Pytania do studiujacych w UK!

Temat przeniesiony do archwium.
Zamierzam studiowac w UK. Wszystko jednak zalezy od kosztow utrzymania. Rozumiem ze 3 lata studiow undergraduate mam finansowane przez rzad UK? Natomiast wszystko inne to juz moj problem?

Pytania do obecnych studentow:

Acommodation na tydz to ok 150 GBP + zycie….. ile srednio wydajecie?

Czy da sie pracowac i studiowac jednoczesnie? JAK SIE UTRZYMUJECIE? JAK DAJECIE RADE?!
Nie mogę powiedzieć 'z autopsji', ale z tego co wyczytałem na stronach m.in. University of cambridge oraz Univ. of Oxford nauka jest tam płatna, nie finansowana. Całkiem nieźle- trzeba dodać- jak na polskie warunki płatna. Za samą naukę (tuition) trzeba zapłacić ponad 3000 funtów. Do tgo musisz doliczyć jeszcze zakwaterowanie (ok. 60-70 funtów/tydzień), jedzenie, książki no i całą resztę. Z programami stypendialnymi chyba nie jest u nas w Polsce zbyt dobrze, bo ludzie, którzy pisali na tym forum o ww. uniwersytetach i kwestii funduszy, powoływali się głównie na pomoc rodziców. Możesz z kolei liczyć na pomoc ze strony UK ( bądź samych uniwersytetów). Dostajesz pożyczkę (podobno nieoprocentowaną), którą musisz spłacić kilka lat po zakończeniu studiów. Nie wiem jak to jest, ale mnie wydaje się, że ukończenie takiego Cambridge lub Oxfordu to swoista gwarancja tego, że w przyszłości nie pozostaniesz bezrobotnym. Nie wiem czy nadal tak jest, ale ktoś pisał, że studenci mogą pracować tylko 20h/tydzień. Stawka godziny to podobno ok. 4,5 funta. Zaznaczam, że nie studiowałem ani na tym, ani na drugim uniwersytecie (ale mam nadzieję, że kiedyś się dostanę do któregoś z powyższych ;), więc opieram swoją wiedzę tylko o posty oraz teksty, które przeczytałem. Pozdrawiam, Maciek. PS. Ja się będę martwił za jakieś dwa lata, bo teraz idę do liceum, także jeszcze trochę czasu mam :).
Hej. ja nie studiuje, ale interesuje sie tematem. Z tego co wiem, mozesz dostac pozyczke na studia (ktore przewaznie kosztuja ok £3200 rocznie) i splacasz ja dopiero gdy skonczysz studia i zarabiasz ponad £15,000 rocznie. W ogole poczytaj sobie, tu znajdziesz duzo cennych informacji:

http://www.direct.gov.uk/en/EducationAndLearning/UniversityAndHigherEducation/StudentFinance/StudentsFromOtherEUCountries/index.htm

http://unimoney.direct.gov.uk/

Wydaje mi sie, ze mozna dostac jeszcze niezle granty, ale trzeba byc w Anglii chyba ok 3 lat. Jak na stronie Oxford uni:

If you come from any EU country, you will normally be eligible for a loan to cover your tuition fees. You should contact the Student Loans Company's EU Customer Services team by email or look at the Directgov website.

Additionally, if you have been resident in the UK for three years or more before the start date of your proposed course, you may also be eligible for a loan for maintenance and a Maintenance Grant. Further information is available on the DfES website. Applications for grants or maintenance loans must be submitted to the LA in the area where you live. EU students who qualify for government student support (in addition to the tuition fee loan) will also be eligible for an Oxford Opportunity Bursary subject to assessment of their household income.

z praca to nie wiem, ale jak studiujesz full-time, to chyba nie ma za bardzo czasu na prace? takze duzo kasy sie nie wyciagnie... oczywiscie sa programy part-time ale chyba nie ma zbyt wielkiego wyboru. chociaz, znam kobitke w pracy co ma 40 lat a jej chlopak ma 39 i nie dosc ze pracuje na noce to w dzien studiuje na Birmingham uni :OOO wiec... impossible is nothing. :P

« 

Studia językowe

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia