Oxbridge lub pokrewne- Aplikacja po poprawie matury

Temat przeniesiony do archwium.
Witam, zwracam się z prośbą o drobną poradę. Na początku opowiem trochę o sobie. Aktualnie mam 19 lat, w tym roku pisałem maturę z biologii i angielskiego(rozszerzone). Niestety z powodu ciężkiej choroby i związanej z tej depresji, matura ta nie poszła mi zbyt dobrze. Także moim pytaniem jest, czy można dostać się na Oxbridge lub inne dobre uczelnie z poprawioną maturą? Co ciekawsze, zamierzam aplikować na PPE na Oxfordzie lub inne studia związane z polityką, w związku z tym w przyszłym roku będę zdawał maturę z historii, matematyki oraz angielskiego. Niestety Oxford wymaga dobrej średniej z matury, czy ta nieszczęsna matura z biologii także będzie mi się wliczać do niej? Z góry dziękuję za odpowiedź.
daj link albo zacytuj, jakie są ich wymagania
Cytat:
Polish Matura / Swiadectwo Dojrzalosci with 85% in all subjects with two relevant subjects taken at the higher (extended) level.

Czyli matura z biologii będzie mi się liczyć do średniej, aczkolwiek interesuje mnie, czy uniwersytety takie jak Oxford czy inne z top 5 nie odrzucają podań z poprawioną maturą?
Jaka średnia? Musisz mieć conajmniej 85% z każdego przedmiotu jaki zdawałeś po kolei. Co do poprawiania to myślę, że jak wyjaśnisz im swoje powody to nie będzie problemu. A i nie nastawiałbym się na oxbridge, nawet jak będziesz miał min 85% z każdego to to tylko ułamek twojej drogi
Faktycznie, trochę się zagapiłem z tłumaczeniem. Co do Oxbridge - ad augusta per angusta. Napiszę jeszcze do nich maila, mam nadzieję, że odpowiedź będzie korzystna dla mnie.

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie