JA chce do liceum w USA:(

Temat przeniesiony do archwium.
cześć! Zawsze marzyło mi sie High school w USA i myślałam ze jest mało takich osób jak ja, że tylko ja mam takie marzenia itp. a tu szok jak zobaczyłam wasze wpisy!! Kilkatysięcy nastolatków wyjeżdża do USA(do liceum i jak czytam niektórych posty to budzi sie we mnie taka garstka nadzieii że tez kiedys wyjade. Chciałabym tak za 2 lata w 2liceum bo w 1 to mnie raczej rodzice nie puszczą:( no i jest problem kasa, kasa i jeszcze raz kasa. To kosztuje ok.13tys!! skąd ja mam ją wziąść rodzice mi napewno tyle nie dadzą:( na bank;(:(
moze moge dostać jakieś stypendium albo coś podobnego?? Moze ktoś z was jest lub była w USA w liceum na jakims dofinansowaniu albo czymś podobnyM>?? Błagam piszcie... z góry dzieki wam bardzo!
Hej!
Co prawda nigdy w liceum amerykańskim się nie uczyłam ani nigdy tego nie planowałam, ale wiem jak to jest mieć marzenia i bardzo chcieć ich spełnienia, a że coś niecoś o tym słyszałam to postanowiłam napisać:D
po pierwsze- w której obecnie jesteś klasie? jeżeli w I liceum, to polecam stronę www.uwc.org.pl, jest to organizacja, która w III-etapowym konkursie wyłania wybitnie uzdolnionych polskich uczniów z I klas liceum właśnie. Ta garstka najlepszych ma mozliwość kontynuacji nauki w szkołach średnich na całym świecie ( we Włoszech, Austrii, UK, Indiach, Kanadzie, także USA). Przygotowują się tam do międzynarodowej matury, czy jak w przypadku UK, do A-levels. Jest to naprawdę fantastyczna sprawa i uważam, że jeżeli naprawdę chciałabyś wyjechać do szkoły średniej do USA czy w ogóle za granicę i masz wystarczająco dużo samozaparcia to warto spróbować.
Także polecam: www.uwc.org.pl
Przypuszczam, że istnieje też kilka innych organizacji oferujących stypendia, trzeba poszukać w necie:)
pozdrawiam i życzę powodzenia!:D
Cześć!
Sprawdzałam ta stronę i to jest niemożliwe żeby tam się dostać bez wspaniałych wyników w nauce i olimpiadach pozaszkolnych, osiągnięć sportowych i artystycznych oraz działalności społecznej...Tak więc stypendium uwc jest tylko dla najlepszych z najlepszych a przeciętni/dobrzy uczniowie nie mają na nie szans.
Ja jestem w III gimnazjum i ma przyszły rok wyjeżdżam (jak mnie przyjmą :P) do na High School z biura Perfect. kosztuje to ok. 4500 $ (bez biletów lotniczych i wizy) ale jakoś udało mi się przekonać rodziców. Oceny mam niezłe ale nie łudziłabym się na takie stypendium.
Więcej info www.perfect.wroc.pl

pozdro :)