z oxfordu do hiszpanii?

Temat przeniesiony do archwium.
mam takie pytanie. czy np. studiując w oxfordzie lub gdzies w Anglii istnieje taki program erasmus? typu. studiując w oxfordzie można na rok wyjechać na studia do hiszpanii?
istnieje
http://www.ugr.es/~ofirint/erasmus/guia_estudiante_internacional.htm
Oczywiście, że są, mało tego. Na uniwerkach brytyjskich licencjat zazwyczaj trwa 4 lata (nie jak u nas w PL, 3). W tym 3. rok studiów spędzasz za granicą. I tych stypendiów za granicę nie dostają tylko najlepsi (jak to jest ku*wa u nas w PL), tam może każdy wyjechać. Na niektórych kierunkach studiów jest WRĘCZ OBOWIĄZEK wyjechania w celu zaliczenia programu! Obowiązkowo jeśli chodzi o studia związane z językami, tłumaczeniem, filologie, etc.!! I tak np. podczas studiowania filologii hiszpańskiej, masz do wyboru nie tylko jak u nas w Polsce, Hiszpanię... możesz wybrać także Argentynę, Meksyk, Chile i inne kraje Ameryki Łacińskiej!! Pozdrawiam:)
dziękuje za odp . :)
a czy jest na oxfordzie architektura?
albo znacie jakieś dobre bryt. uniwerki z architekturą?
Oxsford jest mocny w naukach społecznych. Cambridge w naukach ścisłych . Wpisac sobie w Google Oxford architecture
no wlaśnie .. jakos nie potrafie nic znelźć o architekt. na oxfordzie.. mógłby ktoś pomóc?
Ciekawe bo jak dobrze się poszuka w Google to wyskakuje:
http://www.brookes.ac.uk/schools/be/about/architecture/index.html
http://www.oszukany.pl/forum/viewtopic.php?f=59&t=1729
dzięki Ci :) a wiecie co trzeba zdawac na maturze?
ile mieć z tych egzaminów itp.?
ogólnie wymogi?
A dlaczego tylko Cambridge i Oxford bierzesz pod uwagę? Przejrzyj ofertę University College London, King's College London, University of Liverpool. To też są świetne uniwerki i naprawdę mają ciekawe wymiany za granicę na 3. rok!
PS: ile masz lat?
Cambridge, jest najlepszym uniwerkiem w Europie i bez problemów można tam z Polskiej uczelni na Erasmus się wybrać:
http://mobi.wroclaw.pl/index.php?id=art&iid=2[tel]&lang=pl_PL
w wypadku oxf. nie miałabym już kłopotu z mieszkaniem..
więc jak to jest z tymi wymaganiami?
- aa i zapomniałam dodać, że w tym roku zaczynam liceum, więc zaczęłam już myślec o tym wszystkim ...
- wiem, że na tych uniwerkach liczy się także działalność pozaszkolna, charytatywna.. co ja mogłabym już teraz zrobić? nie przychodzi mi nic na myśl związanego z architekturą..
- czy na arch. biorą pod uwagę także np. moją działalnośc ale 'polityczną' ?
działalność charytatywna lub wolontariat nie muszą być związane z kierunkiem studiów, chociaż to mile widziane. ważne żebyś w ogóle miała co wpisać w personal statement - liczą się także inne doświadczenia: uprawianie sportu, działalność w samorządach szkolnych. Słowem wszystko, co możesz później podciągnąć pod zbieranie doświadczeń, umiejętność pracy w grupie, ciężka praca, etc.
Jeśli chodzi o architekturę zacznij już szykować teczkę, bo na Oxbridge termin składania wszelnich podań mija 15 października - dla Ciebie będzie to ledwie miesiąc od rozpoczęcia klasy maturalnej, więc masz tylko 2 lata.

Z architektury świetny jest też king's college.

Zresztą warto przejrzeć ranking na stronie time'sa, dotyczący wybranych wydziałów/departments.
Haha, tak się wbiję do tematu ;) Mógłbyś dokładniej podać ten ranking, o którym mówisz? Bo znalazłam tylko taki ogólny, porównanie uniwersytetów, ale bez podziałów na wydziały...
A ogólnie orientujesz się może jak jest w UK z poziomem edukacji jeśli chodzi o coś w stylu fizyka/matma?
Thx :D
http://extras.timesonline.co.uk/tol_gug/gooduniversityguide.php

to strona z aktualnym rankingiem uczelni brytyjskich, masz do wyboru też ramkę na tabelą i możesz wpisać sam rzedmiot, który Cię interesuje i wykres się zmieni.

Jeśli chodzi o studia stricte ścisłe, to przyznaję, że się nie orientowałam. Mój znajomy z liceum robił w Oksfordzie (albo właśnie kończy?) chyba coś ala matematyka analityczna (?). Mogę się mylić. Tylko, że on miał od początku indywidualny tryb programu studiów, bo już w drugiej LO zdobył złoty medal na międzynarodowej olimpiadzie matematycznej.
Z takich bardziej obiegowych opinii, to początkowo prgram może się różnić od tego, co masz w Polsce, bo startuje się z innego poziomu, poza tym stosunkowo szybko wybiera się specjalizacje typu matematyka w biznesie/ ekonomii/nauczanie / budownictwo etc. Dlatego choć program może się wydawać uboższy, to ostatecznie okazuje się, że nie do końca.
To ten ranking na który ja trafiłam... Rany, jak można być tak ślepym ;PP Ale z fizyką to tam słabo raczej :( Już lepiej z chemią...

No to mam jeszcze rok żeby przygotować się i zdobyć złoty medal (nie no joke ;P

Dzięki :) ;D
co masz na myśli, pisząc "słabo" ? Laboratorium do fizyki czy chemii będzie o niebo lepiej wyposażone, niż jakiekolwiek polskie.
Tylko że, Wydział Fizyki i Astronomii Uniwersytetu Wrocławskiego, podpisał umowę dwustronną o wymianie z Uniwersytetem Cambridge . Po za tym kilkudziesięciu noblistów będzie gośćmi wrocławskiej konferencji "Frontiers of Knowledge. Są wydziały w Polsce na wysokim poziomie
Wiem.. Patrzyłam po prostu jak sami siebie ocenili. A najpierw to się trzeba tam w ogóle dostać xD
Slavian, nie wprowadzaj ludzi w błąd .Pozdrawiam
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Pomoc językowa