Wymagania językowe w Anglii

Temat przeniesiony do archwium.
Obecnie jestem w I kl. LO. Chciałbym studiować w Anglii, ale nie wiem dokładnie jakie mają wymagania co do egzaminów. Jestem na angielskim początkującym, ale idzie mi naprawdę dobrze (prawdopodobnie będzie 6 na koniec roku). Czy w takim razie dałbym radę zdawać FCE w 3. klasie? Pytam tych co już zdali i wiedzą jak przebiega nauka. I czy FCE wystarczy czy trzeba coś więcej?
najnizsze wymagania jakie kiedykolwiek widzialem to CAE ale zdany na A i nie mniej niz dwa lata przed rozpoczaciem studiow. poza tym IELTS tez dosc wysoko, ale nie wiem dokladnie ile... Głownie chca IELTS lub TOEFL, ale szczegolow szukaj na stronie uczelni. FCE nie wystarczy nigdy! pozdrawiam :)
Coś mi się stało z kontem. Nie mogę się zalogować. Ale co do tematu: widziałem, że na niektórych uczelniach wymagają TYLKO dobrze zdaną maturę z angielskiego (nawet nie międzynarodową) i bez żadnych certyfikatów. Wtedy ciężko się jest dostać, ale szanse są. Ja akurat chciałbym zdawać międzynarodową, więc jak to jest z tymi testami? Nauczycielka od anglika mi mówiła, że FCE wystarczy.
Ja studiowalam w Szwecji a teraz sie ze studiami przenioslam do Irlandii i musze Ci powiedziec ze wszedzie wymagaja Ielts lub TOEFL mimo iz na stronie internetowej nie jest zapodana taka informacja,a nawet jesli nie wymagaja tego a zdasz taki test masz wieksze szanse na dostanie sie do tej szkoly. Zadko w ktorej uczelni wymagaja tylko zdania miedzynarodowa mature.
2 lata temu zdalam Ielts teraz musze go powtorzyc bo przenosze sie do innej uczelni, w licemu mialam angelski poczatkujacy a mimo to zdalam test ( co prawda jak bylam mala mama uczyla mnie angelskiego przez 3 lata)
Jakbys miala jakies pytania odnosnie studiow za granica pisz [email]
>Nauczycielka od anglika mi mówiła, że FCE wystarczy
Jak Pani nauczycielka uwaza, ze po zdaniu FCE twoj zasieg jez. ang. bedzie na tyle dobry, ze zrozumiesz nie tylko wyklady na Universytecie w jez. ang. ale bedziesz w stanie pisac eseje i inne rozne prace - to prosze bardzo.
Prosze znajdz mi jakis Uni ktory nie wymaga, zeby student mial jakies certifikaty.
Moze juz cos sie pozmienialo.
Zeby dostac sie na jakikolwiek Uni musisz miec co najmniej IETLS na 6.0 a to jest odpowiednik CAE (6.0 - 6.5)Niektore kierunki wymagaja jednak nawet IETLS na 7.0, a to juz CPE
Ale w praktyce trzeba by porozmawiac, napisac i zapytac, Dobrze zdany FCE to blisko 6.0 z IELTS
http://polsoc.art.pl/oksford-FAQ.html#6
Ta strona jest dosyć stara, ale chyba nadal aktualna. Poza tym, podobno kierunki matematyczne (chcę iść na Computer Science) nie są tak wymagające pod względem językowym jak humanistyczne.
>Czy matura z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym będzie uznana jako >potwierdzenie jego znajomości?

>Niestety nie - trzeba będzie zdać IELTS najprawdopodobniej, ale na to będzie wiele >czasu - ważne żeby wyniki były przed wynikami matury, więc prawie cały rok. >Szczegółowe wymagania prześle uczelnia po rozmowach kwalifikacyjnych.


Czyli sie potwierdza, co napisalem.
Co z tego ze nauczycielka Ci mowila ze FCE wystarczy jak sie na Universytet nie dostaniesz bo wymagany jest np Ielts lub Toefl, zreszta zalezy jaka szkola
znalazlam cos - to jest na York (ale kazdy Uni ma inne)
Polish qualifications
Applicants offering the Polish Matura / Swiadectwo Dojrzalosci should obtain at least the following grades.
Mathematics at both BASIC and EXTENDED levels: 85%.
Each other subject taken at BASIC or EXTENDED level: 75%.
We do not require Computing or IT. They do not count as mathematical or physical subjects within our requirements.
A qualification in English language (e.g. IELTS) is also required from applicants whose first language is not English and who were not taught predominantly in English. Alternatively, this requirement can be satisfied by 75% in English at BASIC, EXTENDED and ORAL levels in the Matura / Swiadectwo Dojrzalosci.
https://www.ang.pl/IELTS_jaki_to_wlasciwie_poziom_21158.html
Na jedno wychodzi. W każdym razie trzeba mieć poziom FCE (czyli też IELTS).
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie