszelki wypadek.

Jeśli zobisz licencjat, to nie dostaniesz nawet kasy na czesne, wiesz o tym? Chyba że studiujesz teraz na prywatnej uczelni. Ze Szkocji żadna pożyczka na życie nie przysługuje Ci tak czy inaczej.

Na Twoim miejscu też poprawiałabym maturę, bo chcąc zdać bardzo dobre A-levels ktoś musiałby Cię tu utrzymać. Pamiętaj, że konkurowałbyś z Brytyjczykami, z ich własnym językiem, z wiedzą z ich szkół (jej zakres jednak się troche różni). Dla mnie mega ryzykowne. Maturę znasz, wiedzę wystarczy odświeżyć i poszerzyć, połowę mniej pracy i zachodu.
Cytat: bwbwbw
Cattysx - no pomysł nie głupi. Z jednym ale - za rok robie licencjat. Poprawić maturę ofc mogę ale musze to też zrobic z matematyki (a to jest u mnie niemozliwe osiągnąć >65 z matury z matematyki. Ledwo udało mi się zrobić to za pierwszym razem).

A jesteś pewny co do tej matematyki? Nie można zamienić jej na żaden inny przedmiot?
Więc mam zdać 4 przedmioty pdst i 3 rozsz

Zdawałem -
polski pdst - ustny 100% i pisemny 63%
angielski pdst - ustny 85% i pisemny 90%
matematyka - pdst 34%
historia - pdst 88%

Mam zdać - 4 pdst + 3 rozsz

I to moje propozycje
polski pdst - trzeba jakoś podnieść ten wynik do 80 najlepiej tylko kurde....lektury, jak sobie z tym poradzić po takim długim czasie od ostatniego trzymania lektury w ręce (no chyba żeby jakiś wiersz dali)
angielski pdst
wos pdst zamiast matematyki
...i co jeszcze? francuski(uczyłem się 6lat metodą 2 x 3 lata to samo. W sumie miałbym niezłą motywację do nauki tego języka bo zawsze chciałem się go nauczyć. A może geografia? Ponoć taka łatwa...)

Z rozszerzonych to zdawałbym historię sztuki, historię i angielski

i teraz co by tu jeszcze wziąć żeby nie wymięc? O,O
edytowany przez bwbwbw: 20 sty 2013
Cytat: bwbwbw
Więc mam zdać 4 przedmioty pdst i 3 rozsz

Zdawałem -
polski pdst - ustny 100% i pisemny 63%
angielski pdst - ustny 85% i pisemny 90%
matematyka - pdst 34%
historia - pdst 88%

Mam zdać - 4 pdst + 3 rozsz

I to moje propozycje
polski pdst - trzeba jakoś podnieść ten wynik do 80 najlepiej tylko kurde....lektury, jak sobie z tym poradzić po takim długim czasie od ostatniego trzymania lektury w ręce (no chyba żeby jakiś wiersz dali)
angielski pdst
wos pdst zamiast matematyki
...i co jeszcze? francuski(uczyłem się 6lat metodą 2 x 3 lata to samo. W sumie miałbym niezłą motywację do nauki tego języka bo zawsze chciałem się go nauczyć. A może geografia? Ponoć taka łatwa...)

Z rozszerzonych to zdawałbym historię sztuki, historię i angielski

i teraz co by tu jeszcze wziąć żeby nie wymięc? O,O

To może jednak ten francuski? Podstawa wcale nie jest straszna.
a nie możesz iśc na inną uczelnie? ja też składałam aplikację na artystyczne i praktycznie każdy chciał 3 rozszerzone przedmioty maturalne a nie 7! Warto przygotowywac sie tylko pod 1 uczelnie? z tego co czytałam to Glasgow School of Art przyjmuje ma po kilka osób na poszczególnych kierunkach i jest jak nasze polskie ASP. Nie obraż się ale nawet u nas w Polsce miedzy artystycznymi wydziałami na uniwerkach a Akademiami Sztuk Pienych jest ogromna przepasc. Przejmujesz sie samymi maturami a co z portfolio? Oceny tam są dobrym gruntem ale to portfolio ma powalic.
Cytat: siennah
a nie możesz iśc na inną uczelnie? ja też składałam aplikację na artystyczne i praktycznie każdy chciał 3 rozszerzone przedmioty maturalne a nie 7! Warto przygotowywac sie tylko pod 1 uczelnie? z tego co czytałam to Glasgow School of Art przyjmuje ma po kilka osób na poszczególnych kierunkach i jest jak nasze polskie ASP. Nie obraż się ale nawet u nas w Polsce miedzy artystycznymi wydziałami na uniwerkach a Akademiami Sztuk Pienych jest ogromna przepasc. Przejmujesz sie samymi maturami a co z portfolio? Oceny tam są dobrym gruntem ale to portfolio ma powalic.

podpisuję się pod tym! jest kilka uczelni w Szkocji z kierunkami artystycznymi, jednocześnie jest w czym wybierać i nie ma ich na tyle dużo, żeby bardzo się wahać jaką piątkę wybrać. skupiając się tak bardzo na maturze może braknąć Ci czasu na super zrobione portfolio. Może lepiej skupić się na nim, bo to na podstawie portfolio większość da Ci ofertę lub nie. Znajdź wszystkie unis z Twoim kierunkiem i zobacz jakie mają wymagania.
Oliwia i Sienna(ależ określenie Ci doczepiłem)
to jakie uczelnie prócz Glasgow i Edynburga mają w ofercie kierunki artystczne najlepiej związane z gesignem tudzież moda?
Bo generalnie znalazłem te dwie...
btw czekam na odp z Edynburga - mam nadzieję że się odezwą. W lutym I'll make a call jeżeli nie odpiszą
na wikipedii jest pełna lista unis w Szkocji z ich stroną www. wejdź na każdą i szukaj. wiem, że w Dundee jest bardzo doby design, ale nie wiem czy jest to modowy kierunek.
a może sprecyzujesz swój kierunek? konkretnie nazwa kierunku
Fashion Design,ew Business (dopiero co wysłałem do Caledonian Uni pytanie ws polskiej matury)
Sienna a gdzie Ty składasz?
no i niechby już był ten textile design od biedy
tak w ogóle to skąd dowiadujesz się gdzie są jakie kierunki? gdzie tych info szukasz?
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 68
poprzednia |

« 

Olimpiada języka angielskiego

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia