Studia magisterskie w Szkocji

Temat przeniesiony do archwium.
Witam wszystkich. Było bardzo dużo tematów założonych dla licealistów, którzy wybierają się na studia do Szkocji. Ja będę teraz na trzecim roku filologii angielskiej i chciałbym zapytać się jak wygląda sytuacja w Szkocji dla osób z Polski, które chcą tam zrobić magistra. Czy jest to również finansowane? Jeśli nie to ile kosztują takie studia? Czy po filologii angielskiej wymagane są jakiekolwiek certyfikaty języka?
Poszukaj strone danego Uni w Szkocji. Tam bedzie wszystko podane - my mozemy tylko gdybac. Oliwkowa-oliwka bedzie wiedziala najlkepiej o Szkockim systemie.
Ktos musi sprawdzic twoje umiejetnosci jez. ang. - ale napewno to bedzie na stronie.
zależy, na jaki chcesz iść uni, na jaki kierunek, czy na taught degree czy research. jest trochę kierunków, które są w części albo w całości finansowane przez uni albo można się starać o stypendium. research to jeszcze inna bajka, bo tu funding ogarniasz sobie sam/z pomocą uczelni i tu jest to sprawa baaardzo indywidualna. cena jest podana na stronach uczelni, są bardzo różne. możliwe, że będziesz mimo wszystko potrzebował certyfikat, ale to już musisz z konkretną uczelnią się dowiadywać.
Chciałbym, aby magister, który zrobiłbym w Szkocji pokrywał się z naszym w Polsce. Wtedy musiałbym wybrać taught degree czy research? Jeśli chodzi o kierunek to chciałbym kontynuować angielski, jednak jeszcze nie wiem na którym uniwersytecie. Słyszałem, że łatwiej dostać dofinansowanie, kiedy idzie się na kierunek związany z przedmiotami ścisłymi. Czy to prawda?
Cytat: marcinblack
Chciałbym, aby magister, który zrobiłbym w Szkocji pokrywał się z naszym w Polsce. Wtedy musiałbym wybrać taught degree czy research?

Nie wiem, jak wygląda robienie magisterki w Polsce, ale co byś nie wybrał, to nigdy studia w Polsce a innym kraju nie będą tak samo wyglądały. Pytanie, co Ty chcesz robić? Prowadzić badania (research) czy chodzić na wykłady i ogólnie być uczonym (:D) zamiast uczyć się?

Cytat:
Jeśli chodzi o kierunek to chciałbym kontynuować angielski, jednak jeszcze nie wiem na którym uniwersytecie.

No to zacznij od tego. Szczerze mówiąc nie sądzę, że znajdziesz na jakimkolwiek uniwersytecie tutaj stricte 'filologię angielską' jak w Polsce. Najpierw zobacz, jaką ofertę mają uniwerki na postgradzie, które by Cię interesowały. Jaki konkretnie aspekt języka Cię interesuje? Literatura czy coś bardziej w lingwistykę?

Cytat:
Słyszałem, że łatwiej dostać dofinansowanie, kiedy idzie się na kierunek związany z przedmiotami ścisłymi. Czy to prawda?

To prawda, bo inwestuje się w coś, co da Tobie lub innym korzyści (technologie, kierunki medyczne, do tego w szkocji olejówka i tym podobne).

« 

Programy do nauki języków