Studiowanie w Szwecji - co i jak.

Temat przeniesiony do archwium.
Witam.

Jestem uczniem 3 klasy liceum, i planuje wyjechac na studia na stale za granice, a dokladnie do szwecji. Czemu akurat tam? Bo o ile mi wiadomo, opieka socjalna i ogolna atmosfera panujaca w szwecji jest wrecz genialna, szybko zalatwiane formalnosci przez internet, wysoki poziom zycia i kultury jej mieszkancow.

Chcialbym studiowac medycyne, wiem ze dla wielu moze sie to wydawac dosc szalonym pomyslem, ale jezyk angielski mam opanowany na b. dobrym poziomie, niestety nie posiadam zadnych z certyfikatow, ale to wynika wylacznie z faktu, iz nie planowalem takowego zdawac az do teraz :)

Najbardziej interesuja mnie : Göteborg;Umeå;Uppsala;Linköping;Lund, o ile mi wiadomo maja one opcje studiowania po angielsku, polaczone z intensywna nauka jezyka szwedzkiego.

Co jest potrzebne aby studiowac w Szwecji? Na biurokracji niestety znam sie dosc slabo, jako ze dopiero skonczylem 18 lat, wiec jestem z tego tematu dosc zielony. Macie jakies doswiadczenia/informacje zwiazane ze studiowaniem w Szwecji? Wyslalem juz maile do poszczegolnym uczelni z zapytaniamia (po angielsku oczywiscie), i czekam na odpowiedz, ale rowniez chcialbym uslyszec wasze zdanie.

Z gory dziekuje

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia