SZKOCJA- studia, kryteria

Temat przeniesiony do archwium.
Cześć wszystkim :)
Zawsze myślałam, że studia za granicą będą dla mnie za drogie, ale ostatnio dowiedziałam się, że studia w Szkocji są tanio/ za darmo.
Piszę maturę w tym roku, ale chcę zrobić gap year i trochę zarobić.
A teraz moje pytanie:
Gdzie znajdę progi punktowe uniwersytetów w Szkocji?
Na lepsze uniwersytety widziałam, że trzeba mieć po 70-75% z matury rozszerzonej.
A co ze słabszymi uniwersytetami? Gdzie mogę znaleźć informację?
Progi znajdziesz na stronie kazdego uniwerystetu. Musisz tez miec na uwadze, ze wlasnie przez to ze studia sa darmowe, to chetnych jest znacznie wiecej i maja ograniczona liczbe miejsc dla osob ze Szkocji / EU. Wiec jak masz dwa uniwerystety o tym samym poziomie, jeden ze Szkocji i jeden z Anglii to ten ze Szkocji moze miec znacznie wyzsze progi i wymagania.

A jesli chodzi o takie uni do ktorych latwiej sie dostac to moze University of Stirling, University of Abertray, Robert's Gordon University, University of Strathclyde, Glasgow Caledonian University, Edinburgh Napier University, Heriot-Watt University, North East Scotland College (z opcja kontynuacji nauki w uni).

Wszystko zalezy od kierunku. Baze juz masz, teraz musisz odwiedzic strone kazdego z tych uni i sprawdzic jakie maja wymagania. Bo wiekszosc pracy nad studiami w UK to indywidualny wysilek :)
Dzięki :)
edytowany przez xloveelyx: 11 sty 2017

 »

Mógłby ktoś przetłumaczyć proszę