kontynuacja studniow w UK

Temat przeniesiony do archwium.
Witam wszystkich.
Jestem studentem Politechniki Łódzkiej kierunku elektrotechnika i chciałbym przerwać naukę w Polsce i kontynuować w Anglii. Mój angielski jest słaby i myślę nad powstrzymaniem sie od nauki przez rok, a w tym czasie bym sie uczył angielskiego w kursie językowym oraz pracował w UK. Proszę napisać czy mój pomysł jest do zrealizowania, jeśli tak to czy jest to możliwe w Londynie i na jakiej uczelni.
Mogę Ci doradzić, żebyś najpierw poszedł do swojego dziekanatu i zapytał, czy nie ma mozliwości skierowania Cię na studia w UK przez Twoją uczelnię. W taki sposób mój znajomy studiuje właśnie w Anglii. Jesli nie, to mozna się przenieść na inną uczelnię, gdzie oferują takie studia po którymśtam roku.
Na własną rękę jest nieco trudniej: najpierw trzeba zdać egzamin IELTS, złożyć papiery i mieć kasę (albo wziąć kredyt, ale w UK-teraz jest taniej, bo jesteśmy w UE,, więc jest prościej- rozłożone są na wiele lat, a jesli nie osiągniesz pewnego pułapu dochodów po ukończeniu studiów, to spłata jest kasowana w częsci lub całkowicie)- ale tu mam na mysli rozpoczecie studiów od zera.
Co do kontynuacji studiów na własna rękę, to nie wiem, jak to jest.
Mieszkałam w UK i proponowano mi studia (już jedne mam za sobą w Polsce) i po 6 udokumentowanych miesiącach pobytu w UK możesz się o takie starać.

Tak czy siak, musisz też mieć udokumentowaną znajomośc języka (akademicki poziom), najczęściej jest to IELTS (powyżej 6 pkt jesli mnie pamięć nie myli)
Acha, co do uczelni.
Londyn jest najdroższy niestety. W UK są kwoty od 3 tyś funtów wzwyż, a w Londynie w okolicach 10 tyś nawet i więcej za rok. Pomysl może o innym mieście. Jesli będziesz pracował legalnie, to utrzymasz się, ale na studia już Ci nie starczy.
Zresztą najpierw spytaj, czy nie mają jakichś umów z którymś z uniwersytetów, a potem będziesz się zastanawiał. Może się okazać, że studia będą półdarmo.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie