Witam.

Temat przeniesiony do archwium.
Witam, mam male pytanie, moze ktos sie orientuje :)

Otoz studiowalem 4 lata na politechnice, ale nie napisalem pracy w zwiazku z czym nie obronilem sie .
Czy istnieje szansa na otrzymanie wsparcia finansowego w UK? Studiowalem zaocznie i sam oplacalem swoje studia ( nie korzystalem z zadnej pomocy finansowej).

Pozdrawiam :)
Ciekawe pytanie. Czy masz potwierdzenie np. certifikat/dyplom z tego co juz studiowales i masz. Bo jak tak - to lipa. Jak nie, to moze cos sie uda ALE najlepszym i najwiarygodniejszym zriodlem bylby sam Uni. Tylko, ze oni nie przyjma na MA/BSc bez potwierdzenia. Niem azadnego znaczenia czy studiowales dziennie, tygodniowe, zaocznie, 2 godniny czy 26 godzin - o co chodzi tutaj to jest samo ukonczenie studiow. Na MA/BSc niema finansowania od panstwa. Zaraz ktos napisze, ze cos tam sie dostaje, ze sa mozliwosci pozyczki.
Trzeba to dokladnie sprawdzic. Wydaje mi sie, ze jest dokladnie oznaczony termin w ktorym mozesz napisac prace tzn nawet po 'ukonczeniu' studiow. Warto by sie bylo z tym zapoznac, bo moze jest szansa ze jestes w tym czasie.
Dziekuje za odpowiedz :)
Nie mam zadnego dyplomu/certyfikatu bo sie nie obronilem:) choc mam zaliczone wszystkie przedmioty .
To ma nawet oficjalna nazwe: absolutorium ot taka ciekawostka.
Wiec moze napisac bezposrednio do Uni?
Co masz na mysli ze nie ma finansowania na Bsc? Przeciez to undergraduate..
Studia skonczylem 7 lat temu, wiec chyba juz nie mam szans na obrone ;)
>>> choc mam zaliczone wszystkie przedmioty .
...a jakies dowody na to...
>>>>Przeciez to undergraduate..
Regula jest taka, ze jak juz skonczyles/studiowales na Uni, to niema szans na pozyczke na studia na tym samym stopniu. Problem jest w tym czy Politechnika moze bycliczona jako Uni i co mialo byc na koncu.
Nie wiem, czy mozemy powiedziec ze masz 'skonczone' studia, bo ich nie masz.
W sprawie pożyczki na studia należy pisać bezpośrednio do Student Finance England (np. przez www.thestudentroom.co.uk), ponieważ to oni, a nie uczelnia, decydują o tym czy dostanie się ową pożyczkę.
Tak, ale uczelnia najpierw musi akceptowac studenta na ich studia. Pozyczke dostaje sie po tym, jak student ma miejsce na uczelni, a nie wczesniej.
Tutaj sa inne problemy.
Problem 1 jest: czy 'studia' beda uznawane przez Uni jako studia na tym samym stopniu/poziomie wtedy niema pozyczki.
Problem 2 jest czy Uni moze zakceptowac Cie na wyzsze studia (wtedy sam placisz) czy nie. Tutaj najlepiej napisac do Uni i przedstawic dokladnie ze szczegolami cala sytuacje.
Poyslam o tym wiecej. Jesz szansa ze dane Uni uzna te przedmioty/tematy ktore masz w tym absolutorium (dowody i inne) i moze tylko bedzie potrzebny Ci jeden rok, zeby napisac prace. To wszystko musisz dokladnie opisac. Wydaje mi sie ze to jest najlepszy sposob na 'ukonczenie' studiow, i pozniej na wyzsze.
dowiesz siena swojej poli, co musialbys zaliczyc, zeby moc ukonczyc studia i napisac prace. Na pewno powtorzysz ostatni rok + tzw. róznice programowe, ale niektore przedmioty z ostatniego roku mozesz miec zaliczone napodstawie poprzednich wpisow, zwlaszcza jezeli nie doszlo do znacznych zmian programu.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia