Poprawione wyniki z matury a wymagania

Temat przeniesiony do archwium.
Cześć,

Zwięźle i na temat.

Za rok chcę dostać się na The University of Aberdeen. Min. wymagania to 60% średnia w tym dwa przedmioty rozszerzone.

Pierwszy raz maturę pisałem 3 lata temu z wynikiem:

Język polski (pod.) 50%
język angielski (pod.) 94%
matematyka (pod.) 68%
język angielski (roz.) 71%
matematyka (roz.) 4% - byłem w klasie z matematyką podstawową - nie wiem dlaczego zapisałem się na roz.
fizyka i astronomia (pod.) 26%
geografia (pod.) 0% - nie poszedłem na egzamin

Za rok chcę napisać maturę z języka niemieckiego (roz.) i z geografii (roz.) - celuje w wynik 70 - 80%.

Teraz pytanie:

Jak myślicie jak podejdą do geografii podstawowej, z której miałem 0% i która strasznie zaniża mi średnią, jeżeli za rok napiszę geografię rozszerzoną na 80%? Podobnie, czy 4% z matmy (roz.) może zaważyć o moim dostatniu/nie dostaniu się?

PS: Na pytanie jakie wymagania są dla "mature students" odpisali, że takie same jak dla każdego innego.

Pozdrawiam.
Skąd wziąłeś 60%? Na UoA w zależności od kierunku potrzebujesz średnią 75% + dwa rozszerzenia związane z kierunkiem na 75%.

Zacznijmy od tego na jaki kierunek chcesz iść. Niestety trochę się załatwiłeś z tym "o kurcze przez przypadek wybrałem przedmiot" nie wspominając już o nie pójściu wcale na egzamin, bo od tego momentu wszystkie te przedmioty liczą się do średniej i musisz ją zdobyć aby zagwarantować sobie wejście.
Hi Adam,

Thank you for your email and interest in the University of Aberdeen.

The entry requirements (matura) for Polish students wishing to study Business Management is a pass with an overall average of marks in the sixth stanine, including at least two written exams at extended level.

If you have any further questions, please feel free to contact us.

Sprawdziłem ile to sixth stanine i znalazłem takie coś:
Stanine 6 is between 60,1% to 77%
edytowany przez adamwaw: 11 maj 2016

« 

Nauka języka

 »

Pomoc językowa