A-Level z Polskiego- jak sie liczy?!?

Temat przeniesiony do archwium.
Mam pytanko co do oceny z polskiego A-level. Jestem teraz w Yr 12, robie 3 przedmioty i za tydzien bede pisal egzaminy AS. Moja szkola zaoferowala mi tez zrobienie A-level z polskiego ("tzn jak ich ladnie poprosilem" :P ). Wczesniej robilem tez GCSE z polskiego i dostalem A*. Mam pytanie czy A-Level z jezyka polskiego bedzie zaliczany przez uniwersytet na równi z innymi przedmiotami? (w przypadku kiedy w wymaganiach do kursu nie sa podane zadne specyficzne przedmioty). Pytalem o to w szkole i powiedzieli mi ze to zalezy od uniwersytetu i powinienem sie zapytac o to uczelni ... zanim bede tam aplikowal. Ale jestem pewien ze wielu z was robilo tez polski A-level i wiecie cos na ten temat :) Jasne jest to ze latwiej by mi bylo dostac dobra ocene z Polskiego niz np. z Geografii, poniewaz dla nas Polakow ten test jest naprawde latwy:) Niektore kursy (ktore mam na uwadze) nie wymagaja zadnych specyficznych przedmiotow skonczonych na A-level, tylko np. pisza ze potrzeba min. 200 punktow z dwóch A-levels.

Jak to wtedy jest ? Grade "A" z polskiego bedzie sie liczyl jako 100 punktow?

Dzieki wielkie za pomoc ;)
Jak masz szanse zrobienia A level, to jest dobry pomysl. Co do zaliczenia (Grade A-to 120 punktow) Nie wszystkie Unis beda tym zainteresowane, bo generalnie oni maja swoje przedmioty, z ktorych chca A levels. Ale, to ladnie wyglada na CV jak masz grade A na 'A' level. Zalezy co chcesz dalej robic i do ktorego Uni sie starac. Nic Ci nie zaszkodzi to miec.
hah :D to ze to nie zaszkodzi to wiem :) to moze inaczej zapytam... czy sa takie uniwersytety ktore kiedy pokazalbym im moje oceny A-levels (fotografia, ICT i Polski) zaakceptowaly by Polski jako jedna z tych ocen i zaliczyliby za to punkty ?
kochany - odpowiedzialam co wiedzialam. Nawet nie piszesz jaki kierunek Ciebie interesuje, to w jaki sposob ja moge zgadywac, ktory z ponad 1,000 (jak nie wiecej) Unis moze Ciebie przyjac z tymi wynikami. Wejdz na strone UCAC albo poszukaj w google Uni + kierunek - zobaczysz tysiace wynikow. Juz napisalam, ze kazdy Uni moze miec swoje wymagania.(zalezy od wielu czynnikow).
Jak aplikowalam w 2004 na medycyne 2 z 3 uniwerkow zaakceptowaly Polski. Jezeli nie ma konkretnej specyfikacji z jakich przedmiotow chca A levels to nie maja podstaw zeby Polskiego nie uznac. Jesli uznaja inne jezyki obce. To ze Polski jest twoim jezykiem ojczystym nie ma nic do rzeczy.

« 

Pomoc językowa