studia postgraduate

Temat przeniesiony do archwium.
Cześć wszystkim,
Szukam informacji odnośnie studiów magisterskich (teaching) w Anglii, przeczytałam już mnóstwo stronek a teraz chcę zasięgnąć praktycznych porad.
Czy ktoś z Was studiuje/-ował MA w Anglii? Mam polski dyplom-licencjat 4.0 (nauczyciel i tłumacz) i będę składać aplikacje na uni tutaj (min N'ham Trent Uni, Uni of B'ham i może Uni of W'hampton). Czytałam na różnych www, że nie wszystkie uczelnie uznają nasze lic dyplomy, czy to prawda? Dobrze, że już nie trzeba nostryfikować dyplomów, ale czasem przyjmuja nie na magisterskie tylko na 3 rok undergraduate. Dodatkowo nie mam żadnego certyfikatu językowego, ale dyplom fil.ang powinien wystarczyć? Wiem, że tutaj doświadczenie się bardzo liczy - zaliczyłam praktyki i krótki volontariat.
Będę wdzięczna za info. Obecnie mieszkam i pracyję w Uk w agencji pracy, więc jeśli mogę w czymś pomóc, piszcie: [email]
Pozdr@w1am
czesc
ja w przyszlym roku zaczynam MA z lingwistyki stosowanej i moge powiedziec Ci jedynie tyle co sama sie dowiedzialam skladajac papiery. Niestety ale to prawda ze nie wszystkie uniwerki akceptuja licencjat np nottingham nie, w szkocji z licencjatem przyjmuja na 3 rok undergraduate natomiast sa tez takie ktore akceptuja np southampton czy reading. co do egzaminu jezykowego to tez zalezy od uniwerku, ale zazwyczaj mimo posiadanego dyplomu anglistyki trzeba zdawac np IELTS, ja go zdawalam ale pozniej okazalo sie ze uniwerek na ktory sie wybieram nie potrzebowal go, wystarczylo zaswiadczenie ze szkoly ze studiowalam po angielsku. A co do doswiadczenia to na wiele kierunkow wymagane jest kilkuletnie doswiadczenie a jesli sie go nie ma to nie mozna wybrac niektorych przedmiotow ale to tez juz indywidualna sprawa uniwerku
pozdrawiam
Dziękuję Ci serdecznie za wpisik.
Dawno składałaś aplikacje, skoro masz już unconditional offer, zapraszją na interview, długo się czeka? Jak poszło z personal statement?
Masz polski dyplom - licencjat fil. angielskiej?
Powiedz mi proszę, spełniłaś wszystkie wymagania - 2 lata doświadczenia, czy nie trzeba aż tak surowo to tego podchodzić? Bo ja w ogóle nie brałam pod uwagę tych kierunków gdzie kilkuletni staż trzeba mieć - ponieważ sama nie mam.
Potrzebne jest tłumaczenie transcript of records? Zapłaciłam za to 300 zł.
Mam już prawie wszystko przygotowane, dziś przyszły mi referencje więc porobie kopie i niech się spotkają ze swoim przeznaczeniem.
Wiem, że jestem trochę a pain in the arse ale Twoje doświadczenia są moją inspiracją.
bardzo fajnie wiedzieć, że istnieją gdzieś osoby równie szalone jak ja ;) mam na myśli to, że również chce studiować lingwistyke w UK, ale większość znajomych troche dziwnie reaguje ;)

ale to the point ;) oprócz pytań przedmówczyni mam jeszcze jedno: na jaki uniwersytet udało Ci sie dostać? i jakie im przedstawiłaś kwalifikacje? (licencjat uniwersytetu? NKJO?)

z góry dzięki za odp. i wszelkie dodatkowe informacje, które mogą mi sie przydać :*
Hej
ja skladam na samym poczatku pazdziernika bo niestey u nich to dziala first come first served wiec trzeba sie spieszyc z tymi papierami a i tak dlugo to wszystko trwalo bo poczty strajkowaly i moje papiery szly jakies 2 miechy :| Interview nie mialam bo o ile dobrze mi wiadomo zapraszani sa nieposidacze dyplomu czyli np jak skladasz papiery na studia a jeszcze sie uczysz zeby dostac dyplom wymagany przez nich a ja w czerwcu zeszlego roku sie bronilam ( licencjat NKJO )wiec wszystkie papiery mialam.
Co do doswiadczenia to pracowalam wlasciwie przez cale studia w roznych szkolach jezykowych no i uzbieralo sie tyle co wymagali, ale mowie to zalezy od uniwerku bo na niektore kierunki wymagaja, na niektore nie a na inne jeszcze mimo ze wymagaja doswiadczenia to i tak przyjma tylko nie mozna bedzie wybrac niektorych przedmiotow ( tak jest np na mojej lingwistyce)
Co do tlumaczen dyplomow to niestety trzeba przez to przejsc..ja zaplacilm troche mniej bo mi jeden dyplom po angielsku wydali to go tylko skserowalam

A co do uniwerkow na ktore sie dostalam to ja nie skladalam na wszystkie mozliwe...najpierw poszukalam kierunkow na poszczegolnych uniwerkach, poczytalam ktory mnie najbardziej interesuje i potem bezposrednio napisalam do uniwerku z pytaniem czy akceptuja licencjat na masters ( w rozmowach z nimi operujcie terminem Licencjat bo oni wiedza co to je i z czym to sie je:) no i niestety ale wiekszosc uniwerkow nie akceptuje..juz nie pamietam do ilu napisalam ale w ostatecznosci wybralam sobie uni of Reading bo strasznie podoba mi sie kampus, kameralnosc miasteczka, blisko do Londynu no i akceptuja nasz licencjat, Southampton tez akceptuje ale ten uniwerek traktowalam bardziej asekuracyjnie bo najbardziej mi na Reading zalezalo..mimo ze southampton stoi duzo wyzej w tabelach jakos mi sie to miasto nie podoba:) no i w reading sa duzo przyjemniejsze i pomocne babki z wydzialu niz na wszystkich innych do ktorych pisalam, w oxfordzie baba nie odpowiedziala mi na temat tylko automat odpowiedziowy wlaczyla, w bristolu tez namieszali wiec ich olalam i ten ich prestiz
polecam stronki www.thestudentroom.co.uk i www.britishcouncil.org jest tam duzi wiecej ludzi studiujacych lub wybierajacych sie:)
Mam nadzieje ze pomoglam tym elaboratem:)
hey,
jasne, że pomogłaś, bardzo dziękuję za wpisy.
Na razie dostałam się na magisterskie do W'hampton, ale słyszałam, że nie jest to dobry uni więc składam aplikacje do N'ham Trent Uni, tam jest mój wymarzony kierunek i świetne moduły:-)
Dzięki!
Pozdr@w1am
Celcia, ale super, że tak sie o tym rozpisałaś!!!
takie info bardzo pomaga!!!
mam do ciebie jeszcze jedno pytanie...
jak poradziłaś sobie z kwestiami finansowymi???
bo przecież rząd ang. nie udziela pożyczek na postgraduate... am I right??

z góry dzięki za odp.!!!
Jak dla mnie to poziom na studiach w UK obniżył się i to wyrażnie
wszystko zalezy od uniwersytetu...

nie wiem co dokładnie masz na myśli...? jaki uni?
ajj sorki ze tak pozno..zapomnialam o tym watku...kwestia finansowa..no coz, rodzice funduja
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie