SAT czy polska matura?

Temat przeniesiony do archwium.
elo! Mam zamiar studiować w USA. Macie jakieś stronki gdzie mogę znaleźć jakieś pomocne informacje, bo mam tysiące pytań. A tak przy okazji zadam jedno z nich, czy muszę zdawać polską maturę, bo przeczytałam gdzieś że będę musieć zdawać SAT (a logicznie myśląc 2 matury to głupota:))?
Poczytaj sobie:
http://www.internationalstudent.com/study_usa/application-process/standardized-tests/overview.shtml

SAT ma niewiele wspólnego z polską maturą bo jest to sprawdzian umiejętności zastosowania wiedzy (a nie zdolności biernego jej odtworzenia) i uzdolnień.Każdy uniwersytet może mieć jeszcze dodatkowe wymogi,zależne od specyfiki danego kierunku studiów.Najpierw wybierz uczelnię,potem wydział a potem skontaktuj się z konkretnym biurem danej uczelni do spraw studentów międzynarodowych.Zamów on-line informatory z danej uczelni-przyślą ci pocztą do Polski i będziesz wiedzieć czego wymagają.
Formularza zamówienia informatora szukasz w działach "prospective students" (undergraduate students/studies) na stronach poszczególnych uczelni.
Sama parę razy zamawiałam informatory on-line na potrzeby mojej uczelni i osób prywatnych.Zawsze dostawałam pocztą wyczerpujące informacje z aktualnym katalogiem kursów i zwykle z zaproszeniem na najbliższe dni otwarte uczelni.
wielkie dzięki:) A możesz mi jeszcze, tylko tak wstępnie powiedzieć czy w większości przypadków trzeba zdawać polską maturę czy nie?
Matura musi być zawsze, bo amerykańskie uczelnie wymagają pełnego ukończenia szkoły średniej, co w Polsce rownoważne jest ze zdaniem matury (polskiej albo międzynarodowej). SATs zdaje się dodatkowo, są to bardziej testy zdolności niż odpowiednik matury.
Pierwsze słyszę, żeby do ukończenia szkoły średniej w Polsce trzeba zdać maturę. Przecież po otrzymaniu świadectwa ukończenia szkoły średniej wcale nie trzeba podchodzić do matury.
Możliwe, ale chodzi o to, że uczelnie zagraniczne wymagają tego samego co uczelnie polskie (matura) plus mają swoje własne wymagania.
Bez matury jest wyksztacenie średnie niepełne.

Jakaś nagła fobia maturalna czy co?
http://pl.wikipedia.org/wiki/Wykszta%C5%82cenie
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Pomoc językowa