POMOZCIE PROSZE

Temat przeniesiony do archwium.
Mam 16 lat, chodze do 1 klasy LO, jestem na bio-chem, chce sie wybrac na studia do UK, ale nie wiem jak sie do tego zabrac trzeba jakies kursy robic i co dalej??
Dopiero teraz zacząlem sie tym interesowac... Pomozcie mi cos jak zaczac prace nad ty posunieciem jak sie do tego zabac i co najwazniejsze jaki mam mozliwosci jakie kierunki po bio chemie moj angielski jest troche wiecej jak srednoo zaawansowany
dzieki wielkie za pomoc
moj mail [email] albo lepiej [gg]
ucz sie angielskiego, rob certyfikat jakis, ucz sie angielskiego, mysl nad tym co bys chciala robic, ucz sie angielskiego, zdaj dobze mature i...ucz sie angielskiego:P
Postaraj się o zdanie egzaminu IELTS albo TOEFL.
Czytaj Scientific American i inne pisma popularnonaukowe po angielsku
Poszukaj w internecie informacji o uczelniach w uk i na ich stronach o kierunkach związanych z chemią,biologią,biochemią.Zamów on line informatory o studiach undergaduate na tych uczelniach (przyślą ci je pocztą do domu).
Z reguły trzeba poszukać w sekcji prospective/incoming student formularza zamówienia prospektu/broszury informacyjnej i wypełnić go on line.Zwykle taki informator zawiera też zaproszenie na najbliższe dni otwarte uczelni.
Skontaktuj się sekcją ds. foreign students albo international students na danej uczelni-wypytaj o dokumenty,wymagane egzaminy językowe,warunki finansowe i terminy składania dokumentów.Najwięcej dowiesz się poprzez bezpośrednie kontakty z uczelnią.
Odwiedź forum na www.britishcouncil.org.pl (podforum o studiach w Wielkiej Brytanii).
Powodzenia!
Tu na przykład :
http://www.liv.ac.uk/find-out-more/index.htm
możesz zamówić prospekt informacyjny (trzeba się najpierw zarejestrować) University of Liverpool,całkiem porządny jeśli chodzi o nauki biologiczne i medyczne oraz o informatykę.Polecałam go już tu na forum bo łączy nowoczesność, wysokie standardy nauczania z bardzo przyjaznym stosunkiem do studenta a to niezbyt częste połączenie.Sama kiedyś szukałam informacji o studiach zagranicznych na potrzeby studentów mojej macierzystej uczelni i z uczelni brytyjskich jednym z fajniejszych uniwersytetów okazał się właśnie ten.Z pytaniami zwracaj się bezpośrednio do nich, na pewno odpowiedzą.
Tu można zamówić prospekt jednego z lepszych uniwersytetów w Szkocji:
http://www.st-andrews.ac.uk/admissions/ug/Prospectus/
Jaki prospekt?
zdaj IB -> matura miedzynarodowa. nie potrzeba wtedy zadnych innych egzaminow jezykowych zeby dostac sie na studia w UK. NIe wiem w jakim miescie mieszkasz ale sa licea z klasa z matura miedzynarodowa w roznych miastach w PL. zdaje sie wtedy 6 przedmiotow, 3 rozszerzone, 3 podstawowe, sporo pracy ale warto!
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie