studia UK, Irlandia !!! pomocy

Temat przeniesiony do archwium.
witam ! czy moze jest ktos na forum - kompetentny i znajacy temat, moze nawet z autopsji.....???? szukam pomocy i rady jesli chodzi o studiowanie na wyspach bryt., chcialabym zaczac anglistyke. szczerze mowiac nie mam jakis preferencji dotyczacych miasta , regionu, no moze londyn jest za bardzo oblegany przez emigrantow i sa male szanse na dodatkowa prace......jak wyglada honorowanie naszych swiadectw? nie bylam super piatkowa uczennica raczej przecietna ale zawsze b.dobra z angielskiego, wiec nie wiem czy wogole mam szanse ??? jak wybierac uniwersytet ? czym sie kierowac ? od czego zaczac ?

za wszelkie sugestie bede wdzieczna ! naprawde to bardzo wazna decyzja dla mnie i za wszelka pomoc bede dozgonnie wdzieczna ! pozdrawiam !
w UK na wielu uniwersytetach sa 2 kierunki anglistyki.
1. dla native speakers lub proficient
2. dla tych , ktorych ang nie jest native.

Na studiowanie nr1. nie masz szans bo to tak jakby np.Wloch po 4 latach poslkiego w liceum planowal dostac sie i poradzic sobie na polonistyke w Polsce.
Studiowanie tego 2. to nie problem.
jezeli ukonczylas tylko liceum to musisz zaczac COLLEGE, a to znaczy ze bedziesz miala MAJOR i MINOR i czekaja cie tez inne przedmioty.

CO do pracy, to wiecej jest jej na pd Irlandii, gdzie Polacy w mniejszej ilosci wyjezdzaja.
Swiadectwa dojrzalosci sa jak najbardziej honorowane, jednak trzeba tez miec jakis certyfikat poswiadczajacy znajomosc angielskiego. Wazna jest srednia z matury.
Nie musisz miec oczywiscie sredniej 6.0, nie kazdy idzie na Oxford :)
nie mam pojecia, jakimi kryteriami sie kierowac, aby wybrac uniwerek. zacznij od przejrzenia nastepujacych stron:
www.ucas.com (strona organizacji zajmujacej sie rekrutacja na uczelnie w UK)
http://www.unofficial-guides.com/ (info o roznych uniwerkach)
poszukaj tez rankingow
jakby co, masz tu moj nr [gg]
strasznie wolno wchodza te strony... :( skorzystam z okazji bo o studiach mowa : czu istnieje taka mozliwosc zrobienia studiow magisterskich uzupełniających ? zakres matodyka nauczania jezyków obcych
Witam.
Ja mam podobny problem. okazało się że mam szanse 100% na podjecie pracy w Irlandi. Już postanowiłem że wezme dziekanke na rok i będe tyrać, zamiast siedzieć na uczelni.
Zastanawiam sie jednak czy jest możliwośc podjęcia studiów za granicą , tylko że nie znam wogule tematu tzn. jakie są wymagania, dokumenty, wizy czy co tam. To jednak nie jest jeszcze problem, największy to wybór uczelni, chciałbym studiować informatyke, ale nie wiem gdzie, nawet nie wiem jakie są uczelnie w Irlandi, a konkretnie Dublinie.
Prosze o jakieś wskazówki, jakieś konkretne uczelnie, na jake jest się łatwo dostać itd.
Pozdrawiam.